dutiny - zápal

Príspevok v téme: dutiny - zápal
my4

Mate problemy s dutinami? Ako to prezivate? Co proti nim robite? Liecite sa klasicky, homeopaticky, ludovo? Robili vam pukciu? Boli ste na operacii? Ake to je?
Na mne sa to posledne neprejavuje nijak. Len rano mam zapchaty nos. Ten sa sam aj uvolni. Nepotrebujem kvapky do nosa. Nemam ani hlieny. Neberiem ziadne antibiotika. Brala som predtym. Vlastne som ani nevedela, ze mam nieco s dutinami. Mala som anginu a asi po tyzdni ma zacali boliet oci, tak za okom a pri pohybe...skrabala by som sa aj po stenach. Potom mi nasadili kvapky do oci, oci mi ocerveneli a napuchli, dostala som mast a silnejsie kvapky, jedno oko mi odbehlo do boku (he), potom ma poslali na ct, mri, sono atd...vsetko bolo negativne...az na nejaku tekutinu v dutinach pod lavym okom...ostala som v nemocnici 10 dni a lekari krutili hlavou, ako je to mozne, ze ma bolia oci a kvapky, mast mi nepomaha. K tomu som videla vsetko dvojmo, bolo mi zle, nic som nejedla. Asi po tyzdni hutania a vedenia, ze mam v dutinach nejaku tekutinu, rozhodli sa to vybrat (teda urobili pukciu)...zacala som jest...he...a dostala som antibiotika a kortikoidy, bolest presla, aj oci odpuchli, ale cervene boli stale, he. Potom mi kamaratka povedla, ze vyzeram ako narkoman, tak som si prestala davat kvapky, oci uz neboli cervene... asi o dva mesiace mi zopakovali punkciu a nasadili antibiotika, z ktorych mavam mykozu gyn. povodu, he...

sasa121

Neviem, ako to myslíš, že robím niečo zlé, tam už potom treba riešiť imunitný systém,keď som povedala že máme takýto problém to neznamená, že máme mesačne zapálené dutiny.Ale keď má syn raz do roka zelené sople, určite mu nedám ATB, keď má zapálené dutiny, určite mu nenasadím znova ATB, ale riešim to homeopatiou.

RNG

Neviem, co maju v lekarnach.
Odporucam, co ja poznam z mojich zdrojov lekarskych periodik, vacsinu osobne vyskusane, a podla moznosti sa to snazim importovat z USA, takze velku vacsinu z toho najdes v mojich obchodoch.Aspon sa snazim to vsetko mat

anina123

RNG prosim ta tie preparaty si mam ako pytat v lekarni? ako zinkovy spray? je v tom zinok? to je to iste ako ten Xclear spray? myslim to na tie dutiny.inak mam aj stafylokoka v nose

sasa121

Na zápal dutín ti poradím Mercurius solubilis,hepar sulphuricum 30, 3 dni posebe 6 gukičiek na noc a potom pokračovať so slabšou potenciou 9 alebo 12 ešte aspoň 2 týždne až do vyčistenia dutín.Je to super, mám syna s podobným problémom a vždy keď sa mu zapália dutiny to riešime bez ATB.

mamca

Janka,skús priateľovi postláčať body popri chrbtici,hlavne v hrudnej časti (Th4-Th5),v záhlaví a premasírovať čeľustný kĺb (mal by mať mierne pootvorené ústa pri masáži).Takisto odporúčam prostriedky na podporu činnosti pečene a žlčníka,nájdeš tu dosť tém,kde sú uvádzané.

olia

asi mam ten isty problem a k tomu spojeny s usami. Ked ma viac ofukne, zacne ma boliet hlava na soankoch, mam nadchu a ked fukam nos , tak mi az praska v usiac, hlavne v jednom. Ked zacalo lietadlo klesat, mala som strasnu az rezavu bolest v jednom uchu. Robi mi dobre teplo, ked mam najvacsi problem, spim v noci s celenkou, aby sa mi prehriali dutiny a dam si ibuprufen. Ak mi niekto viac povedat, budem rada.

janka

dakujem za rady, a neviete mi este poradit nejaky homeopatika na zapal dutin???
Alebo ja niesom si ista ci je to ten zapal dutin, ale z coho by ho takto bolela hlava, v oblasti cela a spankov, tvrdi ze ked si poklepe po cele tak citi bolest ale na Ctcko ideme az o tyzden, a chcem aby mu tie bolesti aspon trosku ustupili...