bradavica a jej odstranovanie

Príspevok v téme: bradavica a jej odstranovanie

Chcem sa spýtat, či máte niekto skúsenosti s odstraňovaním bradavíc. Urobila sa mi totižto jedna na vnútornej strane stehna, tesne pri rozkroku a stále sa zväčšuje, čo mi je dost neprijemne a hanbím sa za to. Neviem, či to je bradavica, alebo niečo ine, je to hnedej farby a drži to len za jednu časť, prichytenú k pokozke. Čo s tým?

kikina

Vcera som bola u koznej, vypalovala mi bradavicu dusikom a povedala ze do vecera sa urobi pluzgier ktory mam prasknut a potom sa to zahoji,,,ale uz je skoro dva dni a po pluzgieri ani stopa,neviete ci je to v poriadku?

RNG

asi je to uz zahrabane prihlboko, ale treba este raz spomenut, ze bradavice(papilomy) su dosledok cinnosti virusov(HPV rozneho druhu).
Tieto virusy su rozlezene po celom tele, tj vypalenie ci vyrezanie bradavice ich neznici. Daju sa ale potlacit antiviralnymi prostriedkami alebo doplnkami zvysujucimi viralnu imunitu tela.

:)

kazdemu, kto ma kurie oko hoocikde, odporucam si zohnat kyselinu mravciu a natierat si to, po case samo vypadne. ale pozor na pokozku okolo, ta kyselina lepta:)

krisstin

ďakujem za radu, počula som podobný recept - išlo o prikladanie cesnaku a vraj to tiež funguje. Mám však ešte jeden dotaz - bojím sa či to nepoškodí aj zdravú kožu okolo....

sara

Kúpte si citrón, umyte, šupku nakrájajte na drobné štvorce, namočte na 2 týždne do octu, dajte do chladničky. Potom kocočky priložte na bradavice, dobre obviažte, aby ste cítili ako to na bradavicu tlačí a do troch dní ich máte preč. Sem tam to štípe, neľaknite sa, bradavica sčerná predtým než odpadne. overené, vyskúšané!

krisstin

ja mám bradavicu na ruke pri malíčku už niekoľko rokov - najskôr bola malá a chodila som ku kožnej na zamrazovanie ale vždy sa po nejakom čase na tom istom mieste objavila a teraz už má priemer cca 1cm (zamrazovanie opäť vobec nepomohlo). Poraďte prosím ako sa jej zbaviť, lebo sa kvoli tomu veľmi trápim.

kakalina

Ja si myslim, ze ten krem z tej web stranky pod mojim prispevkom by mohol pomoct. Ja som mala najskor jednu bradavicu na palci na nohe od spodu. Zial som ju vybrusila pemzou co bola sprostost a rosirila sa mi po celom prste a na nom kopec ciernych korienkov. Skusala som aj cibulu, aj cesnak aj Verumal, aj kedajeke zarabane maste a nic mi nepomahalo. Dva roky som sa trapila, nikde som nechodila a cele elto som mala v slapkach zaviazany prst, lebo to aj bolievalo, no vzhladom na stav mojej bradavice sa to nedalo ani vypalit. No nakoniec mi dala lekarka podobnu mast tej reklamovanej. Ja som ale okolie neoblepovala, ale natierala inou a priamo na bradavicu som dala dalsiu mast. To mi bradavicu zmakcilo a ja som len zrezavala ziletkou hrubu vrstvu koze aj s korenmi. Trochu to bolelo, ak som zrezala viac a tazsioe sa mi chodilo, ale nastastie to zmizlo a ja konecne nemusim vysvetlovat co mam s prstom a v lete nemusim nohy zakryvat, ale zijem normalne. Hura! po dvoch rokoch! No na kupko uz asi nezajdem, lebo sa bojim, ze sa to vrati.