Pravé Švédske kvapky

Príspevok v téme: Pravé Švédske kvapky
Lubosh

Čauko. O švédskom horkom, ako ho spomína Maria Trebenová, viem dosť, aj o jeho priaznivých účinkach. Problém, ktorý však nastáva je Slovensko - ešte som na Slovensku nezohnal pravé švédske horké, ktoré spomína Maria Treben. Keď som bol vo Viedni, skúšal som tam, no tiež mali len švédske horké, ktoré nemalo rovnaké zloženie ako píše Maria Treben, čo ma zarazilo, lebo v kihe Zdravie z Božej lekárne sa píše, že ho dostať hotové v Rakúsku ako Kleiner Schwedenbitter, ja som dokonca povedal v lekárni priamo, že Nach Maria Treben, nuž nemali. Na Slovensku som zohnal len Dr.Theiss, ktorý má dokonca pomocné látky - dihydrát sodnej soli sacharínu, čo si myslím, že švédske horké od Marie Treben nepotrebuje. A zloženie sa samozrejme nezhoduje, a to ani s ďalšími kvapkami, ktoré zohnať na SR - Hanuš, tie sú ešte horšie ako Dr.Theiss. Chcem sa teda opýtať, či niekto nevie kde ich zohnať na SR, aké máte s tým skúsenosti, či teda kupujete aj tie čo zohnať tu i napriek tomu, že to nie je švédske horké, ktoré spomína Maria Treben. Alebo prípadne či nepoznáte nejaké bylinárske predajne, kde by sa dala kúpiť zmes a naložiť si ich do liehu doma ako o tom hovorí Maria Treben. Ďakujem,
s pozdravom Lubosh z Bytče

zuuzz

Dobry den,

chcem sa spytat, ci sa tieto kvapky musia vyrabat len z cerstvych bylin, ale stacia susene. predpokladam ze v cerstvom stave ich totiz nie je mozne realne zohnat a este k tomu naraz

Hutch

Na stránke imunital som našla,ale som neskúšala,radšej som objednala bylinky a zaliala domácou.Cenovo vyjde tak,ako keby som objednala 2x700 ml cez imunital.Už aj s tade objednám,ale čo som pripravila doma,tak to sa nedá porovnať s tým,čo predávajú v lekárni.Dr.Theissa už určite nekúpim,aj keď to pomáha,ale rozdiel je jednoznačný.

kaciatko_7

malé švédske horké dostať aj hotové na stránke imunitalbodkask... volajú sa kleiner schwedenbitter a vyrába ich rodinná nemecká firma ihrlich krauter

Hutch

Už som si objednala malé švédske byliny a kúpila som domácu pálenku 1,5 l.od Dr.Theissa používam ako zábal,vnútorne to nemám rada,no aj tak to pomáha,dúfam,že pravé švédske budú ešte lepšie.Verím bylinkám a kupujem si aj mastičky.Rebríčková je dobrá na chrbticu.

ixozet

Ja mam z pretazenia v praci nadobudnuty zapal svalu (nervu) ktory prechadzal z chrbtice do ruky az do konceka jedneho prstu. Neuveritelne bolesti ruky a trpnutie prstu. Uzival som asi dva mesiace klasicku liecbu u lekara ale nic nepomahalo. V zufalosti som presiel ku Svedskym. Svedske z vonka tiez nezaberali ale skusil som vnutorne trochu glgnut po kazdom jedle a asi po dvoch dnoch som nebadane pozoroval ze bolesti z vacsej miery miznu, vracaju sa sice ale iba po pretazeni ruky. Predtym som uzival lieky s Diklofenakom a ked nezaberal tak som mal predpisany Dorsiflex. Nepomahalo nic ani lieky proti bolesti ani rozne proti reumaticke a protizapalove gely.

Mozno je to placebo efekt a mozno to naozaj zabera...

Hutch

Mala by som otázku,či niekto už používal balzám so švédskych bylín?Často ma bolí chrbtica,kríže a z lekárne napr.Emoxen gel a podobné veci mi veľmi nepomáhajú.

Hutch

Aj ja mám od Maria Treben knihu a možná by som mala nakúpiť v lekárni bylinky a pomiešať ich v pomere,ako to v knihe píše,zaliať pálenkou a nechať stáť.Len neviem,či všetko zoženiem v lekárni.Niekto to už tak skúšal pripraviť kvapky?

Deria

ja si nakladam svedske bylinky uz hadam 20 rokov. v nemecku ich je bezne dostat v reformhaus. mozno treba pozriet v rakusku tiez v reformhause a nie v lekarni. tam mi uz tiez ponukali inu zmes ale nakolko mam knihu m.trebenovej, robim bylinky vyhradne podla jej receptu. nejako ich neuzivam vnutorne ale skor na rozne poranenia, mensie, lebo velke rany dost palia, ked si na ne date SB, pretoze ranu aj dezinfikuju. ja si uz ani neviem predstavit, ze by som SB nemala doma. pred 6 tyzdnami som zas nalozila 2L flasu, takze su uz hotove ale M.T. pise, ze cim starsie, tym lepsie, preto robim viac. no ale co ked ja aj dost rozdam. ked sa mojim znamym, ci susedom nieco prihodi, neviem neposkytnut pomoc. zatial vzdy pomohli. raz som mala 4-rocne a s poslednymi 2dl som veru setrila, dostali z neho len moji najblizsi. s tymito SB mam len dobre skusenosti. napr. moja sestra sa pichla pri praci s nozom a to tak hnusne, ze ruka sa zapalila, spuchla a trhalo v nej, (pravdaze cez vikend!:)) uz sme chceli ist na pohotovost. urobila som sestre ten vecer obklad, po 3 hod. som to zopakovala (ona tym kvapkam vobec neverila, ze to je kravina ale ze nech skusim). rano uz kricala od radosti, ze uz moze rukou hybat (co bolo vecer nemyslitelne) a ze v nej uz netrha. to je len jeden priklad z mnohych. SB dokazu vytiahnut hnis lepsie a rychlejsie, nez ichtyolova mast.
a nemyslim, ze m.treben prehanala, ako tu dolu niekto pise. nezabudajte, ze ona robila rozne liecive zmesy z cerstvych bylin, co nie je sranda, je to velmi pracne. vedela aj, kde a kedy bylinky zbierat.to hra velku rolu.