Pravé Švédske kvapky

Príspevok v téme: Pravé Švédske kvapky
Lubosh

Čauko. O švédskom horkom, ako ho spomína Maria Trebenová, viem dosť, aj o jeho priaznivých účinkach. Problém, ktorý však nastáva je Slovensko - ešte som na Slovensku nezohnal pravé švédske horké, ktoré spomína Maria Treben. Keď som bol vo Viedni, skúšal som tam, no tiež mali len švédske horké, ktoré nemalo rovnaké zloženie ako píše Maria Treben, čo ma zarazilo, lebo v kihe Zdravie z Božej lekárne sa píše, že ho dostať hotové v Rakúsku ako Kleiner Schwedenbitter, ja som dokonca povedal v lekárni priamo, že Nach Maria Treben, nuž nemali. Na Slovensku som zohnal len Dr.Theiss, ktorý má dokonca pomocné látky - dihydrát sodnej soli sacharínu, čo si myslím, že švédske horké od Marie Treben nepotrebuje. A zloženie sa samozrejme nezhoduje, a to ani s ďalšími kvapkami, ktoré zohnať na SR - Hanuš, tie sú ešte horšie ako Dr.Theiss. Chcem sa teda opýtať, či niekto nevie kde ich zohnať na SR, aké máte s tým skúsenosti, či teda kupujete aj tie čo zohnať tu i napriek tomu, že to nie je švédske horké, ktoré spomína Maria Treben. Alebo prípadne či nepoznáte nejaké bylinárske predajne, kde by sa dala kúpiť zmes a naložiť si ich do liehu doma ako o tom hovorí Maria Treben. Ďakujem,
s pozdravom Lubosh z Bytče

ixozet

Naozaj ta knizka ma svoje roky ...takze aj receptura je uz po case pozmenena.

Aj ja mam dvojake skusenosti. U nas ich robievaju z bylinnej zmesy od Hanus.

Ked som ich uzival od jednej blizkej osoby mali negativny vplyv, mal som palenie zahy a kyselinu v zaludku a na kozi alergicku reakciu. No dnes si ich radsej pripravujem sam ... a u mna funguju, dolezite co som zistil ze musia sa dobre vyluhovat na teplom mieste a polozene na nejakom dreve (dreveny stol) ...a samozrejme aj dokladna priprava cistota pri priprave je velmi dolezita.

Kupene hotove od Dr Theissa v lekarni su nepouzitelne, mne z nich byvalo zle.

akvaprodukt

Ponúkam byliny 90,2 g vyrobené podľa originálneho receptu Márie Trebenovej.
Balenie na prípravu malého švédskeho horkého.
Vyrobené v Nemecku.
čerstvá zásielka, záruka do roku 2014

nelka31

mam k dispozicii original bylinky 90,2g na výrobu 1,5 litra malych svedskych kvapiek podla Marie Treben. Su od Holandskeho vyrobcu.

bibi1234

ja sa tiez pripojim-nam doniesla prave svedke domov babka-bohuzial uz nezije, ale bolo to tak 7rokov dozadu... Podla mna su trosku precenovane, mi sme ich pouzivala vseobecne na rany, ale zase nejake zazraky sa nekonali... Babka ich uzivala skoro cely zivot, dostala cukrovku a zomrela ani nie v 70tke, takze neviem-neviem...

LiliLidka

Zo Švédskymi kvapkami sa kedysi kšeftovalo Bratislave.Aj ja som si ich kúpila a vraj pravé.Tuším z Polska ich dovážali,dalo sa ich kúpiť pod rukou asi pred 15timi rokmi.
Vtedy asi 30ml.flaška stále 100korún.
Je to normálne,že sú horké,je to taká tinktúra.Aj na vnútorné ako aj vonkajšie použitie.Na vnútorné sa len pár kvapiek dávalo na kocku cukru.Hanus je u nás v Nitre.Ani som nevedela,že by aj on niečo také mal.Okrem aromaesencii do aromalám.:-)
Môžem napísať tete do Bratislavy,ktorá mi tie kvapky vtedy zohnala,či má ešte takú možnosť,lebo ja už som sa o ne dávno nezaujimala,kedže som ich nepotrebovala.

roman08

samozrejme ze to nemaju v lekarni u nas a ani v rakusku ved ta kniha ma uz svoje roky kedy bola napisana ja som sa to pokusal zohnat asi pred vyse desiatimi rokmi a ani vtedy to uz nebolo k dostaniu iba tie ktore spominas od dr.theissa.skus tuto stranku ci by ti nevedeli namiesat byliny a do liehu by si si to spravil uz sam www.prirodnafarmacia.sk inac to co pise maria trebenova o ucinkoch treba brat trochu z rezervou.ona to podla mna trosku prehana.ja osobne som si robil caje aj podla jej receptov a netvrdim byliny liecia ale nemato az take zazracne ucinky ako pise vo svojich knihach takze ani od pravych svedskych kvapiek necakaj take zazraky ako to opisuje vo svojej knihe.