Moje kozmeticke NAJhorsie omyly

Príspevok v téme: Moje kozmeticke NAJhorsie omyly
honney

Baby to ma tak napadlo ked som citala temu Moje kozmeticke NAJ...urcite ste sa kazda stretli s tym, ze ste nieco kupili a letelo to do kosa, veci, za ktore ste uplne zbytocne vyhodili peniaze. Mozme si poradit co nekupovat alebo aspon na co si dat pozor, co vy na to? :)

Tak ja zacnem...najhorsi krem na ruky co som mala bol Glydorée od AB. Ako krem nebol az taky zly, ale ta vona...no hrozne nieco, mne to strasne smrdelo. www.ab-cosmetics.com

V oriflame a avone som natrafila na balzamy na pery, ktore boli aspon pre mna viac nez hrozne. Z oriflame jahodovy z radu visions, silno farbil na cerveno, ale mne pery hrozne vysusoval www.ori-beauty.co.uk
a z anovu z radu Avon care taky trblietavy. Ani s kremami a mliekami z Avon care nemam dobre skusenosti. Ovocne sampony z Avonu pekne vonaju, ale mne sa po nich hrozne rozcesavaju vlasy, mam ich uplne domotane.

Z lakov na vlasy je najhorsi asi lybar s pumpickou, lepi mi vlasy a dost zle sa strieka. Na druhej strane vydrzi veelmi dlho, chcem sa ho uz zbavit :D

Suphotam12

Mne nevyhovuju od Avonu makeupy spiraly pudre..
- od miss sporty biely lak je uplne na nic neprekryva poriadne
- lak na vlasy lybar , ten dost zlepuje
- vsetky zubne pasty ktore vraj vybielia zuby
- antiperspirant cely ruzovy od adidasu
- sampony na vlasy od Oriflame
- nivea telove mlieko, take to v bielom obale taka nejaka svieza vona to ma byt ale mne to uplne smrdi, akoby to ani nebola klasicka nivea telove mlieko...
- bohuzial Gestil wonder mi takisto akosi nezabera, ale mnohi to naozaj chvalia
- a som na pochybach kam by som zaradila tie vselijake kremy a spreje od avonu na nohy...niekedy su ucinne inokedy nie...

jankaaaaaaaaa

mne z oriflame ani z avonu nikdy nic nevyhovovalo. zo samponov som mala hrozne mastne vlasy robili sa lupiny, makeupy boli uplne nekvalitne, spiraly ani nehovorim, boli take suche ako keby som si ziadnu spiralu ani nedala.. jedine co bolo fajn boli ruze, lesky na pery a vonavky

Suo

Ahojte. Viackrát sa tu objavili príspevky, že Avon a Oriflame je zlá kozmetika. Súvisí to len s tým, že sú tie veci dlho na skladoch alebo je ešte nejaký dôvod prečo? Má niekto vyslovene zlú skúsenosť s Oriflame?

Petra78

mne sa znacka Alverde moc neosvedcila. tak ako pise lioness, dlha spotreba moc nesvedci o prir. kozmetike bez konzervantov. za tu cenu sa mi osvedcili uz aj lepsie prir. znacky, ktore mali vacsi efekt. ale niekomu moze zas vyhovovat.
- najhorsie omyly:
- vichy
- avon spirala, tiene, kremy, sprchace
- sampon pantene, fructis, herbal essences
- antiprespirant pouzivam uz iba bez parabenov - gulicku alebo telovy sprej
- a make up miss sporty.

blueberry201

s kozmetikou som zacala zhruba pred dvoma rokmi a samozrejme, zacala som s kozmetikou ktoru najviac reklamovali. dnes som uz skusenejsia no najvacsie prepadaky co som kedy mala boli urcite:

make-up: rimmel stay matte - neprirodzeny vzhlad, pory zapchate a leskla som sa viac nez predtym, to iste aj puder

spirala: lancome l´extreme - riasy l´extremne zlepene (za vyse 1000Sk)

pletova voda: clean and clear shine lotion - vystipalo mi celu tvar a opuchla som

krem na akne: nivea bye bye spot night care - stmavli mi niektore znamienka na tvari

sampon: pantene pro-v - suche, poskodene, mastne vlasy boli od toho

balzam: pantene pro-v - to iste ako sampon

antiperspirant: nivea fresh and natural - hrozne to smrdelo a mala som z toho take vyrazky okolo pazuch

Ve

môj najväčší omyl bol
1.čistiaci gél Clean and Clear, týždeň som musela pleť liečiť z podráždenia,
2. šampón Fructis, a z oriflame pre farbené vlasy, vlasy som mala rýchlo mastné
3. očné tiene Yves Rocher a Max Factor, ktoré mi robili neskutočné čiary na viečkach
4. krém Vichy
5. krém na póry od Biodermy, zbytočných 15eur
6. špirály od Dermacol, nesplnili účel

lioness_01

fakt niekto verí, že ALVERDE je neviem aká brutálna prírodná kozmetika? za takú cenu a s takou dlhou dobou spotreby?

zjuzka

aj ja pouzivam kozmetiku netestovanu na zvieratach.. dostat ju v DM a nemozem sa stazovat :)
alverde, lavera a weleda- to su tie znacky bio kozmetiky (skutocnej bio kozmetiky!, nie ako sa v dnesnej dobe skoro vsetky nazyvaju) netestovanej na zvieratach.
ALVERDE je z nich najlacnejsia a tu si kupujem najcastejsie. mam olivovy sampon- krasne vonia a vlasy mam po nom hebke. balzam na pery- v studenom pocasi splna dokonale svoje funkciu :), zubnu pastu- nepeni, no vonia :D, sprchove gely a mydla su tiez fajnee, spiraly, ceruzku pod oci, tiene, korektor, ... vsetko mozne mam a som naozaj spokojna :)
vsetky tieto znacky maju aj v oddeleniach pre babatka svoje produkty :)
od weledy mam olej proti celulitide- je fakt dobry, krasne voni a mne aj pomohol.
o lavery mam krem na mladu plet proti akne, aj tu pletovu vodu a musim povedat, ze mi to pomahalo, no po 3 mesiacoch pouzivania, to uz prestalo trocha ucinkovat.
ale radim vam, kupujte si takuto kozmetiku, je to prirodna kozmetika netestovana na zvieratach a mozem vam zarucit, ze mi robi stokrat lepsie ako ine komercne znacky. vela stastia :)

ivikiwi

Ahojte holky,

možno je niekto na tom podobne, ale ja sa teraz strašne smejem:DD

Totižto každým dňom sa presviedčam viac a viac o tom, ake su všetky tie úžasné komerčné kozmetické značky na figu..hmm..čím to asi bude?

Osobne som zásadne proti používaniu kozmetiky TESTOVANEJ NA ZVIERATÁCH a asi vás nepoteším, ale akosi logicky ta najznamejšia a najreklamovanejšia na beton testovana je.. coz znamená aj to, že zákonite obsahuje najviac chémie a podobných "zdravých" záležitostí.

Netvrdím, že ja tú netestovanú, čiže prírodnú používam odjakživa, tiež som si tých produktov slubujúcich úchvatné výsledky užila dosť..

Teraz fičím na prírodnej kozmetike napr. z DM-ky alebo z bio obchodov, na tu sa tu nesťažoval nikto..hmm..divné..:D Do takej 101 drogerie, ktorú mam najbližšie mi je zbytočné aj vkročiť.

A baby! prosímvás pekne, nepoužívajte chemické farby na vlasy, ak vám aspon na vašej korune krásny čo len trošku záleží. Ja som as dala na hennu a som neskutočne spokojná, nechápem, že som sa k nej dopracovala až teraz..
Vrelo odporúčam www.henna.eu :))

Človek by si pomyslel, že ked si ani mydlo na ruky nekúpim od komerčnej značky, že je to obmedzujúce, ale práve naopak!! viem presne čo chcem a čo nechcem, a kam si po to ísť, strašne ma to baví a urobila som si z toho hobby, aj na Vianoce dostane každý pod stromček voňavý prírodný balíček:)) a navyše nemusím riešiť, či mi to a hento sadne a neuškodí. A hlavne mám istotu, že len pre moju ješitnosť a nezáujem netrpeli a nezahynuli žiadne nevinné tvory.

Prajem všetkým Vám, ktoré ste statočne dočítali môj príspevok až do konca, PREKRáSNE SVIATKY A šťASTNý NOVý ROK 2011 !!! ;))

han.ka

Toto si už nikdy viac nekúpim:

krém: Vichy normaderm
lak na nechty: Essence
krém na nohy: Essence
šampón: Pantene pro V
lak na vlasy: Pantene pro V