rano ploche brucho, po jedle jak tehotna!!!

majočka

myslela som si ze len ja mam ten problem. a tiez si nemyslim ze u mna je to s tymi mliecnymi vyrobkami, mlieko nepijem, syry jem obcas a jogurty tak isto.a tiez staci ze sa len napijem vody a ako pre porodom:-D

mississ

derra, tvoj jedalnicek je ukazkovy. strasne sa mi paci, hlavne ta pestrost tych jedal. aj ja sa snazim jednotlive jedla obmienat, no najvacsiu chybu robim v tom, ze ak mi nieco chuti, doprajem si z toho porciu aj za dvoch. naozaj sa neviem niekedy ovladat. a ani ja nie som prilis na maso, cestoviny su u mna asi na prvom mieste, tie u mna nesmu chybat. a s tymi raslinnymi tukmi mas pravdu, maslo je v tomto pripade ovela mensie zlo. a okrem toho, ze sa tak ukazkovo stravujes aj cvicis?

derra

Mississ, moze to byt aj tym ze sunky su zvacsa udene, a to nie je zdrave.
Ja sa snazim mat pestry jedalnicek, kazdy den sa snazim jest inu stravu, nie jednotvarnu. Mojou slabinou je ovocie, zjem ho naozaj kvantum a to asi nie je moc dobre, ale mne to nerobi ziadny zdravotny problem.. Takze na ranajky mam v letnych mesiacov cerstve ovocie, alebo celorocne si varim ovsene a pohankove vlocky vo vode, po uvareni tam nasypem slnecnicove semiacka, lanove sem. a trochu hrozienok. Nakoniec to zalejem jogurtom, bud bielym alebo ovocnym. Na desiatu si dam bud ovocie, alebo jogurt, alebo malokedy ten sunkovy chlebik so zeleninou. Na obed mavam chude masko, vacsinou hydinu, ale aj chude hovadzie je fajn, ale vacsinou mavam bezmasite obedy, a to bud celozrnnu ryzu s fetou a olivovym olejom, alebo celozrnne cestoviny s rajcinovou omackou, alebo hubovou omackou, alebo len take samotne cestoviny s cottage cheese a este to posypem parmezanom, nakrajam rajciny. Na olovrant si davam bud nejake orechy, psenicne klicky (billa) alebo ovocie, ci zeleninu, taku surovu a na veceru si uvarim pohanku, ale ta je dost kaloricka, tak si bud dam to, co som uvarila aj priatelovi na obed, ale uz nekonbinujem maso s uhlohydratmi, bud jem samotne maso, alebo len razu, ci zemiaky samotne... Ja napriklad vobec nekupujem stuzene rastlinne maslo(Perla, Rama.), ale skor zivocisne, musi obsahovat tuk minim. 80%, je to mensie zlo :-) Mam rada aj Bryndzu, obsahuje zive kultury, ale tiez s mierou. Jem aj vela mrkvi kvoli vapniku. V zime jem viac zeleniny ako ovocia. Zeleninu jem bud surovu, alebo na 5 minut ju podusim.
Ked chces vediet ake mnozstvo jedla konzumujem v porciach, tak sa snazim sa neprejest, lebo to mi nerobi dobre, ale ked sa prejem lahkeho jedla, to mi nevadi. Uzivam aj doplnky, a to Omega-3 3000mg denne, vit C, zinok, selen a chlorellu. Neviem este co by si rada vedela :) A priznam sa ze obcas sa aj zabudnem najest a potom to na vecer dohanam, co nie je dobre :-(

mississ

derra, aj ja tie sunky konzumujem len sporadicky. neviem, co je na tom pravdy, ale posledne vyskumy dokazali, ze obsahuju rakovinotvorne latky. nechcem sa hned tohoto vysledku drzat, ale viem, ze v tychto masovych vyrobkoch je tolko pridanych latok, ktore zdraviu urcite neprospievaju. derra, a mozem sa ta opytat ako vyzera tvoj bezny denny jedalnicek? budem ti vdacna.

derra

misssis, si zlata :-)
Ja som salamy uplne vylucila z jedalnicka, resp. som ich nikdy ani nejedla, obsahuju vela soli, bielej muky, pomletych kosti, koze, atd... Podla mna je to s prepacenim bordel, su pravdaze aj kvalitne salamy, znackove, velmi drahe, ale tie tiez nemusim :-)Podobny nazor mam aj na parky. Tam tiez treba sledovat, kolko percent masa obsahuju. A sunky, je to sice maso, ale tiez obsahuje kvantum soli, takze ja ich konzumujem, ale naozaj len sporadicky. Povedzme raz-dvakrat do tyzdna, aj to nie pravidelne :-) Take sunkove chlebicky su fajnove, ze? :-)
P.S: Tie Hollandia jogurty vyskusam a tiez mam rada aj ovocne jogurty, no biele su tiez fajn :-)

mirka 23

lyzicka, samozrejme nemusiš zo dňa na deň prestať jesť všetky mliečne vyrobky, len sa netreba nalievať litrami mlieka.

mississ

derra, dakujem za odpoved. aj ja sa snazim zdravo stravovat, preto som sa ta pytala na tvoj nazor ohladom tych jogurtov. ja som tiez Bckova krvna skupina, cize naozaj tie mliecne vyrobky znasam velmi dobre. velmi rada mam jogurty znacky Activia, ale priznam sa ti - tie biele jogurty mi nechutia, jedine tie osladene. teraz som si v obchode vsimla jednu dobru cesku znacku Hollandia, ktora vyraba Selske jogurty a mozem ich len odporucit, su naozaj vynikajuce. v istom case som si kupovavala len nizkotucne jogurty - Jogobella light, Yoplait light a pod., no som rada, ze som s tym skoncovala, ved ako vidim, tie jogurty neobsahuju ziadnu prirodnu latku, same pridavky. a mozem mat na teba este jednu otazku? aky je tvoj nazor na sunky a salamy? som rada, ze sa mozem na teba obratit, velmi pekne ti dakujem.