Odstranenie vší

Súvisiaci obsah

mamia

my sme hnidy pracne vycesavali niekolko dni nad bielym baliacim papierom a to nemyslim doslovne vycesavali, ale vytahovali z dlhych vlasov pekne po jednej. potom uz len ako prevenciu (do kolektivu) som dcerke davala do nezmyvatelneho kondicioneru zn.henna par kvapiek tea tree oleja 2-3, alebo aj plus 2kv.levanduloveho, oba oleje odpudzuju parazity

demetermaco1

recept starej matere osvedčený v minulosti odvar z listov orecha,listy orecha uvariť nechať vychladiť a umyť hlavu a hnidy potom vyčesať.opakovať aj niekoľko krát alebo šampony z lekárne .

severanka123

moje skúsenosti - moja dcéra mala vši v škôlke 3x v priebehu 2 mesiacov, išlo ma poraziť. Vyskúšala som všetko, len chcem povedať, že nám šampóny z lekárne nepomohli, tie vši boli jednoducho odolné... Takže moje osvedčené alternatívy:
1. OCTOVÁ VODA
2. TEA TREE
3. PETROLEJ - ten asi pomohol najviac
a ak stratíte trpezlivosť, tak ešte nožničky:-))

jesina

akože chcem odstranit vši ale nveim ako keby my niekto pomphol bola by som rada aj hrebene som použila na to ale nič no musim ešte vyskušat nejake ine pripravky :( A HLAVNE PROTI HNIDAM

fasta

na vši a hnidi je dobrý prípravok zvaný PARASIDOSE ktorý je možné zakúpiť v lekárni bez receptu.Je potrebné si prečítať návod, pretože je to veľmi dráždivý prípravok na oči atď.Ak nechcete spomínaný šampón kúpiť, dobrý je tiež ocot a alpa...samozrejme tieto prípravky nemajú silné učinky.Po aplikácií je potrebné vši a hnidy vyčesať.Taktiež je dobré ak čerstvé orechové listy zdrvýme a zýskanou zmesou vlasy umývame....Môžete tiež túto zmes zmiešať s octom alebo s alpou a týmto prípravkom vlasy umývať.Hlavne nezabudnime že parazity treba po vysušení vlasov vyčesať.

matsches

Najlepsí prípravok, ktorý nicí a odpudzuje hmyz je ten, ktorý obsahuje vytazok z nimby. Nimba je rastlina, ktorá odpudzuje hmyz. Existuje jeden prípravok NEEMOXAN, ktorý nicí vsi aj hnidy. Treba si umyt hlavu sampónom, naniest tento kondicionér Neemoxan, je pribalený aj hreben ním vycesat hnidy a nechat na vlasoch. Nevymívat! Je dobrý aj ako prevencia, vtierat do suchych alebo mokrych vlasov.

TINA2472

No ako ja som mala uz 2 pripravky z lekarne...aj specialny hreben z lekarne...ale nic...hreben mi ich vycesaval asi tak pol hodku...potom sa tie stetinky roztiahli a uz nevycese ani jednu...preto som myslela na tu alpu ako posledne riesenie...ja viem ze mi nezmyznu len tak...ale tak chcem ich aspon zahubit nech sa neliahnu :( a potom vycesat

zuzula11

Tina, mne deti par dni pred dovolenkou priniesli domov vsi ... niekde z ulice ... vies si predstavit tu paniku, odchazali sme do zahranicia na svadbu ... Na vsi pomohol sampon z lekarne. Na hnidy som dostala typ od lekarnicky - nechat obycajny kondicioner po umyti vlasov asi 30 min, potom plachnut v cistej vode a nakoniec v octovej ( pomer voda:ocot=2:1). A pomohlo, podarilo sa za 4 dni ... Hlavy ciste ...

kacingeska_8

ja by som ani nepouzila alpu...chod normalne do lekarne a tam maju rozne pripravky(sampony,vodicky,peny..)na zabitie vsi aj hnid alebo len samotne na hnidy ale ta vec od "msaj" je pravda ze aj ked tie hnidy vyhubis musis si aj tak ece hlavu par krat vyumyvat a potom poriadne vycesat...a ten pripravok co si zakupis pouzi kludne aj 2krat...nech mas istotu....snad sa podari:)