dutiny - zápal

Príspevok v téme: dutiny - zápal
my4

Mate problemy s dutinami? Ako to prezivate? Co proti nim robite? Liecite sa klasicky, homeopaticky, ludovo? Robili vam pukciu? Boli ste na operacii? Ake to je?
Na mne sa to posledne neprejavuje nijak. Len rano mam zapchaty nos. Ten sa sam aj uvolni. Nepotrebujem kvapky do nosa. Nemam ani hlieny. Neberiem ziadne antibiotika. Brala som predtym. Vlastne som ani nevedela, ze mam nieco s dutinami. Mala som anginu a asi po tyzdni ma zacali boliet oci, tak za okom a pri pohybe...skrabala by som sa aj po stenach. Potom mi nasadili kvapky do oci, oci mi ocerveneli a napuchli, dostala som mast a silnejsie kvapky, jedno oko mi odbehlo do boku (he), potom ma poslali na ct, mri, sono atd...vsetko bolo negativne...az na nejaku tekutinu v dutinach pod lavym okom...ostala som v nemocnici 10 dni a lekari krutili hlavou, ako je to mozne, ze ma bolia oci a kvapky, mast mi nepomaha. K tomu som videla vsetko dvojmo, bolo mi zle, nic som nejedla. Asi po tyzdni hutania a vedenia, ze mam v dutinach nejaku tekutinu, rozhodli sa to vybrat (teda urobili pukciu)...zacala som jest...he...a dostala som antibiotika a kortikoidy, bolest presla, aj oci odpuchli, ale cervene boli stale, he. Potom mi kamaratka povedla, ze vyzeram ako narkoman, tak som si prestala davat kvapky, oci uz neboli cervene... asi o dva mesiace mi zopakovali punkciu a nasadili antibiotika, z ktorych mavam mykozu gyn. povodu, he...

RNG

Inac ked sa z nosa dostanu hlieny do preidusiek a pluc, tam sa do nich chytia ine kultury, ako napr aspergilus pneumoniae(kvasna kultura) ktore treba potlacit najma branim oreganoveho oleja.
Vhodna davka je 3x100 mg carvacrolu denne, co je ucinna latka v oreganovom oleji. Treba pre to davat pozor na zlozenie oreganoveho oleja a brat davky take, aby v nich bolo dost toho carvacrolu.
Zialbohu , vacsina vyrobkov ma prinizke davky carvacrolu, pre to nie su ucinne.
Oreganovy olej je aj vyborny odhlienovac zaroven

RNG

Roztok citricidalu na vnutorne pouzitie aj kvapky do nosa a oci a vyplachy je 60 kvapiek(34% povodneho citricidalu) do litra vody,co je denna davka na pitie.
Roztok sa samozrejme nekazi, ved je v nom velmi silny antimikrobialny prostriedok.
Pit ho treba po malych glgoch cely den, nie naraz.Vypitie naraz moze totiz ovlyvnit crevnu floru
Kvapkat do nosa treba niekolkokrat denne.
Tio iste plati na infekcie v ociach.

Probioticka flora v crevach je velmi dolezita, lebo vyraba az 70% obrannych latok pre cele telo, pre to mnohi lekari odporucaju brat na noc silne probioticke zmesy, ktore po case upravia crevnu floru a tym zvysia tym celkovu telesnu imunitu.

lulla bay

dobry den pan RNG , mam zlateho stafylokoka v nose, a zapal priedušiek, beriem antibiotika cefzil 500, citim sa totalne slaba, stale ma boli hlava, doma mam citricidal tm 34 %, objednala som si ho z VB, firma huger nature, cena bola v pohode, prosim vas o radu , či to mam použivať ked beriem tieto lieky, probiotika beriem stale, 2 krat denne, este mam aj escheriu coli, zenske organy, na tu mi dal doktor laktobacili od swiss, na vkladanie, uz druhe leto, sa mi toto s bacilmi deje, neviem či je to s klímy v robote, lebo pred tym som to nemavala, pred rokom tiež zlaty v nose aj rozne streptokoky a escheria coly, rada by som vediet kolko kvapiek na nos? a či mi vydrži roztok viac dní vo flastičke, alebo musim stale novy na kazdy den pripravovať? a ako často uživať? ste velký odborník, čitam to tu často, prajem vam vela síl a energie a dakujem ze pomahate ludom radami, to sa cenní velmi a este som zabudla ja som asi zle kedysi pila tento citricidal, lebo cez den často zaludok pracoval a nevedela som či stihnem dojst na wc, ja som to snazila sa pit rychlo a naraz, a teraz sa vzdy bojim, ked to mam piť, či mi zle nebude, dakujem lucia

RNG

tomastt, quercitin, bromelain a GSE.
Prve dve su proti alergiam(antihistaminy), druhe je proti roznym mikrobom, ktore sa tam mohli v prachu nachadzat, hlavne vo forme sporov.
GSE sa pouziva 30 kvapiek do 1/2 l vody, mozno to pouzivat aj na vyplachy.

tomastt

zdravim, mam problem.asi pred 13 dnami som sa chcel stahovat,tak som v buducom dome /je stary mozno 50rokov/ robil poriadok,manipuloval so starimi matracmi,navleckami.kamosku stipala tvar,dalsia necitila nic.mne sli z nosa bile vodnate hlieny na noc. straveny cas-mozno 1hod.alergiu nemam na nic. objednali sme profi vysavac-tepovac,na druhy den sme to vytepovali. v tomto dome som sa zdrziaval len nevyhnutny cas /3dni po cca 1-2hodinach/,spal som tam kde som byval predtym aj teraz.pre moju a kamoskinu reakciu sme to nevzali. nikto iny zo znamych nic necitil,kamoska ma alerrgiu na prach, ja som nikdy nic nemal a moja reakcia ma riadne vyplasila. tak som si zacal vyplachovat nos vodou s morskou solou.teraz mam zelene hlieny, ide ich vela.na noc aby som mohol dychat si davam nasivin-asi 4den. prosim o radu ako sa z toho dostat? sauna? som v irsku,pri pobrazi cize vzduch je cisty, okno mam 24h/7 dni otvorene uz mozno 4 mesiac. mam repik,harmancek,plucnik,pulmoran z domu. vdaka

RNG

zapaly nosnych dutin su sposobene roznymi bakteriami, niekedy virusami a niekedy aj kvasnymi kulturami.
Odporucam vyplach roztokom GSE, koloidnou striebornou vodou alebo inymi sirokospektralnymi prirodnymi antimikrobialnymi prostriedkami.
GSE roztok je ucinny aj na zlateho stafylokoka, samozrejme na streptokoky a ine.

kajka65

Tiež ma dlhodobo trápili zápaly dutín, bola som aj na operácii, v celkovej narkóze mi laicky povedané vypaľovali chronicky zapálené miesta, samozrejme antib., kortikosteroidy. Ale terajsia účiiná prevencia je každodenné dýchanie solnej fajky /das si to vecer k TV/ a masaze boľavých miest na tvári. Nájdeš si bolavý bod napr. na obočí a jemne ho prstom masíruješ 3-5min. aj viackrát denne. Niekedy to treba robit aj 3 mesiace do vymiznutia bolesti. Odkedy praktizujem tieto dva recepty neviem co je nadcha ani ant.

tomas11

prosim vas poradte nejaky typ alebo liek na zapalene dutiny verim ze sa to da aj nejakym homeopatikum lebo ku krcnej sa mi nechce nic prijemne dakujem

kosa

sasa121,

napisala si ...''vzdy ked sa mu zapalia dutiny''...
nuz nezaujaty citatel moze mat dojem ze sa to stava castejsie, co privadza na myslienku ze tam cosik nie je v poriadku ako by malo byt.
samozrejme ak ten zapal ma raz do roka ci raz za 18 mesiacov, tak sa to da.