Ako naucit psa aby nekakal po byte?

lost

No moj robi take veci, ze idem s nim von, spravi mlacku, vratim sa a zrazu chce doma urobit kopku.. tak ho rychlo chytim a bezim s nim von... Cakam 10 minut a nic, pyta sa naspat.. Toto sa zopakuje tak 1-2x este a ajtakto urobit doma :)
Ale raz sa mi podarilo ze spraivl vonku..
no ma este len 3 mesiace..

Nufak mu strkat do toho je blbost na entu..

Lepsie je poriadne vydrhnut podlahu, nech nevyciti kde to minule urobil :)

Udajne pomaha, ak sa venci DALEJ od domova..

Este som neprisiel na to kuzlo ako ho presvedcit aby vsetko robil vonku.. No ale brutalne odkusava z mojej trpezlivosti :D Uz som rozmyslal ze by som mu dal nejaky papier pod neho, ak to uzide urobit, a ten papier potom bral s nim von.. Netusim ci sa ho takto da oblafnut..

Kedze doma nie je ziadny koberec, tak mi to je uplne jedno co tam robi :) vsetk osa da umyt... skor mi ide o to aby si na to nezvykol.. Kupil som mu aj "domace WC" tak ale udajne to nie je dobre ho na take veci ucit..

A velmi ho chvalit, ak svoju potrebu vykona vonku..

Alicce

Ja keď vidím, že to naňho ide a začne tlačiť, utekám rýchlo s novinami a dám mu ich pod zadok.Všimla som si , že keď chce kakať začne rýchlo bežať po izbe a na mieste, kde sa chce vykakať začne behať a potom sa krúti na mieste. Najčastejšie to robí pri dverách.Neviem či robím správne.

suzukOO

Marisa116 ak sa vám vycikal na koberec a surovo mu strčte nufak do toho čo sa vyčural to newadi že bude prechať ale mu to tam namočte surovo moj psik sa tam v byte naucil a uš len ked sa ras vycural na podušku tak onuchal a us len tam a ked to spravi viac krat tak to opakujte ja som to opakovala 4krat a ked sa vam vykaka tak kupte si sprej odpudzujuci a uš len tak sa nauči

a ešte mi sme daly aj dole koberce a len podušky sme daly lebo on si mily koberec s poduskou(novinamy)tak bude navyknuty na toto miesto a aj to vynucha a potom dajte koberce a uš bude naučeny na pudusku(noviny

Deee

bibi ma pravdu, to tahanie za kozu na krku pomaha, nasu dobermanku sme zo zaciatku capli po riti ked spravila nieco zle, ale nepomahalo, kedze je to velke silne plemeno uz ako stena, a take capnutie ani nepocitila, ale to tahanie za kozu na krku neznasa

smoulinka250

no..problem je v tom, ze ja keby mu doma necham noviny, a pridem domov, tak z nich nic nezostane..on by to vsetko roztrhal..na zaciatku som ho ucila na kusok koberca a tam urobil len velku potrebu, vycikal sa inam..a tiez ten kobar zacal okusavat a trhat.. on ked ocika, tak vzdy ocika nieco co stoji..skrina, noha postele, kos- nieco co je vyssie ako on...
On ked sa vnutri vycika, tak ja ho nikdy nevidim..on pride za mnou, tak potichu, sklopi usi, vyvali sa na chrbat a uz viem kde je ten problem... no skusim to aj s tym sticovanim, uvidim,ci to najho zabere. Hresit som ho hresila, aj nufak som mu do toho namocila, aj fuj, aj dostal..a stale nic nezabera.

bibi123

smoulinka250-najprv sa rozhodni, ci s nim chces dalsich 15rokov chodit 2-3x von. U yorkov odporucam ucit psa aj na noviny(ak surne potrebuje, spravte mu v byte miesto, kde bude moct vykonavat svoju potrebu, noviny sa rychlo spracu a mate pokoj, aj ked bude zima, dazd...na starobu-ako nas 14rocny yorky chodi stale cikat, to by sa s nou muselo chodit 50x denne)
Vzdy, ked sa vycika, treba ho vyhresit a jemne vytahat za kozu na krku-ako mama hresi svoje steniatka. Treba ho hned zobrat, utekat s nim a dat ho bud na tie noviny, alebo s nim treba utekat von a dat ho na travu. Vzdy, ked vykona potrebu vonku, treba dat maskrtku. Naucili sme tak svojich psov, aj za par dni dost rozmaznane 5mesacne stena mojej kamaratky, ked sme ho mali na strazenie a ono cikalo uplne vsade a este sa pri tom na nas aj drzo pozeralo a v ociach malo slova-Tu mate! Spracte si to...

smoulinka250

Ahojte, ja mam tiez yorkiho ma rok aj 3 mesiace..a stale mi cika v dome. Je vonku aj hodinu, pride dovnutra a musi nieco ocikat. Skusala som nanho vsetko, proste, nepohneme s nim. Volala som s chovatelkou co som ho od nej kupovala a povedala,ze on odmalicka bol take individum. Proste tvrdohlavy, vynimocny pes- sebavedomy, vodca... Povedala mi, ze po roku ho to prejde, lenze stale nevidim zmenu. Ba zda sa mi,ze este viac ocikava. Ocika si aj svoj pelech, deku, vsetko. Dnes som kupila ten sprej, co ich odpudzuje, uvidim. Nasi su uz z toho na nervy a ja tiez. Kazdy den beham s handrou a kazdy tyzden musim vsetko tepovat. Preco nieje taky, ze rano sa vycika, potom naobed, vecer a pred spanim. Chodim s nim aj 15 krat za den a nic...

jopal

tina444: Je to prilis mlady pes, chce to len trpezlivost. A sledovat psa. Musis vystriehnut, kedy sa zacne krutit, aby to urobil v byte. Zahriakni, vezmi na ruky a von. A odmena. Obycajne po najedeni, alebo zobudeni, treba brat von.