dutiny - zápal

Príspevok v téme: dutiny - zápal
my4

Mate problemy s dutinami? Ako to prezivate? Co proti nim robite? Liecite sa klasicky, homeopaticky, ludovo? Robili vam pukciu? Boli ste na operacii? Ake to je?
Na mne sa to posledne neprejavuje nijak. Len rano mam zapchaty nos. Ten sa sam aj uvolni. Nepotrebujem kvapky do nosa. Nemam ani hlieny. Neberiem ziadne antibiotika. Brala som predtym. Vlastne som ani nevedela, ze mam nieco s dutinami. Mala som anginu a asi po tyzdni ma zacali boliet oci, tak za okom a pri pohybe...skrabala by som sa aj po stenach. Potom mi nasadili kvapky do oci, oci mi ocerveneli a napuchli, dostala som mast a silnejsie kvapky, jedno oko mi odbehlo do boku (he), potom ma poslali na ct, mri, sono atd...vsetko bolo negativne...az na nejaku tekutinu v dutinach pod lavym okom...ostala som v nemocnici 10 dni a lekari krutili hlavou, ako je to mozne, ze ma bolia oci a kvapky, mast mi nepomaha. K tomu som videla vsetko dvojmo, bolo mi zle, nic som nejedla. Asi po tyzdni hutania a vedenia, ze mam v dutinach nejaku tekutinu, rozhodli sa to vybrat (teda urobili pukciu)...zacala som jest...he...a dostala som antibiotika a kortikoidy, bolest presla, aj oci odpuchli, ale cervene boli stale, he. Potom mi kamaratka povedla, ze vyzeram ako narkoman, tak som si prestala davat kvapky, oci uz neboli cervene... asi o dva mesiace mi zopakovali punkciu a nasadili antibiotika, z ktorych mavam mykozu gyn. povodu, he...

kovacova

Prosím o radu:
Mám kultivačne zistené Streptokoky betahemolytické skup. B v moči už 6 mesiacov. Brala som ATB: monural, cyprinol, V.penicilin, ceroxim, dalacin a macmiror /vagin.čípky/. Nález pretrváva. Vyšetrenia na nefrológii sú v norme. Mám brať PNC dlhodobo? Čo by ste mi poradili? Sú homeopatiká ako globuly na streptokoky? Poznám len vakcínu na STR. Ďakujem, veľmi by som sa infekcie chcela zbaviť, lebo pozit. uroinfekcia bráni liečbe na ortopedickej ambulancii/skolióza, deformácie bedrových stavcov.../. Nález streptokokov je sprevádzaný klinikou: bolesť v ľavej časti krížov, ľavého bedrového klbu a ľavej inguíny. Ešte raz úprimná vďaka.

mjaník

bosorka-skôr než sa rozhodneš pre operáciu, skús vyhľadať akupunktúru,tá by to mala jednoducho vyriešiť

bosorka

Ahoj. Problémy s dutinami mám stále . Na krčnom som bola naposledy tento týždeň a skončili sme pri \" prerážaní \" nosa . boleť to bolelo , ale potom som mohla aspoň chvíľu dýchať. Skúšala som homeopatiká , naparovanie , brala som asi 3 mesiace antibiotiká , lieky na alergiu , ale jediné čo v mojom prípade zaberá je punkcia . Rozmýšľame s doktorkou nad operáciou , snáď by mi pomohla . Mandle mi vybrať nechcú , lebo mám alergiu. Má niekto skúsenosť s operačným riešením opakujúcich sa zápalov prínosových dutín ? pomáha to ? Ďakujem

nostek

ahojte.aj my mame skusenosti so zapchatým nosom.Nekonečne často som chodila od jedného lekára k druhému , hľadali alergiu, streptokoky atď...Vybrali mi krčné mandle, polypy 2 x....Mala som stále upchatý nos, striedavo mi tieklo z neho ako z krhli, inokedy akoby bol zabetónovaný.Dostala som typ na p.Valoviča/ 02/44883455 /-homeopat z Bratislavy, dal mi vodičku na vytieranie + nejaké kvapky, dokopy t o stálo 200 Skk a je po probléme.Mám 3 synov, jeden má 6 mesiacov a keď sa už týždeň trápil s plným nosom a nič nepomáhalo, tak som si naňho spomenula doslova za 24 hodín mu soplík odišiel.

sunny12

Ahoj, mam sice len 19, ale zato mam za sebou uz par vybrati mandli-najprv krcnu, nosove, potom mi narastli tak znova a potom druhu krcnu-samozrejme nieje to nic prijemne, ale do kym je vas syncek este v takom malom veku je to ovela menej bolestivejsie ako to bude v buducnosti.aj ja som mala problem s dychanim, anginy, zapaly...a myslim ze mi to pomohlo a jedna poznamka na koniec jasne ze to zanechava zazitok na cely zivot-a nie moc prijemny-ale da sa to zvladnut a myslim , ze to stoji za to trapenie, ktore moze mat v buducnosti.avsak je to na vas-kedze v tedajsej dobe su uz rozne lieky aj homeopatika-vyskusajte-nic za to nedate-homeopatika niesu skodlive.drzim palce.

a-2

Ahoj, mám 5-roč.syna. Lekárka na ORL mi povedala, že má zväč.nos.mandľu, že je treba vybrať. Det.lekárka mi to však nepotvrdila. Syn má však problém s dýchaním, dýcha cez ústa, a často mu
zatekajú hlieny, z čoho je následný kašeľ. Je jediným riešením operácia, alebo je aj iné riešenie napr. homeopatiká. Kto má skúsenosti napíšte.Ďakujem.