dutiny - zápal

Príspevok v téme: dutiny - zápal
my4

Mate problemy s dutinami? Ako to prezivate? Co proti nim robite? Liecite sa klasicky, homeopaticky, ludovo? Robili vam pukciu? Boli ste na operacii? Ake to je?
Na mne sa to posledne neprejavuje nijak. Len rano mam zapchaty nos. Ten sa sam aj uvolni. Nepotrebujem kvapky do nosa. Nemam ani hlieny. Neberiem ziadne antibiotika. Brala som predtym. Vlastne som ani nevedela, ze mam nieco s dutinami. Mala som anginu a asi po tyzdni ma zacali boliet oci, tak za okom a pri pohybe...skrabala by som sa aj po stenach. Potom mi nasadili kvapky do oci, oci mi ocerveneli a napuchli, dostala som mast a silnejsie kvapky, jedno oko mi odbehlo do boku (he), potom ma poslali na ct, mri, sono atd...vsetko bolo negativne...az na nejaku tekutinu v dutinach pod lavym okom...ostala som v nemocnici 10 dni a lekari krutili hlavou, ako je to mozne, ze ma bolia oci a kvapky, mast mi nepomaha. K tomu som videla vsetko dvojmo, bolo mi zle, nic som nejedla. Asi po tyzdni hutania a vedenia, ze mam v dutinach nejaku tekutinu, rozhodli sa to vybrat (teda urobili pukciu)...zacala som jest...he...a dostala som antibiotika a kortikoidy, bolest presla, aj oci odpuchli, ale cervene boli stale, he. Potom mi kamaratka povedla, ze vyzeram ako narkoman, tak som si prestala davat kvapky, oci uz neboli cervene... asi o dva mesiace mi zopakovali punkciu a nasadili antibiotika, z ktorych mavam mykozu gyn. povodu, he...

janka

Mojho priatela stale bolieva hlava, uz rano vstava s bolestami, nie je to ani migrena, ale pravdepodobne to budu problemy s dutiny, prosim vas co by ste nam poradili, lebo tymto jeho stavom trpi aj nas vztah, priatel je bez nalady, nic ho nebavi a casto je ospaly. prosim poradte nam nejake lieky, pripadne homeopatika, alebo mame podstupit nejaky zakrok????? Dakujem

RNG

Prirodzenych antibiotik je velke mnozstvo. Spomeniem len niektore: vytazok z grapefruitovych semien(citricidal alebo GSE, 15-30 kvapiek do 1/2 litra vody, da sa pit aj pouzivat na vyplachy nosa), vytazok z olivovych listov, graviola, uncaria tomentosa alebo strieborna voda.
Komercne sa predavaju zinkove preparaty vo forme spray a Xclear spray, co je 20% roztok xylitolu(brezovy cukor) s 0.1%. citricidalum. Tento nie len zabija bakterie(obvykle stafylokoky), ale xylitol ich "odhakne" zo sliznic a splachne. Na podobnom principe su aj zuvacky proti ustnym bakteriam, zvacsa streptokokom na krckoch zubov

mon97

Ahoj, ako dlho trva liecba? da sa to aj svojpomocne vyliecit ci len s lekarskou pomocou?.. je tu plno rad..co zabera najrychlesie? ak boli jedna strana od nosa k obociu s tym, ze je to sprevadzane aj hlienmi..aj ked ta bolest trva kratsie ako tie hlieny..

valikaa

ahoj,mala som tiež problém s dutinami a najlepšie mi pomohlo toto:čelo a nos natrieť mastičkou-nejakou mastnejšou-veľmi dobrá je nechtíková,potom najlepšie na hyg.vložku naliať trocha švédskych kvapiek ,trocha zvlhčiť vodou a priložiť na boľavé miesta.Kde sa dá možeš priviazať-upevniť.Ja si to dávam na noc,ale aj keď máš čas pri telke..Pomože to do 2 dní.Aspoň mne.Odkedy to robím, nemala som ani antibiotika,ešte som zabudla dodať,obklad má byť vždy vlhký,takže občas si dolej kvapky,príp. zvlhči vodou.

jason

nostek, a to vysetrenie, i licba-lieky ta vysli dokopy na dvestovky? to bolo kolko rokov dozadu? my teda tiez mame podobne problemy

71gloria

Pri zápale prinosových dutín je naparovanie nevhodné.
- LIEČBA: V PRVOM RADE POTENIE.Prospieva aj ožarovanie prinosových dutín soluxom/podobný účinok má sálavé teplo zo žeravého dreva z kozuba/- nie naparovanie.Pomáha aj kúpeľ rúk a predlaktí v čo najteplejšej vode alebo sprchovanie čo najteplejšou vodou v oblasti zadnej časti krčnej chrbtice, pliec, oblasti medzi lopatkami.Miesta nad dutinami natierať mentolovou alebo gáfrovou masťou/ tzv. vietnamskou/. Natrieť si aj miesta pod nosnými dierkami. Pomáha aj šňupanie slabo osolenej vody alebo minerálky Vincentky..Elektrický zvlhčovač vzduchu.Mentol, gáfor, eukalyptus.Pri chronických prípadoch často pomože akupunktúra a reflexné masáže.
Tieto info. sú od MUDr. Svatavy Žákovej z Tvrdošína

kovacova

Rada by som sa opýtala na antihistaminiká. Mám už 10 rokov slnečnú alergiu. Aký je rozdiel medzi loratadin /EROLIN/ a cetirizin? Ako mám antihistaminiká užívať? Každý deň? Celú letnú sezónu? Keď idem vonku, používam "Bioderma - SPF 50". Zatiaľ som užívala len EROLIN. Keď sa mi na krku objaví erytém, matrien miesto Tanín 5%. Je to správne? Fenistil, pantenol mi nepomáhajú. Sú aj iné vhodné adstringenčné látky? Ak môžete mi poradiť virtuálne, budem Vám veľmi vďačná. Slnko mi problémy robí stále a antimalarikum /tuším Plaquentil/ som odmietla užívať zo strachu z možných komplikácií.