Stitna zlaza

Príspevok v téme: Stitna zlaza
mata

Moze mi niekto poradit ako liecit stitnu zlazu bez liekov?Ja som pred rokom bola liecena na zvecsenu funkciu stitnej zlazy ,ale potom som odysla do zahranicia .Menzes mi chodil zatial kazdy mesiac, len v niekolko dnovych rozdieloch,ale teraz mi nedosiel 3 mesiace.neviem ci je to zapricinene koli stitnej zlaze ale tehotna niesom.da sa to liecit aj nejakymi vytaminmi alebo podobne?Dakujem.

zabudlivka

sitili my že my niečo na hypofizu,nejaki vačoks tekutinou.a to my tlači na miechu,,zobrali my odber krvi a musime cakat mesiac ake budu vysledky a že potom ma poslu do lubochne doplnit dajake vysetrenie ja vobec neviem nič ake jeto choroba a čo ma čaka velmy sa bojim a neberiem nijake lieky a boi ma hlava prosim poradte my dakujem

zabudlivka

dobry den lekari my zistili hypofizu ale ja neviem nič o tej chorobe ma niekto taky problem aby my poradil že co ma caka a tak prosim..možte my pisat aj na imeil že stitnu zlazu mam v poriadku ukazal ultrazvuk tak aj tak tomu nerozumiem dakujem

RNG

Obnsah jodu v cesnaku je minimalny, rozhodne nemoze dat telu potrebnych 2 az 6 miligramov denne, ako to odporucaju lekari, co v tom robili vyskum.
Kto si pozrie molekulu levothyroxinu
www.3dchem.com
teda v skratke C15 H11 I4 N O4 , zisti, ze obsahuje na vahu pomerne vela jodu, 65% na vahu!!!
Tj len v 100 mikrogramoch levothyroxinu je 65 mikrogramov jodu. A stitna zlaza nie je hlavny spotrebitel jodu, ako sa vedci v roku 1948 mylne nazdavali.
Ovela viac sa spotrebuje na rozne enzymy a ine procesy v tele.

haldia

Štítna žľaza zväčšená

- do 1/2 litra vriacej vody dať 3 strúčiky rozotretého cesnaku na 10 minút, potom z toho obklad na štítnu žľazu na 3 hodiny 4 – 5 dní. Výluh vždy nový. Cesnak obsahuje jód.

(prevzaté)