Zavislost na benzodiazepinoch

Príspevok v téme: Zavislost na benzodiazepinoch
Maja.

Ako sa zbavit zavislosti na xanaxe.Beriem ho uz2 roky pravidelne 0.75 mg denne .Predpisuje mi ho psych.Antidepresiva mi nezaberaju mam Dg.Gen.uskostnu poruchu.Davky nezvysujem.Poradi mi niekto ako na to?Skusala som znizovat ale mam problem .Moje stavy sa zhorsia myslim ze kvoli vysadzovaniu a tak sa stale vraciam na povodnu davku bez ktorej neviem ani zaspat.Dakujem za kazdu dobru radu.Zistujem ze velmi vela ludi ma s tym problemi.Cim nahradit alprazolam -Xanax co nie je navykove.Ma niekto osobne skusenosti s vysadzovanim.Dakujem za kazdu fundovanu odpoved.

johana

co citam tieto prispevky uz teraz mam strach ci to dokazem byt bez tohto svinsta. Ludia co sem pisu ta tieto lieky uzivaju omnoho kratsiu dobu a maju neuveritelne problemy tak co bude u mna po 10 rokoch uzivania. Pocula som ze sa pri vysadeni moze aj umriet

johana

ahojte chcela by som sa zbavit uzivania xanaxu 0,5mg rano a vecer k tomu mam este citalopram 10mg rano moj psychiater mi tieto lieky predpisuje uz 10 rokov a stale mi tvrdi ze pri tychto davkach nevznika nijaka zavislost.Skusala som to parkrat sama ale vzdy som sa vratila k ich uzivaniu lebo to bolo na nevydrzanie tak mi bolo zle.Prosim vas o radu kto ma s tymto take iste problemy a prosim vas o radu dakujem

Lencik

Ahojte ludkovia.. som rada že som tu našla takuto temu..Mám 24 rokov..Ja som začala brať xanax ked som sa citila zle, depresívne.. najprv len polku raz za čas, potom cely tiež občas..no v poslednej dobe ho beriem každý den, mám pocit že bez neho neviem fungovať :( ked si ho nedam som podraždená neštastná a nejde mi zaspať :( ked som mala pocit že mmi už samotný xanax nezaberá pila som nan ešte aj alkohol.rada by som vedela či mi to može nejako poškodiť..a tiež ako sa toho celeho zbaviť :( je to svinstvo a ja si konečne priznávam že som závisla.. A ešte jedna vec- mavam pocity že sa nemožem nadychnut, že mi je na odpadnutie,dokonca že zomieram.. može to mať suvis: Za vaše rady vam vopred dakujem :)

janammm

zisti ci je v kvapkach a po kvapkach ho znizovat...ale tak ze o jednu kvapku kazde 3 tyzdne, ako budes zvladat....a zasada, pokial sa nemas psychicky dobre, znizit sa dat nebude...

ZED

Dobrý deň.diagnostikovali mi Obsedantno kompulzivnu poruchu spojenu s panickou poruchou trpim neprijemnymi myslienkami o smrti o strachu so zdravia mojich blizkych a xanax 0,5 mg.davka je denne 1,5 tablety priblizne no beriem aj ine lieky a popri xanaxe nevidim ich ucinnost. akonahle skusam vysadit xanax je to na nevydrzanie a depresia zle myslienky a uzkost sa stupnuju.prosim o rdu ak niekto veite lebo takto sa neda existovat. velmi pekne vam dakujem.