Stitna zlaza

Príspevok v téme: Stitna zlaza
mata

Moze mi niekto poradit ako liecit stitnu zlazu bez liekov?Ja som pred rokom bola liecena na zvecsenu funkciu stitnej zlazy ,ale potom som odysla do zahranicia .Menzes mi chodil zatial kazdy mesiac, len v niekolko dnovych rozdieloch,ale teraz mi nedosiel 3 mesiace.neviem ci je to zapricinene koli stitnej zlaze ale tehotna niesom.da sa to liecit aj nejakymi vytaminmi alebo podobne?Dakujem.

nika225

ja som to objednala v anglicku,lebo tu pracujem,ale urcite to maju na slovensku,zadaj si na nete vitaminy-jod ale viem ze je sa tekvicovy olej s jodom tiez je urceny na stitnu zlazu,urcite to najdes na nete..

monza

nika225, aj ja mám veľa problémov ako si mala Ty, tiež si chcem objednať jód, môžeš mi napísať na mail aký si používala? Tiež mám strumu a hypofunkciu SZ.beata_carion@inmail.sk

nešťastná

nika225 a spávať si mohla ? ja mám problémy so zaspávaním a tiež mi povedali že to bude asi štítna žľaza.

RNG

Podla najnovsich udajov medzi 40 az 60% ludi ma znizenu ciastocne funkciu stitnej zlazy, co sa podla roznych lekarov-vyskumnikov da riesit dodanim extra jodu.Stitna zlaza ovplyvnuje aj cinnost inych zliaz a ked je nedostastocvne cinna, je v celom tele "binec", ktory sa moze rozne prejavovat, od tlstnutia, cez nedostatok energie, znizenu imunitu az po rozne nervove problemu, lebo niektore z neurotransmiterov su hormony alebo maju hormonami ovladane tvorenie.
Na priklade japoncov , co konzumuju vo forme morskych rastlin az vyse 12.5 mg jodu denne(85 nasobok nase "odporucenej" dennej davky, ktoru sa lekari zdrahaju prekrocit)
Viac o tom si mozete najst cez Google.sk zadanim rng, jod. Aj na tomto fore som to uz parkrat uviedol, ale je to uz vsetko hlboko zahrabane a malokto sa bude zdrzovat vyhrabavanim.

nika225

pred viac ako dvoma rokmi sa mi zacala tocit hlava,busit srdce,mala som pocit ze odpadnem,strasne som bola unavena,rano som sa nevedela prebrat,zacala som mat velmi bolestivu menstruaciu,nevydrzala som stat dlho,hned som si musela sadat lebo ma bolel chrbat.este aj nieco ako depresie.mala som hrozne stavy ...isla som k lekarovi,povedali mi ze je to z chrbite,chodila som na rehabku,infuzie a vobec ziadna zmena..potom mi zmenili diagnozu,ze mam depresie,tak som zacala uzivat antidepresiva,a nic zasa ziadna zmena..tak som si na nete hladala a uvadzala symptomy a tak som sa dopracovala k tomu ze je to asi stitna zlaza,tak som zacala uzivat jod a vsetko odislo..vraj je dobry aj tekvicovy olej s jodom..tak konecne si mozem uzivat zivot a pracovat..a za to vdacim sama sebe..niekedy nam lekari poskodia a nie pomozu,ja som bola ako pokusny kralik

raposova

Dobry vecer,da sa uzivat na stitnu zlazu jeden olej po malych davkach,1 pol. lyzicu a stvrtku tablety,bola som na kontrole a mam ju dobre zaliecenu...kontak na olej...0911987564,pani robi dermokozmetiku a medicialnu pedikuru,u nej sa da olej objednat a inak je sikovna vo svojej profesii a ma naozaj prijatelne ceny..pekny vecer...Maja Raposova

zabudlivka

ale este stale neviem či to treba operovat alebo sa to lieči..cakam este na vysledky krvi ktore budu o mesiac a neviem že co ma caka..asi do lubochne pojdem