Som taký hamblivček.......:)) Aj vy? ??

Príspevok v téme: Som taký hamblivček.......:)) Aj vy? ??
hambliva0202

noo studujem posledny rok na strednej a neviem preco som taky hamblivec... Nerada som v triede sttredobod pozornosti kedd sa ma zrazu niekto nieco spyta , lebo citim ze sa cervenam , vyzeram trapne a tak .. nemam ziadnu sooc fobiu . to nie rada mam ludi aj vsetko len v tej nasej triede si nemozem pomoct za tieto pocity... asi som si tam nikdy nikdy nezvykla..

proste radsej nech hovoria druhí ale nie ja.. Lebo som hamblivaa..:(( MYslte ze je to velmi zle?

jajkafr

Aj ja som hanblivá. Teraz to je už menej. Študujem 2. rok na vysokej. Na základnej škole som sedela tichučko na svojom mieste a keď som sa postavila tak to bolo iba vtedy keď ma učiteľka vyvolala k tabuli, alebo keď som šla na wc. Rozprávala som iba vtedy keď ma učiteľka vyvolala. Inak som bola stále ticho hanbila som sa vyjdariť svoj názor. Na strednej škole sa to trošku prelomilo. Videla som, že odbor, ktorý študujem mi ide a hlavne bavilo ma to. Prvé dva roky som bola tiež ticho a hovorila som iba vtedy keď ma vyvolali. No v 3. a 4. ročníku sa mi jazyk trošku viac rozviazal. Vďaka tomu som si síce získala množstvo nepriateľov, pretože po 2 rokoch mlčania som si dokázala otvoriť ústa a povedať svoj názor. Malo to však výhodu. Tým, že som zlomila svoju ostýchavosť dokázala som sa vyrozprávať na akúkoľvek tému. Keď som niečo nevedela na 100% improvizovala som :) Teraz som na vysokej. Na odborných predmetoch, ku ktorým viem čo-to povedať vediem dialóg z profesorom. Spolužiačky mlčia. Niektoré preto, že sa nevedia zapojiť do debaty, pretože nemajú vedomosti a niektoré preto, že sú hanblivé. Vďaka tomu, že som prekonala svoju hanblivosť som mala možnosť zúčastniť sa na konferenciách a prednášať na pripravenú tému a dá sa povedať že úspešne. Všetky hanblivky skúste aj vy svoju hanblivosť prelomiť, pretože s tým, že sa budete hanbiť to v živote ďaleko nedotiahnete. Musíte byť priebojné. Všetci sme len ľudia. Každý má svoje chyby. Aj ja sa červenám keď vystúpim pred publikum a niečo vysvetľujem či prednášam, ale to je normálne. Každý nejak reagujeme na zvýšený stres. Navyše keď som v strese a vystúpim pred množstvo ľudí niekedy sa mi stane, že v tej rýchlosti čo chcem niečo povedať sa zakokcem. Určite nebuďte šedé myšky a aj vy si povedzte svoj názor. Lebo tým, že budete mlčať a splývať z davom nič nedosiahnete. Držím palčeky.

MMMaruska

aj ja som hanblivá a maskujem to kecaním a kecaním a kecaním:-D Keď sa cítim nesvoja táram o sto šesť:-D A tak to aj vyzerá:-P

rada

ja som takyto problem mala aj na vysokej. Treba pozdvihnut sebavedomie a verit si. Ak to nepojde, tak nepojde. Ale vsetko sa da zvladnut. Ja uz mam po skole a je to uz v pohode.

NS

ale máš sociálnu fóbiu na 95% podľa mňa,
vysvetlenie: ty jednoducho máš strach rozprávať za účelom červenania sa a preto si radšej ticho. Ale ten strach tam je. A tento strach/úzkosť sa zaraduje do sociálnej fóbie.

kukuruza

Ja som mala podobne pocity na strednej skole. Boli sme cisto dievcenska trieda, takze si to vies predstavit. Ja som radsej vzdy bola ticho, pretoze ak by som vyjadrila svoj nazor, niektore zo spoluziacok by ma asi "zozrali" .. ale v duchu som si o nich myslela svoje :)