Dlhodobá infekcia v nose (staphylococcus aureus)

Príspevok v téme: Dlhodobá infekcia v nose (staphylococcus aureus)
Martin11

Dobrý deň,
chcem sa spýtať na možnosť liečby infekcie baktériou staphylococcus aureus v nose. Celý môj problém začal operáciou nosnej prepážky, pri ktorej bola odstraňovaná aj časť sliznice. Na poranenom mieste sa mi následne vyvinula infekcia horeuvedenou baktériou. Jej prejavom je tvorba veľkých krúst, ktoré mi upchávajú horné dýchacie cesty a znemožňujú mi dýchať. Preto som nútený ich ručne odstraňovať, no už rádovo po hodinách dokážu plne dorásť. Využíval som nato množstvo antibiotík a najrôznejších kvapiek predpisovaných imunológom. Niektoré nezaberali, a na tie ktoré zaberali som vykázal alergickú reakciu. Jedinou účinnou látkou sa pre mňa ukázal sulfathiazol v masti. Ten dokázal po pár dňoch krusty eliminovať, no táto látka sa nemôže brať dlhodobo a po jej vysadení sa krusty znovu vrátili. Najnovšie som na liečbe špecifickou vakcínou vyrobenou na základe výteru z nosa, no po krátko po tom ako som ju začal užívať som celé dni pociťoval veľkú únavu, ktorá mi znemožňovala normálne fungovať, preto som ju musel vysadiť. Okrem toho únava bola jediným prejavom lieku, na krusty nepôsobil vôbec.
Chcem sa spýtať na Váš názor ohľadne môjho problému. Pretrváva už skoro dva roky a mám obavy z následkov takejto dlhodobej infekcie, nehovoriac o každodenných problémoch s dýchaním.

Za akúkoľvek radu budem veľmi vďačný.

doktor999

aj som rozmýšľal či má význam, ale napíšem. Stafylokok zlatý je bežnou súčasťou kože,slizníc nosa, krku bez toho že by bol problém, bez toho že by ho bolo treba nejako riešiť, vyšetrovať preliečovať a dokonca kontrolovať. Ak pôjdem po ulici sto náhodným ľudom ktorých stretnem vyšetrím tampon z nosa alebo krku, tak šesťdesiati budú mať pozitívny výsledok a nič im nebude a ani o tom nebudú vedieť.Je uplne jedno, či nemocnica alebo autobus. Je to NORMALNA flora a preto si nevyžaduje žiadne riešenie a to ani klasickou a ani alternatívnou medicínou.Skrátka, u inak zdravého človeka, zlatého stafylokoka v nose a krku treba nechať tak, nevšímať, neriešiť, neliečiť.

mirka 23

Janinka, jasne že to maš z pôrodnice, nemocnica je najlepšie miesto na získanie staphylokokov a streptokokov.

Janinka83

Dakujem za odpoved. Objednala som si citricidal, skusim to tym. Dufam, ze mi to zaberie, lebo mam najvacsie obavy z toho, ze nakazim syna. Aj minule som sa kupala v bazene aj s nim, tak dufam, ze som ho nenakazila. Pokial mi pride ten citricidal, tak si vytieram nos tea tree olejom, ale je to dost drasticke, lebo mam pocit, ze ho mam uplne vyzraty z vnutra, ale je to trosku lepsie. Inak nebudem vam hovorit, ze som si to pravdepodobne doniesla s porodnice, lebo sa mi to zacalo tvorit po prichod domov.
RNG, myslite, ze mi ten citricidal znici vsade toho staphylokoka, ked ho budem aj pit? a pripadne tym preliecim aj syna, dostane sa to aj do mlieka? Kolko trva ta liecba, kym vymiznu priznaky? a vedeli by sye mi odporucit davkovanie? :) Dakujem vam velmi za akukolvek radu, lebo uz som z toho zufala. Jana

RNG

Janinka, do nosa si mozete kvapkat aj koloidnu striebornu vodu aj roztok citricidalu kolko len chcete.
Tak isto ho pripadne mozete pit, lebo to nikomu neuskodi, ani vam, ani dietatku.

ayurvedsky maser

Nespoliehajte sa na to, ze ked vam povedia lekari, ze krv je cista, ze to v skutocnosti tak je. Velakrat vam samo vase telo napovie, ze nie je nieco s nim v poriadku. Milan Pravda, Alternativna medicina, Liptovsky Mikulas

ayurvedsky maser

Janinka83: Pokial kojite, tak tym, ze uzivate antibiotika skodite aj dietatku. Na stafylokoka su aj tak neucinne. Je to velmi odolna potvora, ktora antibiotikam dokaze dlhodobo odolavat. Navyse ked ho mate zisteneho v nose, tak ho mate urcite aj kdekolvek v tele nezavysle na tom ci vam ho z krvnych testov zistili, alebo nie. Detekcna schopnost na stafylokoka v krvi je velmi nizka... cca 13 percent. Mam hodne klientov, ktorym vyjdu vysledky negativne a mne diagnostika ukaze, ze ho v tele mate. Liecebne postupy, ktora ja pouzivam su na stafylokoka velmi ucinne.

Janinka83

Ahojte, ja mam presne taky isty problem ako ma Martin. Mam v nose stafylokoka aurea, uz som brala rozne druhy antibiotik a to kojim!!!! Strasne ma stipe cely nos, robia sa mi tam chrasty. Som z toho nestastna, aj sa bojim, ze nakazim mojho pol rocneho syna. Prosim vas, myslite, ze mozem uzivat ten citricidal aj ked kojim? A staci si to len kvapkat na postihnute miesto, alebo to musim aj pit. Prosim pomozte mi, moja doktorka ma chce liecit len antibiotikami a nechcem ich brat kvoli kojeniu a aj tak mi nezaberaju. Dakujem, jana

RNG

mirka, moc v rukach korumpuje charakter. To je zialbohu smutna pravda u mnohych.
A moc nad zivotom druhych je velmi silna droga, ktora da mnohym lekarom pocit nadradenosti nad ostatnymi ludmi, zialbohu. Tym istym trpia aj politici, casto aj advokati.
A ked si niekto namysla, ze je lepsi ako druhi, neciti potrebu sa vylepsovat dalej a robi len to absolutne minimum, co mu jeho priemysel/odvetvie predpisuje(tzv "doskolovanie" usporiadane obvykle farmaceutickymi spolocnostami, na to aby "oboznamili" lekarov z novymi patentovanymi liekmi, pripadne novoch drahou technikou).
Postup vedomosti sa ale neda zastavit, ako som uz raz napisal, pred piatimi rokmi v USA vuse 98% lekarov pacientov zastrasovala skodlivostou prirodnych potravinovych doplnko, ale ich spotreba sa neustale zvysuje, lebo ludia nie su hlupi, vidia co im pomaha. A uz aj vtedy lekari na problemy zo srdcom predpisovali paciento male davky aspirinu(presne 99 mg, velmi dolezite) a sami na 50% brali na to iste vitaminy E.
Dnes je situacia uz inaksia, vyse 75% lekarov potichu berie doplnky samo, a po skonceni vysetrenia a predpisani liekov az tretina potichu(dolezite slovo-potichu) mimochodom spomenie, ze pripadne aj niektore doplnky by "mohli" byt uzitocne.

mirka 23

Ja suhlasim s tebou. Len vidiš, akí sú lekári. Toto bola super vzorka. A pacient im má dôverovať? Veď keby tak super liečili, tak nemáš vo svojej téme tisíce ľudí, čo hladajú pomoc.

RNG

mirka ja nie som proti lekarom, ved vsetky moje informacie pochadzju od nich. Som len za, aby sa ucili od svojich kolegov, co maju s tymito prirodnymi latkami a spravnymi dietami uspechy v udrzbe a prinavrateni zdravia.
Lebo ktory z nich si mysli, ze zozral vsetku mudrost, lebo ma na to papier z medickej fakulty, sa velmi myli. V dnesnom globalnom svete sa sice prirodne latky potlacaju, ale kto sa o ne zaujima, moze si o nich nastudovat , je statisice sprav a desiatky periodik, ktore o tychto verciach pisu. Ked som si to ja mohol zaobstarat a citat,ja, co memam s medicinou nic spolocne(inzinier,povodne technicky fyzik, dnes aj strojar a metalurg)tak by to lekar, ktoreho to je chlebicek a prisahal na to by si to mal o to viac studovat. Inac aj ja som sa zacal o to zaujimat, ked mi lekari , bezni, nevedeli pomoct s roznymi zdravotnyumi problemami a nasiel som nahodou prvy zdroj informacii, velmi rozdielny od inych. Odvtedy mi chodi 8 periodik roznych lekarov a lekarskych kolektivov, kupil som si mnozstvo knih od roznych, proste dal som do toho hromadu casu za poslednych 16 rokov.
Na stastie, potravinove doplnky su v odporucenych davkach neskodne, takze aj ked zoberiem take, co mi nepomozu, aspon mi neposkodia a mozem ich zobrat dostatok, aby so zasiahol takto naslepo velku vacsinu problemov.
Nuz viem, lekari nie su takym postupom nadseni, lebo ich sluzby takto prakticky nepotrebujem, ale keby som nasiel na blizkosti nejakeho, co sa tymto zaobera, iste by som ku nemu chodil.
Zialbohu najblizsi su v inych statoch. Naviac poistovne nektyju ich osetrovanie(system medickeho priemyslu proti nim bojuje, otvorene)takze by ma to stalo hrozne peniaze ku nim chodit(tj lietat, vzdialenosti v USA su velke)