Dlhodobá infekcia v nose (staphylococcus aureus)

Príspevok v téme: Dlhodobá infekcia v nose (staphylococcus aureus)
Martin11

Dobrý deň,
chcem sa spýtať na možnosť liečby infekcie baktériou staphylococcus aureus v nose. Celý môj problém začal operáciou nosnej prepážky, pri ktorej bola odstraňovaná aj časť sliznice. Na poranenom mieste sa mi následne vyvinula infekcia horeuvedenou baktériou. Jej prejavom je tvorba veľkých krúst, ktoré mi upchávajú horné dýchacie cesty a znemožňujú mi dýchať. Preto som nútený ich ručne odstraňovať, no už rádovo po hodinách dokážu plne dorásť. Využíval som nato množstvo antibiotík a najrôznejších kvapiek predpisovaných imunológom. Niektoré nezaberali, a na tie ktoré zaberali som vykázal alergickú reakciu. Jedinou účinnou látkou sa pre mňa ukázal sulfathiazol v masti. Ten dokázal po pár dňoch krusty eliminovať, no táto látka sa nemôže brať dlhodobo a po jej vysadení sa krusty znovu vrátili. Najnovšie som na liečbe špecifickou vakcínou vyrobenou na základe výteru z nosa, no po krátko po tom ako som ju začal užívať som celé dni pociťoval veľkú únavu, ktorá mi znemožňovala normálne fungovať, preto som ju musel vysadiť. Okrem toho únava bola jediným prejavom lieku, na krusty nepôsobil vôbec.
Chcem sa spýtať na Váš názor ohľadne môjho problému. Pretrváva už skoro dva roky a mám obavy z následkov takejto dlhodobej infekcie, nehovoriac o každodenných problémoch s dýchaním.

Za akúkoľvek radu budem veľmi vďačný.

mirka 23

Citricidal som objednavala z Čiech, tušim stal okolo 440kč, ak objednáš 5 balení, poštovné je zdarma :) Ale treba rátať s tým, že na pošte treba ešte zaplatiť 5 eur, lebo zásielka je zo zahraničia.

mirka 23

Ako už dole písala Delphia, Citrovital neobsahuje účinnú látku Citricidal a to môže byť dosť problém.
A Citricidal je teda koncentrovanejší. RNG sa domnieva, že GSE je o 50% koncentrovanejší ako Citrovital, takže Citrovitalu trba kvapkať dvakrát toľko, ale nie je to tak. Citrovital je oveľa oveľa slabší.

pele

Ja to netvrdim, len si to myslim na zaklade moznych dostupnych informacii. Napisala som aj ,ze je mozno citridital koncentrovanejsi. Tak mi napis aky je este iny rozdiel medzi nimi ked uz diskutujeme .. Jedna sa o vytazok z grepovych semien v oboch pripadoch a iny rozdiel je mozno v koncentracii o inom neviem, ked ty vies, tak napis.. A nesustreduj sa na mna...

mirka 23

tak potom nechapem, prečo tvrdíš, že Citrovital je to isté ako Citricidal. A podľa mňa je to aj oveľa lacnejšie, ten Citricidal, lebo Citrovitalo musiš nakvapkať veeelmi veľa a aj tak to nemá taku koncentraciu.

mirka 23

pele, Citrovital nie je učinný tak ako Citrovital, veľmi pochybujem o tom, že by zničil takuto infekciu. Keby si raz ochutnal Citricidal, tak pochopiš.

mirka 23

Martin ano prenaša sa to. Preto je niekedy ťažké uplne zničiť infekciu, lebo bakterie sa nachadzaju všade okolo teba, napr. na postelnej bielizni.
Podľa mňa by nebolo od veci aj piť striebornu vodu.
Btw, striebro sa da zohnať z lučenca za 4 eura/ 0,5l