Klasicke sampony - preco ich ludia nekupuju?

Príspevok v téme: Klasicke sampony - preco ich ludia nekupuju?
shampoo

zaujimalo by ma preco ludia nekupuju tradicne sampony (ZIHLAVA, BREZA, LOPUCH, KAMILKA) vo velkej flaske za ludovej ceny?ved nie su vobec tak velmi prechcemizovane ako ostatne znacky(Pantene,H&S,Schauma atd...)a obsahuju viac vytazkov ako tie vyssie spomenute!a ja som dlhe roky pouzivala Gliss Kur,Niveu a podobne sampony a ziaden na mna tak dobre neucinkoval ako klasicke zihlavaky,brezaky...
Preco si ludia myslia,ze tie drahsie veci musia byt vzdy kvalitne a lacne su zle?!ved u tych drahsich samponov platime len za znacku...

[zruseny16]

používala som do svojej dvadsiatky. Od vtedy mám z nich vlasy ako slamu, to by až tak nevadilo, ale robili sa mi lupiny vo veľkom množstve, preto som prestala používať, ale dixi bol super :) alebo kamil

zajo_smejo

Ja ich naopak kupujem aj používam celkom pravidelne. Okrem profesionálnej vlasovej kozmetiky od firmy L´oreal mám vždy aj jeden tuzemák.Je to preto, že profesionálne šampóny mám zväčša s nejakým prídavkom - na objem, na hustotu , na lesk a po celotýždňovom umývaní vlasov ich mám tak preplácané všetkou chémiou, že ch mám zplihlé a nedajú sa mi už upraviť. Vtedy prichádza na rad ten obyčajný, ktorý mi vlasy krásne vymyje, vyčistí a preberie k životu. Väčšinou ho používam cez víkendy, kedy doprajem vlasom regeneráciu bez kondiconéru, fénu a kefy na vlasy. A od pondelka začínam zasa od začiatku ..:)

Perzefone

Ahojte ja som taktiež pouzívala vsetko mozne aj nemozne, drahe samponi z lekarne, a nakoniec mi aj tak najlepsie urobil obicajný zihlavový s nejakým kondicionerom, vlasi som mala krasne, leskle, zdrave a jemne, no nadhera. a pri velmi poskodených vlasoch odporucam kondicioner názov.PANTHENOL, obsajuhe panthenol a avokadový olej (ospravedlnujem sa za hrubki ale nejde mi ipsilon na klavesnici)

JahO_Odka

Nikdy som si nefarbila vlasy... mám ich svetlunké a asi po pás. Neviem prečo, ale vždy som mala potrebu ich rozmaznávať kadejakou predraženou chémiou. A teraz? Kupujem Taniu za 75 centov a som maximálne spokojná :) Škoda, že ju už prestali predávať a v KE ju už neviem zohnať :/
Raz do týždňa si dám na vlasy Alverde šampón a do končekov vtriem olivový olej. A pri polmetrových vlasoch nemám jediný rozštepený konček, vlasy sú lesklé a zdravé :)
Nech žijú brezové šampóny za euro!

apple123

Tiež mám problémy s vlasmi pretože mi prestali rásť, poslednú dobu skúšam všetko... Ale z brezových, žihľavových a lopúchových šampónov mám tvrdé neprispôsobivé vlasy. Ale chcela by som dať ešte raz šancu nejakému z klasických bylinných šampónov, len k nim neviem dopasovať správny kondicionér alebo masku.
Aké zvyknete používať?

alic3

tiez som pouzivala rozne drahe sampony, kazdu chvilu iny a zo vsetkych ma svrbela hlava. clovek ma tendenciu kupovat stale drahsie a drahsie, ma pocit, ze v tom je logika, ale opak je pravdou. asi pred troma rokmi mamina kupila, skor nahodou, zihlavovy dixi a dobre, ze som jej nevynadala, co to je za zbrndu. odvtedy samozrejme iny uz ani ako bylinkovy nepouzivam. uz dlho mi tak rychlo nerastili take fajn vlasy. momentalne by som podobne chcela prejst aj na prirodnu tvarovu kozmetiku...

Bellatrix

Ahojte čo sa tíka žihľavových šampónov sú dobré, ja mam problémi so suchými a lámavými vlasmi a osvečili sa mi hlavne v kombinácii s nejakým balzamom na suché vlasi, napr. Pantene, lebo po použitý samotného šamponu som ich mala dosť zauzlené, ale po použití spolu s balzamom som ich mala jemné, hebké a lesklé.

natalia123

Sansine- aku znacku pouzivas samponu za tych 15 € ? Kupujes odnekial zo salonu? Ja som tiez nikdy nebola spokojna z drahymi samponami z drogerie, moj oblubeny sampon bol Matrix (od kadernicky) Ale teraz som si kupila novy sampon od Manufaktury, vinny,odporucam, zatial je super. V obchodnom dobe ma vysiel na 5 € (takze super). A tieto klasicke sampony- zihlava, brezove....som neskusala nikdy, ale ako pisete, ze mozu z nich byt alergie a pod. tak neviem... ale mozno niekedy vyskusam, ked budem na mizine :)