Farba oci - da sa podla toho zistit otcovstvo?

lyzicka

ta co si!!!! ja som sa narodila a mala som nenormalne modre oci a teraz mam hnede, vacsinou vsetky novorodeniatka maju modre oci a az potom sa zmeni farba na stalu

opia

Nedavno o tomto hovorila geneticka na STV v Damskom magazine a zevraj zakladna farba oci je hneda a kazdy mame tuto dispoziciu geneticky danu, takze je uplne normalne ked dieta dvoch modrookych rodicov ma hnede oci..

Biba3574

Isté je, a sa mi to aj vo viacerých prípadoch potvrdilo, že farba očí sa počas života mení, väčšinou. Otcovstvo sa dá najistejšie dokázať genetickými testami, z DNA, z krvi. Synovec sa narodil s očami modrými, mama /sestra/ má hnedé a švagor sivé.

Sirius

kamilka zlata, len si dostuduj trosku genetiku, tam nie je vysoka pravdepodobnost ze dieta bude ,,modre,, tam vyslovene ina moznost nie je a musi byt modre

kamila123

....na farbe oci sa podiela viacero genov, takze na sto percent sa to dokazat neda, ani v pripade ze obaja rodicia su modrooky (aj ked pravdepodobnost ze ich dieta bude mat more oci je vysoka). Otcovstvo sa ale da potvrdit na zaklade niektorych krvnych skupin ...ale toho je malo. Napriklad ak maju obaja rodicia nulku, musi mat aj dieta nulku. A ak obaja rodicia AB, dieta nebude mat nulku. Ak maju obaja B, dieta bude mat B alebo O ....a tak, tiez stredoskolska genetika...

Ema132

ved toto sme brali na gympli:D ked su zena a aj muz hnedooki tak mozu mat v klude aj zelenooke dieta, moze to byt vselijak, len modrooki nemozu mat hnedooke myslim:)

usiak

Lijanaj, ak je chlapcek este malinky, tak jeho modra farba oci nemusi vobec nic znamenat. ved vsetky male deticky maju modre oci. cca okolo jedneho roku je farba definitivna :)

Lijanaj

Severanka:trapi lebo ja mam taky problem....teraz si pomyslite mozno nieco zle o mne alebo aby som dala spravit testy ale su drahe a ja na ne nemam....a nechcem ani jedneho z rych chlapov...svoje dieta strasne lubim,viem ze som spravila somarinu ale uz s tym nic neurobim