Ako sa da liecit mykoplazma a ureaplazma?

dianka1

k nej by si musela ist iba raz na vysetrenie a taku dlhsiu konzultaciu, netreba k nej potom chodit, ale je to sukromne, takze nejake peniaze by ta to stalo. no vies, ja som sa najskor liecila u gynekologa, asi 4 roky sa to tahalo, stale nebolo dobre, potom som zmenila gynekologa a zacalo to odznova. vtedy mi uz bolo jasne, ze je to chronicka zalezitost. aj s babami v cakarni pred ambulanciou sme o tom hovorili a boli na tom rovnako. tiez som mala problemy pri styku a rozisla som sa s partnerom, s ktorym som bola 7 rokov. mam teraz 33, som slobodna, takze ma to dost zasiahlo. teda-cely moj zivot. ta klasicka liecba, to boli len take kratkodobe uspechy, vzdy sa to vratilo. az ked som zacala u tejto doktorky, tak som sa tej pliagy konecne zbavila, ale tiez to trvalo niekolko mesiacov, lenze uz to bola uplne ina liecba. mycoplazmy a chlamydie su velmi nebezpecne, to si v sebe nemozes nechat. to nejde len o vytoky, zachvati to cely organizmus. musis s tym nieco robit, nie je to len otazka gynekologickych problemov. ani si nevies predstavit co som si s tym ja uzila. preto ti radim, aby si to nezlahcovala. preco teraz rozmyslas nad tym, ci ti bol muz neverny, mozno blba lekarka naschval povedala nejaku sprostost a ty sa toho hned chytis. vies, kazdy lekar ma byt diskretny a eticky. toto je velmi nevkusne co ti povedala, to nemohla mat dobry umysel.

raza

som asi 120 km od bratislavy. ja viem, že by som teraz mala rozmýšľať nad liečbou, ale skôr teraz riešim to "nakazenie". Okrem toho, fianančne sme na tom dosť zle, takže si neviem predstaviť nejaké častejšie cesty do BA, čo by som aj povedala v robote, nehovoriac o tom, že aj to ličenie u tej doktorky by asi niečo stálo. Ozaj, mne doktorka povedala, že budem brať Ofloxin a Polygynax 2 týždne a potom uvidíme. Je toto ochorenie dlhodobé a s následkami?

dianka1

ty si odkial, z bratislavy? vies, ak riesis este aj takyto problem, ja by som ti odporucala obratit sa na tu moju terapeutku. ona je aj psychologicka, ja mam taku skusenost, ze lekari toho nahovoria... niekedy dokonca mozu velmi nesetrne zasiahnut do vztahov a vyvolat konflikty aj tam, kde niet dovodu. netrap sa podozrievanim, mozno je to uplne zbytocne. skus zavolat tej dr.albertovej a zver sa do jej ruk. ja mam na nu vyborne spomienky, je to velmi chapavy clovek, uvidis. ale robi v bratislave, tak neviem odkial si ty.

raza

dianka. ja som tam našla akurát niečo o tehotenstve. Ja by som sa však potrebovala spýtať, kto mi vie poradiť? dnes mi moja ženská doktorka povedala, že mám ureaplazmu a že je to prenosné len pohlavným stykom. som so svojim mužom 10 rokov, zoznámili sme sa, keď som mala 16 a muž 15 rokov, takže s oboch strán to bol prvý vzťah so sexom. Preto viem, že si to nikto z nás nedoniesol z predošlého vzťahu. manželovi verím na 100 percent, za muža by som dala aj ruku do ohňa, no doktorka tvrdila, že sa to prenáša len pohl. tak samozrejme teraz neviem, že čo si mám myslieť a som naozaj zúfalá. Prosím, napíšte mi niekto o tom, akú máte skúsenosť.

dianka1

ahoj! teraz som si tu pozerala stare clanky, lebo som tu uz velmi dlho nebola na tejto stranke. a nasla som tu dokonca clanok od mojej terapeutky, u ktorej som si liecila vytoky. vtedy to tiez boli aj chlamydie a ureaplazma. predtym som mala uzasne problemy niekolko rokov. aj vztah sa mi kvoli tomu rozpadol. tuto lekarku mi odporucila sesternica a som velmi rada, lebo mam uz konecne pokoj. len skoda, ze som o nej nevedela skor. ked si tu na tejto stranke vlavo v tom volnom okienku, kde je lupa s tym slovom hladaj vlozis meno luba albertova, tak ti to vyhodi jej clanok. tam pise aj o lieceni. je to uz starsia osoba ked s nou hovoris hned vidis ze ma vela skusenosti. tak to skus a drzim ti palce.

Nanka1

Mne na chlamýdie a ureaplazmu zabrali prípravky prírodnej detoxikačnej medicíny MUDr. Jonáša.
Na chlamýdie prípravok chlamydi a na ureaplazmu prípravok mollicut. Objednala som si ich cez stránku www.joalis.sk
Ak budete chcieť bližšie informácie môžete sa mi ozvať na mail: janap@stonline.sk

usiko

kamoska to ma, aj mykozu a chlamydia, vsetky 4 dokopy...no a nasla si nejakeho odbornika, tusim v Ke a lieci sa viacerymi antibiotikami, ale uz cele mesiace....

Barča

Ahojte, mne diagnostikovali tiež mykoplasmu, presnejšie ureaplazmu. Dostala som na to Doxyhexal, avšak mám obavy z nežiadúcich účinkov (čo sa týka privedeniu až k zástave srdca). Preto by som chcela vedieť aj nejakú inú alternatívu liečby. Resp. ak sa to dá nejako prírodnou cestou, nie liekmi, nie antibiotikami. Vďaka