Cukrovka

majer

podla mna je to len predpoklad,ale na akych testoch je zavisly to netusim...
vcera mi povedala jedna lekarka,ze bez vetra sa ani listok na strome nepohne...taze asi tak by to mohlo byt aj z tymi nechtami...

miskovamama

Ja pravda, že priečne pruhy na nechtoch ruky signalizujú otravu organizmu tažkými kovmi ? Prosím súrne o odpoveď.

DiabetikIvo

To: sambablue

Ak máš neistotu, tak neváhaj a daj si urobiť vyšetrenia na diabetes v odbornej diabetologickej ambulancii. Jednak Ti urobia OGTT (orálno glukózo tolerančný test) a ďalšie krvné testy (HbA1c, protilátky na inzulín atď. ...), ktoré potvrdia alebo vyvrátia Tvoj dojem či máš diabetes...

pier

na vysvetlenie :
hypoglykemia je neziaduci stav,ale iba pri pichani si inzulinu,inac je to choroba ako napr cukrovka,alebo astma,alebo tuberkoloza.....niekto si nepicha inzulin a ma chorobu zvanu hypoglykemia.

karioll

hypoglykemia nie je choroba ale stav.
cukor musi byt medzi 4-5.8 nalacno a do 90 minut po jedle.vsetko ostatne je cukrovka.ked ti je nieco prednejsie v zivote,ako cakat u lekara,na co sem vypisujes a chces radu?
odoberie ti krv na hladinu glykemie vacsinou z prsta.potom sa robi ogtt test,vypijes "sladku vodu"a odmeraju ti glykemiu,ak mas vsetko v norme,ides domov.ak mas v rodine diabetika porozpravaj sa s nim a mysli trochu na dedicnost chorob

pier

U zdraveho cloveka je po najedeni sa a zajedeni este napr pol torty glykemia do 8 mmol cukru v krvi...glykemia by isla vyssie,lebo telo dostalo kopec sacharidov,tukov atd,ale mudre telo to nedopusti a zacne vyrabat inzulin a ten zabezpeci aby glykemia nesla nad 8 mmol...ak zdravy clovek hladuje,teda nema ziviny,sacharidy tuky atd,tak prirodzene cukor v krvi zacina chybat a mudre telo pri hladine 4mmol zacne z pecene zo zasob vyplavovat do tela glukozu a tak vyrovna cukor v krvi,teda normalna hodnota kazdeho cloveka je medzi 4-8 mmol cukru v krvi,zalezi ci na lacno or po najedeni....to su jeho mantinely,vsetko nad je uz cukrovka a vstko pod je uz choroba zvana hypoglykemia,ktorou trpia aj necukrovkari.

...pozri,teraz mas takyto stav aky opisujes....ak by si mal taky stav,ze by si bol na inzuline a teda mal k dispozicii gratis glukomer a 75 pruzkov mesiacne,tak by si tym len ziskal to,ze presne by si si mohol vydedukovat pomocou merania co sa deje z tvojim metabolizmom za dlhe obdobie...furt by to bolo lepsie ako nevediet napr ohladom hladiny cukru nic a ak je ti "sudene",ze este DM nemas mat,alebo nikdy to mat nebudes,tak je to len dobre...dnes vsak sa odhaduje,ze minimalne 10% populacie ma zvyseny cukor ani o tom nevie....takze ja by som to bral tak...kludne obetuj niejaku korunku a daj sa poriadne vysetrit ohladom cukrovky,len tym ziskas...a dost vela to mi ver

sambablue

Pier, odhadol si to správne, mám iba pocit, neviem, či mám cukrovku, chcem sa len poradiť, ale asi sa vyšetreniu nakoniec nevyhnem. Tak môžem mať po jedle tú hodnotu 7.4? KeĎ jem pravidelne, som "pocitovo" ok, len keď zabúdam alebo nestíham jesť, je mi zle a mám príznaky skoro na odpadnutie, dezorientácia a mám už potom aj problém sa najesť...

pier

mozno ani sambablue nema diabetes iba podozrenie (pocit) a preto sem napisal....usudzujem to z toho,ze napisal,ci je v poriadku hodnota 7.4 mmol,ani nenapisal či si picha alebo čo.