Bolesti brucha a Intenzivne hnacky

Príspevok v téme: Bolesti brucha a Intenzivne hnacky
MichalFr

Dobry den,
Obraciam sa na vas s prosbou o pomoc.Pred dvomi rokmi som vycestoval za pracou do Irska.Asi po pol roku som zacal mat problem s crevami. Rano,hned po prebudeni, ked som sa trosku pohybal, som dostal krce do brucha a musel som ist na velku potrebu.Kym som zo seba vsetko nedostal, mal som velke bolesti, niekedy az triasku a zimnicu.Po chvilke bolesti ustupili a uz som bol cely den v poriadku.Trvalo to asi mesiac a neskor to samo od seba preslo.Asi po pol roku sa to znova objavilo a zacalo ma castejsie prehanat a nutit na stolicu.Opat za sprievodu velkych bolesti.Vtedy som bol prvy krat u lekara. Spravil mi vysetrenia krvy,vysetril mi stolicu a spravil kolonoskopiu.Vsetky vysledky boli negativne.Predpisal mi len lieky na zlepsenie crevnej flory.Moj stav sa vtedy zlepsil ale som musel drzat prisnu dietu-jedol som len ryzu a zacal som mat problemy so zapchou.Nedavno sa moj stav opat horsil.Zrazu ma zacalo velmi prehanat za sprievodu tazkych krcov.Po dvoch dnoch som nemohol nic jest-skoro ani pit, lebo hned vsetko zo mna islo von.Nestravena potrava a vodnata stolica.Museli mi dat dve infuzie v nemocnici.Opat mi spravili kolonoskopiu a znova bol vysledok negativny.Vtedy som navstivil aj homeopatika. Ten mi povedal,ze mam chori pankreas, ale moj lekar to moc nebral vazne,lebo vysledky krvy na to nepoukazovali.Momentalne som stale na diete a stale sa objavuju rovnake bolesti.Ked sa pohybem,hned ma nuti na potrebu a mam krce. Stolica je vodnata a nestravena, mam velke bolesti a krce a velmi ma to unavuje. Pred vcerom som bol na sone, brali mi krv a znova vzorku stolice. Vsetky vysledky boli opat negativne.Sono bolo zamerane na pozorovanie pankreasu. Podla doktora bol z morfologickeho hladiska v poriadku.Moj lekar uz nevie ako postupovat.Prosim skuste mi poradit ako sa mam liecit a ako postupovat. Dakujem vam velmi pekne.

S_J

Toto je poriadne davno zadana tema. ale problem bude/pravdepodobne sa tykat tenkeho creva. ktovie mozno je na vine nesulad medzi tenkym crevom-pankreas-pecen, no a zvykne sa pridat aj zaludok... Zla karma,jednoznacne zla karma..

romca258

update: ano, vyskusala som tie probiotika s kvasinkou boulardii a naozaj mi pomohli. nie je to este 100 % ok, ale ovela ovela lepsie a uz mi to nezneprijemnuje zivot v takej miere. takze odporucam, zaroven odporucam aj dobru psychologicku, ktora vas vypocuje a nebudete sa jej hanbit zdovoerit sa aj s takymito problemami, spolu casom prijdete na riesenie :) ja som vraj uz tiez na dobrej ceste k tomu :)

erika_r

@romca258 ano, probiotika ti daju do poriadku crevnu floru, to je pri dlhodobych hanckach a celkovo problemoch s travenim dolezite. vyskusaj probiotika s kvasinkou S. boulardii. mne pomohli

romca258

ja mam podobne prejavy ako hore opisovane..mala som to od nastupu do novej prace, vtedy to po par mesiacoch ustalo... teraz sa to vratilo opat: hnacky, bolesti brucha vzdy rano... musim ist asi trikrat na velku za sprievodu velkych bolesti.... a potom cely den ok.... citala som, ze to moze byt aj stresom, co myslite? mozu pomoct nejake lieky, napriklad probiotika? mi odporucala svagrina...

Siab

Nemoze to byt syndrom drazdiveho creva? Crevo je prepojene s mozgom a prave to casto zapricinuje problemy s travenim...

fezoj78

Začnem asi takto.Colostrum je nášmu telu vlastná látka.Hovorí sa.že žena by mala kojiť čo najdlhšie,pretože aj jej mlieko obsahuje Colostrum.Najkvalitnejšie Colostrum je z kravského mlieka z prvého nádoja.Hneď ako sa teliatko narodí sa odoberie prvé mlieko.Firmu ktorá z tohto mlieka spracuje colostrum vyrába.tú z určitých dôvodov nespomeniem.
Probiotický a Prebiotický živý jogurt z Colostrom.
Upravuje trávenie
chráni sliznice žalúdka a čriev
Znižuje hladinu cholesterolu v krvi
Pomáha telu regulovať hladinu cukru v krvi.
Je vyrábaný bez sladidiel,konzervántov a iných chemických prisád.
Dávam ho do pozornosti ženám z malými deťmi,športovcom a seniorom.A samozrejme ľuďom ktorý majú problémy zo žalúdkom a črevami.
Pokiaľ Vás tento článok zaujal chcete si doma takýto jogurt vyrábať sami a spraviť tak niečo pre svoje zdravie,tak mi napíšte na jogo78@centrum.sk

mirkapo

prosím o pomoc- už deň a štvrť dňa ma bolí brucho, tak že keď vstanem alebo tzv. ked sa hýbem tak vtedy ma začne tak bolieť brucho (minulý týždeň som mala hnačky a brucho ma začalo bolieť po telesnej výchove na ďalší deň ráno) prosím odpíšte mi ja mám len 15 rokov

mirkap

prosím o pomoc- už deň a štvrť dňa ma bolí brucho, tak že keď vstanem alebo tzv. ked sa hýbem tak vtedy ma začne tak bolieť brucho (minulý týždeň som mala hnačky a brucho ma začalo bolieť po telesnej výchove na ďalší deň ráno) prosím odpíšte mi ja mám len 15 rokov