Farba oci - da sa podla toho zistit otcovstvo?

opia

Moje chapanie siaha aj za hranicu nejakych akademickych tabuliek ci skript.
Ta prezentacia vychadza z jednoduseneho chapania dedicnosti. V skutocnosti je to trosku zlozitejsie, to znamena, aj dvaja modrooki rodicia mozu mat hnedooke dieta (nejedna sa o ziadnu neveru).

radaaa

A akej farby moze mat oci nase dieta? Ja mam hnedozelene, mamka zelene, ocko modre, jedna babka hnede, druha babka modre, obaja dedkovia modre, jedna sestra zelene, druha hnede. Manzel ma modre, aj jeho rodicia a sestra modre.
Ja by som chcela modrooke babo, aj ked na tom svet nestoji, len chcem vediet, aka je sanca.

Sirius

bud si nezvladla pozriet si ppt prezentaciu, alebo si extremne nechapava. odporucam citat s porozumenim, lebo si vobec nenapisala to iste co ja, celkovo si velmi nechapava

Sirius

to opia: kedze mas problem pracovat s internetovymi vyhladavacmi nasla som ti nieco na zopakovanie genetiky, je to na stredoškolskej urovni takze by si to mala pochopit :-)))
staci len klikat enter, hehe

www.infovek.sk

Sirius

ach jaj opia, tam kde koncia argumenty zacinaju nadávky.
Ked uz chces urazat pouzi predtym aspon google aby si overila ci mas, teda v tvojom pripade nemas pravdu. To je moja rada pre osobu ako ty.

Alela je totiz dedičný základ znaku, a gen sa sklada z viacerych alel. A dalej alela moze byt dominantna, alebo recesivna, a urcite nie ako ty pises submisivna. Budes tu niekoho urazat ze nevie terminologiu, ale pritom ty nepoznas ani rozdiel medzi slovami recesivny a submisivny.

Sirius

moja zlata opia, ja mam vs titul z genetiky takze si to dostuduj ty, nie sme nositelom ziadneho genu pre hnede oci, pre zaciatok si vygoogli rozdiel medzi alelou a genom, cmuq

opia

Siriu len som reprodukovala to co som videla v telke!! Dokonca tam jedna divacka aj volala ze ona s manzelom maju modre a ich dieta hnede a cuduj sa ze je to uplne normalne!! Nastuduj si ty zaklady genetiky a potom tu mudruj!! Kazdy clovek je nositelom genu pre hnede oci, to sme sa ucili aj na biologii, vtedy si asi chybala..

bejbyvi

necitala som si prispevky co sa to tu pisalo.. ale moze mat dieta modre oci! teda aspon mne to podla vypoctov genetiky vychadza.. takze moze byt aj jedneho aj druheho... skus zistovat podla ostatnych crrt :)