Dlhodobá infekcia v nose (staphylococcus aureus)

Príspevok v téme: Dlhodobá infekcia v nose (staphylococcus aureus)
Martin11

Dobrý deň,
chcem sa spýtať na možnosť liečby infekcie baktériou staphylococcus aureus v nose. Celý môj problém začal operáciou nosnej prepážky, pri ktorej bola odstraňovaná aj časť sliznice. Na poranenom mieste sa mi následne vyvinula infekcia horeuvedenou baktériou. Jej prejavom je tvorba veľkých krúst, ktoré mi upchávajú horné dýchacie cesty a znemožňujú mi dýchať. Preto som nútený ich ručne odstraňovať, no už rádovo po hodinách dokážu plne dorásť. Využíval som nato množstvo antibiotík a najrôznejších kvapiek predpisovaných imunológom. Niektoré nezaberali, a na tie ktoré zaberali som vykázal alergickú reakciu. Jedinou účinnou látkou sa pre mňa ukázal sulfathiazol v masti. Ten dokázal po pár dňoch krusty eliminovať, no táto látka sa nemôže brať dlhodobo a po jej vysadení sa krusty znovu vrátili. Najnovšie som na liečbe špecifickou vakcínou vyrobenou na základe výteru z nosa, no po krátko po tom ako som ju začal užívať som celé dni pociťoval veľkú únavu, ktorá mi znemožňovala normálne fungovať, preto som ju musel vysadiť. Okrem toho únava bola jediným prejavom lieku, na krusty nepôsobil vôbec.
Chcem sa spýtať na Váš názor ohľadne môjho problému. Pretrváva už skoro dva roky a mám obavy z následkov takejto dlhodobej infekcie, nehovoriac o každodenných problémoch s dýchaním.

Za akúkoľvek radu budem veľmi vďačný.

RNG

mirka 23, na nasom tele a v nas su tisice roznych organizmov, z ktorych niektore su velmi skodlive, niektore malo skodlive, lebo ich vieme normalne kontrolovat a niektore uzitocne z viacerych stranok.
Tie nazyvane probiotika, pomahaju nam travit, vyrabaju niektore vitaminy a hromady obrannych latok, ktore vie nase telo pouzit pre svoju obranu.

Napr zo salmonel(je ich vyse 200 druhov a mame ich v crevach niekolko normalne) len asi 5 je nebezpecnych. To iste sa tyka escherichia coli a mnohych inych.
Takze nas zivot zalezi na balanci(rovnovahe) tychto organizmov a na mieste kde sa nachadzaju.
Napriklad bezny streptokok v ustach sice sposobuje kazenie zubov, ale inac nie je nebezpecny. Ked sa ale dostane do krvi,(poranenie pri cisteni zubov) moze sposobit tazke zapaly na srdci

RNG

Stafilokokov aureus je hromada druhov a je pravda, ze z velkou vacsinou si telo vie pomoct.
Protilatky ktore my sami a nase probiotika v crevach vyrabaju(probiotika v crevach vyrobia az 70 % obrsnnych latok pre nase telo, takze su extremne uzitocne pre nasu imunitu, preto je tak dolezite ich neposkodit alebo okamzite obnovit po poskodeni antibiorikami).

Momentalne je ale jeden druh, verlmi nebezpecny, ked sa dostane nahodou do tela pri operaciach alebo ranach, znamy pod menom MRSA(methicilin resistant staph.aureus) a sposobuje velke problemy v nemocniciach.
Na toho som tu mnohokrat odporucal roztok citricidalu, ktory na neho velmi dobre ucinkuje a to aj v tak nizkych koncentraciach, ze neposkodi crevnu probioticku floru, co je velka vyhoda voci klasickym atb.
Podobne plati aj na nemoznicnu infekciu,dovod az 20% kolitid, clostridium difficile, z ktorou si telo vie poradit, pokial ma zdravu probioticku floru. Inac je bezna v crevach v malych mnozstvach.
Po zobrani velkej vacsiny atb. ale crevna flora je poskodena a clostridium sa rozmoze. Doslova to vyzera, ako keby pre rozmnozenie clostridia boli atb, dobre.
Jedno z mala atb. ucinne na clostridium difficile je vankomycin a obcas metronidazole. No a samozrejme obnovenie crevnej flory=masivne davky probiotik.
Desiatky miliard z roznych kultur.
(Samozrejme sa nejedna o jogurty)
Velmi je ucinne aj pitie roztoku citricidalu.
Mimochodom roztok citricidalu je ucinny aj na ine crevne infekcie, vcitane shigelly disenteriae a escherichie coli, najma serotyp O 157: H7 a ine sposobujuce krvacanie .

doktor999

Stafylokokus aurerus je NORMÁLNOU súčasťou slizníc, kože a má ho 60-70% populácie na celom svete uplne normálne a vôbec mu netreba venovať toľko pozornosti. Netreba ho liečiť, iba výnimočne, ale vôbec nie v prípadeoch ako sa píše tu. Ak sa vykultivuje čokoľvek a kdekoľvek to neznamená, že spôsobil problém. Uvediem klasický príklad. Pacient má angínu, spraví sa výter z krku a vyjde stafylokokus. Ten ale nikdy nevyvolá angínu, takže je nález, ale nie patogéna ktorý urobil problém. Je bohužiaľ chybou, aj lekárov, že klinická mikrobiologia robí dosť problém.Nemalo by to tak byť, ale je. No a samozrejme alternatíva sa s radosťou priživí a rieši to čo sa riešiť nemá. Skrátka ak naháňa stafylokoka v nose doktor je to chyba, ak ho naháňa šarlatán je to chyba tiež. jeden by mal vedieť a druhý ? A treba si uvedomiť, človek má imunitu s ktorou vybavbí 90% toho čo tu popisujete ako strašný problém. A nepotrebuje na to nič. Ak si dávam na nádchu, oči,kašeľ.... čokoľvek, tak pomôže akože to, ale pomôže hlavne organizmus človeka. Takže jedných napchávame doktrori často zbytočnosťami (hoci ak by sme nič nedali, to by boli reči) a druhých napchávajú šarlatáni somarinami a tiež je to zbytočné.

ayurvedsky maser

Stafylokoka nedokazete zlikvidovat ziadnym takymto pripravkom. Nedokazu to ani antibiotika... len ho ciastocne potlacia, ale v tele ostava stale. Mam to potvrdene aj na diagnostike, kde ludom neraz vyjde, ze uz maju krv cistu a pritom maju masivne stafylokoka po celom tele. Napada rozne organy a sposobuje mnohe zavazne poskodenia. Zo vsetkych klientov co sa u mna liecia mam asi stvrtinu lekarov a zdravotnych sestier. Z toho je u nich asi u 80 percent stafylokok alebo streptokok. Mnoho z nich pride uz s tym, ze aj sami vedia, ze tento problem maju, len ho nevedia odstranit. Cez toto zariadenie sa to da. Potom tento problem maju ludia s dlhodobejsim pobytom v nemocnici, alebo po roznych operaciach, len nie vzdy sa ho podari zistit. Detekcna schopnost pri odbere krvi na pritomnost stafylokoka je na urovni cca 13-15 percent. Ostatne bakterie, ci virusy na urovni cca 25 percent. Takze vela ludi ma problem a nevedia im ho zistit kym nemaju vysoke horucky...

RNG

muc, citricidal je patentovana aktivovana latka, co zacala ako extrakt z grapefruitovych jadierok.
V GSE je jej 33% v glycerine(jedly rastlinny glycerin, sucast tukov ako triglyceridy).
Aktivacia(patentovana) mnohonasobne zvysi antimikrobialne ucinky extraktu z grapefruitovych semien

muc

cirtovital nie je to iste ako citricidal. v citrovitale nie je nikde uvedene, ze obsahuje citricidal. pricom prave ten je ucinnou latkou. sice je vytazok z grep. semien, ale ide o izolovanu ucinnu latku a komplet cely extrakt zo semien, ako to je v citrovitale. tam su aj latky, ktore mozno nemaju ziadny ucinok na zdravie, ale jednoducho su sucastou extraktu. a citrovital je tusim alkoholovy roztok (ktovie, mozno obycajny macerat) a k tomu tmavej farby.
citricidal je tou antimikrobialnou ucinnou latkou a je koncentrovany do olejoveho CIREHO!!! roztoku.

ele

Ucinna latka je v oboch pripadoch ta ista. Je to prirodny flavonoid, ktory ma antibakterialne ucinky. Citricidal je silnejsi koncentrat.