nespavosť

Bruno333

Lea, vedlajších účinkov by som sa nebál, bude Ti všetko jedno a zaspíš, ja som mal vždy dobrú náladu potom, až moc.

emka13

ahojte všetci tu... ak môžem pripojím sa k Vašej debate....
bohužial, mna poslednú dobu - už dosť dlhú asi 4 mesiace trápia podobné problémy.....
mám problémy so spaním, konkretne ani tak nie so zaspávaním, lebo to som hocikedy unavená aj cez deň, ale následne s budením v noci alebo nad ránom, kedy by som mohla ešte kludne spať.. a tým pádom mi celkovo spánok neprináša vôbec oddych po strávenom dni.... myslím, že moja nespavosť je dôsledkom depresie,,, a čoraz viac som si tým istá, nakoľko si to plne uvedomujem.... je hrozné ako psychika vie človeka zmeniť k nepoznaniu, a to takému že sa sám seba pýta, ako je to možné že je zrazu iný? nevie spať, stále rozmýšľa nad tým čo je zlé, čo zle urobil, aký je neschopný, nesamostatný, bezcenný... a pritom môže mať super rodičov, kolegov priateľov ktorí vôbec na neho nezmenili názor, volajú ho von, do mesta, posedieť, ale on nemá chuť na nič, ani len ráno vstať z postele a isť do práce, do školy.... je neschopný takých maličkostí zrazu..... a pritom predtým, rád chodil von, s priateľmi, športova, tešil sa zo všetkého .. a zmyslím že toto je presne môj prípad... a pritom v mojom prípade za to môže jediná vec.... krach dlhoročného vzťahu s človekom s ktorým súviselo všetko dianie dovtedy....
ako sa dostať z takého kruhu začarovaného čo ťa nakopne zmeniť svoj postoj ku všetkému a vrátenie sa k potešeniu zo života tak ako predtým??? aj ked vieš presne čo máš robiť, že sa nemáš uzatvárať, ostaávať doma, lutovať sa... aj tak to nevieš zmeniť...

bruno333, nebol by si tak milý a nedal maila na teba?

allica

Ahoj, veľmi dobre poznam čo je to nespavosť... dokedy som si nepovedala (a aj som tomu neuverila) že je jedno či zaspim a kedy zaspím, byvala som hore aj do 2-3 rano. tiež pomaha večer šalka mlieka s medom, príp. rozmixovane s bananom, medovkovy čaj a hlavne, min. 3-4 hod. pred spaním nerob už nič, čo namaha telo alebo mysel, len oddychuj, prečitaj si niečo, pozri telku... čo sa tyka liekov, s nimi skusenosti /naštastie/ nemam... tak veľa štastia!! :D

Lea 02

vika26 chodím homeopatičke ale nepomáha mi to, už som 2 noci nespala, nebaví ma nič, som unavená, našťastie mám prázdniny začínam v septembri

Lea 02

ďakujem Bruno333 pojdem lekárovi, ale bpjím sa vedľajších účinkov liekov , ak máš skúsenosti, vieš mi povedať aké sú to.

Lea 02

vika26 chodím homeopatičke ale nepomáha mi to, už som 2 noci nespala, nebaví ma nič, som unavená, našťastie mám prázdniny začínam v septembri

vika26

a skúšala si večernú prechádzku? nejesť večer? alebo spraviť si taký spací rituál niečo si prečítať a potom zhasnúť a uvolniť si telo tak ako na joge/medizácii od špičiek po hlavu.

niekedy však nepomáha nič hlavne ked ťa niečo trápi tak ak nechceš užívať lieky neuvažovala si o homeopatikách, Mne pomohol Benosen brala som ho týždeň potom sa mi spánok upravil.