Má 30 a žije s rodičmi

Príspevok v téme: Má 30 a žije s rodičmi
melany

Priateľ má 30 rokov, zachviľu 31 a stále žije s rodičmi. Zdá sa mi to divné a vadí mi to. Mám pocit, že jemu to tak vyhovuje a nechystá sa osamostatniť. Keď prídeme ku nim domov, tak sme spolu v detskej izbe. Detskej! Znie to smiešne. Už som sa s ním o tom aj rozprávala, ale tvrdí, že nemá peniaze na to aby platil byt a všetko ostatné. A to nie je pravda. Zarába slušne, 850e mesačne má a v novembri mu majú zvyšovať plat. Veď koľko ľudí zarába oveľa menej a dokážu vyžiť. Neviem čo mám robiť. Ľúbim ho ale neskutočne mi to vadí, veľakrát rozmýšľam či ten vzťah vôbec niekde speje, keď z jeho strany je to vždy rovnaké. Sme spolu 2 roky.

AdamKrt

lipkalipova Dnes 15:47. Tak lopatisticky.

Vyrata si, ze 100g rasce som kupoval po nejakych 10 SKK a vypocitaj si z toho 2 kavovy lyzicky. Ze som kupil za par korun nejake vacsie balenie vlociek, tiez za par korun a tych vlociek tam ide tak pol pohara. A z tych vlociek tam ostane este na dalsich minimalne 10 ci 20 chlebov. Proste - to neni len o peceni, ale aj o tom, vediet, kde nakupit lacne suroviny... A kvasnice stoja tiez par korun a daju sa z nich urobit 3-4 chleby... Vyrataj si potom cenu takeho chleba a uvedom si, ze to je 1.5kg chlieb. A prerataj si to potom pomerovo, kolko by stal kupovany cca 800 - 1000g chlieb v obchode. A potom uvidis tu cenu.

A mimochodom, taky lacny chleba nepeciem /aby si niekto nemyslel, ze som zgrlo/. Sebe si robim kvalitnejsi z raznej muky celozrnnej, roznych dalsich ingrediencii a semienok. A stale je ten 1.5kg kvalitny chlieb radovo lacnejsi od lacneho obycajneho kupovaneho. Aj po zapocitani soli, energie atd.

doubledog

hadate sa tu teda dost detinsky
:)
ale aspon je to zabavne
vzdy to tak bolo aj bude, ze zena chce, aby sa muz postaral o financie
alebo aspon je to pre nu lakave

ak ma muz byt (majetok), je ziadany zenami ovela viac ako ked ho nema
to je fakt, na ktorom nic nezmeni ani emancipacia ani cokolvek ine

ale rozumny muz vie, ze svoj majetok moze vyuzit
- bud nan bali zeny, ak ma chut na mnoho sexu, kedze na majetok idu zeny ako muchy na sladke
- alebo si najde kvalitnu partnerku, ktorej moze poskytnut nejake zazemie.nehovoriac o tom, ze majetok poskytuje pohodlie aj jemu samemu.

zeny su vo vztahoch velmi vypocitave, omnoho viac nez muzi, kto si mysli nieco ine, klame sam seba.

lipkalipova

mrkvator prave preto,ze su tu vazne debaty by si tu nemal byt.chod si davat do poriadku svoj zivot a ries si svoje komplexy :-)

AdamKrt

janka113: Ty si dievca dostavala 500 korun mesacne ? Che, che, che...

Od otca som nic nedostaval, ziadne peniaze. Ziadne vreckove od rodicov. Ani som ho nejak nepytal. Uskromnil som sa a NIC im nevycitam. A ci sa pytal nieco ? Ani sa nepamatam, ze by sa pytal... A vadi mi to ? Nie.

Ze 500 korun mesacne. To si sa mala ako prasa v zite... :) Tak odtial je slecna zvyknuta brat od muzov peniaze a cakat, ze sa oni budu starat...

AdamKrt

lipkalipova:

tak si zober, muka T650 /psenicna chlebova/ cca 8,13SKK za 1kg.

Nechem robit reklamu, len pre neveriacu:
www.nitrazdroj.sk

No a k tomu 2 lycicky rasce, trochu kvasnic, mozno trochu vlociek, alebo zemiak. Vlocky dostat v Kauflande za par korun pol kilove alebo kilove. Samozrejme, daju sa inde kupit aj inde drahsie. Drozdie susene - modry vtak, alebo nejake lacnejsie cerstve. Tej muky staci cca 700g. Mozno lyzica oleja.

Potom si prepocitaj, ze to mas 1.5kg chleba a v predaji kupis bezne cca 800g alebo 1kg chleby. To bola ta lacnejsia varianta.

Samozrejme da sa kupit aj z raznej muky, celozrnnej atd atd a mat podstatne kvalitnejsi chlieb nez v obchode, za nizsiu cenu /podstatne/ v kvalitnejsich ingredienciach a vo vacsom mnozstve. Isteze, ten stoji viac, ale stale lacnejsie nez obycajny chleba z obchodu.

Ked nevies, tak netvrd, ze to nejde... ;-)