Ako sa da liecit mykoplazma a ureaplazma?

RNG

Ureaplazma patri tiez do rodiny mykoplaziem
www.emedicine.com
Tak isto su vysledky dlhodobeho pouzivania niektorych "efektivnejsich" antibiotik neiste.
Ja by som radsej bral osobne prirodzene doplnky sirokospektralne antimikrobialne, lebo tie su s velmi vela aktivnymi zlozkami a uspesne pouzivane rastlinami miliony rokov proti patogenom.
Zialbohu, kedze pre lekarsku prax su tieto infekcie prilis "nove" a naviac nikto z farmacie nepropaguje prirodne antimikrobialne, dat na pouzitie prirodzenych latok proti tymto nakazam je velmi malo.
Z moznych okrem extraktu z olivoveho listu spomeniem GSE, oreganovy olej,graviolu, lapacho, Uncaria tomenrosa(vilcacora=una de gato, cats claw,macaci pazur)a hlavne specialny vytazok z nej Samento.
Znova pripominam temu: "Autoimunne choroby"

RNG

Mykoplazma je najmensia bakteria bez bunkovych stien.
Kedze sa rozmnozuje velmi pomaly, velmi tazko sa detekuje v tele a velmi tazko sa kultivuje. Preto je diagnoza pritomnosti ci nepritomnosti problematicka.
Na liecenie sa pouzivaju niektore makrolyticke antibiotika a tetracyklin dlhe mesiace, ale je pochybnost, ci su vobec ucinne.
www.mycoplasmasupport.org
Uz vyse 10 rokov ich spajaju z mnohymi "autoimunnymi" chorobami(lekari vyskumnici, nie bezna lekarska prax),
ako CFS(syndrom chromickej slabosti)
RA(reumatoidna artritida),
FMS(fybriomyalgia) a u vojakov
GWS(syndrom zalivovej vojny).

Je tiez spojena s boreliozou, kde bola zistena tiez u drvivej vacsiny pacientov, ako v predoslych.

Zrejme je to alebo sprevadzajuca nakaza, alebo patogen umoznujuci inym patogenom cinnost.
Takze sme spat na teme "autoimunne".
Z doplnkov su na ne znacne ucinne kovove iony(zinok, koloidna ionicka strieborna voda), extrakt z olivovych listov(mam vyskusane s uspechom na "opakujuce sa boreliozy" v 3 pripadoch v mojej rodine)a pravdepodobne aj ine sirokospektralne antimikrobialne prirodne doplnky, hlavne Samento a jeho zdroj Vilcacora(cat's claw, una de gato, uncaria tomentosa, macaci pazur)

francis

ja som sa liecila na ureaplazmu pred dvomi rokmi a kontrola bola negativna. Dnes ju mam po 2 rokoch zasa. Mam jedneho muza, nic nam nie je, liecime sa spolu ako hlupacikovia a doktorka povedala, ze to je normalne, ze sa to obcas aj vrati. Tak ak ste vyliecene, bacha na to, nemusi to byt navzdy.

orešanka

Na posilnenie mikroflóry sa dá v lekárni kúpiť Biomin 3, stojí okolo 200 Sk. Skús používať mydlo na intímnu hygienu, ja mám Laktacid, tiež z lekárne ale dajú sa kúpiť aj v drogérii.

pekraelin

Dakujem za radu, ja sa len bojim toho, ze je to uz v dalsom stadiu... ten zapal a tak...Ale zatial teda uvidim ako to bude, ked douzivam lieky... dakujem a nevies mi teda poradit nieco na posilnenie mikroflory? fakt sa bojim... dakujem...

orešanka

Ahoj suu.
Ja som mala rovnakú diagnózu. Užívala som tiež Doxyhexal a k tomu som mala vaginálny krém s aplikátorom - tuším Baktroban alebo tak nejak. Asi ťa nepoteším ale z tých liekoch som chytila mykózy, tak skús preventívne niečo na posilnenie mikrofóry. Dnes som si zisťovala výsledky kontrolného odberu a boli negatívne. Tak držím palce.

suu

ahoj, tiez mi bola diagnostikovana ureaplazma a mykoplazma, chcem sa len opytat ci sa aj vam niekomu stalo, ze by ste mali nejaky vytok pri tom alebo bolestivy pohlavny styk. Ja totiz ano a chcela by som vediet ci to nemoze byt uz nejaky chronickejsi zapal organov a teda ci mi na to staci brat len Doxyhexal...Ak viete, poradte, prosim...

marikus

mne pomohol urolog, predpisal mi doxyhexynal a vyliecila som sa. Beries ich 21 dni, nemozes jest nic mliecne a mat pohlavny styk, jedine s kondom, ale radsej pohl. styk vynechaj a posli k lekárovi aj priatela, moj bol tiez.

suge

kentaurka, myslim, ze dost sa da docitat aj na tomto serveri, skus Choroby A-Z. Obcasny problem mykoplazmy byva aj rezistencia na lieciva, vtedy to trva dlho kym sa to uplne vylieci, treba lieky roznych ucinkov kym nejake zaberu. Ale to by s tebou mal konzultovat lekar. Tak drzim palce.