Ako naucit psa aby nekakal po byte?

janQa_girl

ahojte.. volám sa janka a mam doma 4 mestacneho psika..Stale len kaka a piša neviem ako ho to mam odnaučit pomožete mi prosím dakujem...

jamrinka

Ahojte..potrebovala by som poradiť.Máme malého 10 mesačného psíka maltezáka a máme jeden problém, s ktorým si nevieme dať rady.Ide o venčenie, keď je niekto z nás doma, tak s venčením nemáme problém pýta sa pekne.Problém je v tom že ked sme všetci z domu preč, tak to do nášho príchodu nevydrží a urobí mláčky a aj sa pokaká. Nevieme či je to tým že je zatvorený len v jednej miestnosti alebo od žiaľu. Prosím poradte....Ďakujem

ta3

Marisa a vsetci ostatni, chce to len trpezlivost, pokial je psik maly, myslim tym mlady, odstranit koberec z jednej miestnosti kde ho nechate pokial ste vsetci v praci, ci v skole, po prichode domov casto chodit s nim von, ked von vykona potrebu treba ho hladkat, chvalit a odmenit dobrotkou, maly psik ma este maly mechurik, musi castejsie cikat a preto to obcas spravi aj doma, hoci sa s nim casto chodi von, no po tych 3-4 mesiacoch by to uz nemal v byte robit, cize iba trpezlivost, trpezlivost, ono sa to vyplati, psik Vam poskytne v buducnosti tolko radosti ako maloco alebo malokto, a s tym trestanim, psika samozrejme nesmiete bit, hresit za mlacku alebo hovienko v byte to ano, psy maju viac inteligencie a rozumu ako si myslite, urcite vycitky pochopi a casom sa nauci vsetko robit iba vonku, ale nebude to hned, urcite nie skor ako po tych 3-4 mesiacoch, tak vsetkym prajem vela trpezlivosti

lost

3 mesacny robil asi toto:

15:00 som isiel von, nic nerobil.
15:15 so msa vratil a vidim ze beha po byte a ide na vec
RYCHLO VOOOON
15:30 sa vratim a to iste
a znova voooooooon
blablabla..

aj tak to urobil doma :)

alebo
som vonku s nim 1 hodinu, nic..
zoberiem ho domov, idem pozriet postu, a doma ma caka prekvapenie :)

toto robil ako 4 mesacny, bez ohladu na to ako som sa snazil....

cize ak ma 3 mesiace, nezostava nic ine ako trpezlivo cakat.. ono to pride samo :)niekde som cital, ze fyziologicky vedia ovladat tuto vec tak od 5. mesiaca zivota a nevyhoda maleho plemena je ze ma male organy, tj. malo miesta kde to "udrzi" cize... ale casom je to pohoda, je doma 8 hodin a drzi sa .. niekedy napr o 13:00 nechce vonku nic robit a musim ist prec, a tak zostane sam, ja ze no dobre, co uz, poutieram potom... pridem domov a nic :) proste drzal to 12 hodin, co povazujem za extrem, kedze ma pristup k neobmedzenej vode a jedol dost..

tiez som neveril ze sa to nauci.. ale naucil sa :)
staci trpezlivost (a to som ho ani nechvalil nejak extra vonku, len som ho braval von v +- rovnakom case kazdy den 4-6x casom som to znizil, cca 1 hod po jedlo a nalacno, potom cca 2 hod po poslednom chode vecer)

VERONIKCKA,,

No aj aj mam doma 3 esacneho psika,, shi-tzu, aleako vdim nikto mi s tym nepomoze,, lebo ako vidim,, pisu tu skoro v seci co maju psikov anziadnej odpovede sa nedockaly,,

michalkuela

No ja mam doma 2 rocnu Nelly a teraz male steniatko shitzu,zo zaciatku Nelly to zacala robit v byte ako maly& Hugo,ale po hlasnejsom "nesmies" prestala a je v setko tak ako pred tym,a maly Hugo opakuje po nej,len sa musi dodrziavat rezim...Psiky musia chodit castejsie vonku a ide to samo....Nikdy som telesne netrapila psika aby som ho necomu naucila,zalezi len a len od Vas ako sa bude psik sparavat,a ako skoro Vam zacne verit.....Noviny u nas nefungovali vobec,a co som mala cely byt oblozit novinami?Somarina-staci chodit von.....:)

kisason

pes nema IQ ako vy - je uplne zbytocne strkat mu nufak do exkrementov. radim prechadzky, prechadzky, prechadzky... a ked sa mu to podari vonku, hladkat, chvalit, odmenovat, skrabkat, buracat od radosti. a takto niekolko tyzdnov, neskor postaci aj slovna pochvala.

Karla40

djdjdjd: tak to je "pekne" sprosté ako učíš svojho psa. Byť tvojim psom, tak utečiem.Aj tebe strkali nos do výkalov, keď ti ušlo a potom ti tresli po zadku?Asi nemáš nervy, zaobstaraj si plyšového psa, ktorého môžeš trieskať aj po hlave.

djdjdjd

MARISA116 AK SA VYCIKAL NA KOBEREC TAK MU DOTOHO STRCTE SUROVO NUFAK NAM TO POMOHLO A STRELTE MU JEDNU PO ZATKU A NESMIEš AKED TO NEIDE TAK POSTAHOVAT KOBERCE A NAUCI SA JEDNO MIESTO LEBO ON SI MYSLI ZE TEN KOBEREC JE TA PODUSKA ALEBO NOVINY