Sklamala som mamku

Príspevok v téme: Sklamala som mamku
smutná1

velmi som sklamala moju maminku ktorú tak moc lúbim..... mám 19 rokov a zistila som, ze som tehotná....mám síce priatela uz 3 roky...ale aj tak...mozno si myslíte ze je to skoro a tak...a mozno aj je...ale bábo si chcem nechat....je to nový zivot a ja ho nechcem zmarit...len ma velmi mrzí, ze som tak moc sklamala maminu...a ocino to este nevie....hrozne sa bojím...reakcií.....je to také hrozné???? ved je to malinké bábätko...

ivanka_83

ja mam syna.ale viem, ze mat dceru, tak aj keby otehotnela tak skoro, tak stojim za nou.za mnou nikdo nestal.musela som na potrat.lutujem to.strasne moc.a stve ma, ze nebol nikto, kto by ma podporil.ked mojho syna bude niekedy v buducnosti cakat dieta jeho dievca, budu mat moju podporu.

smutná1

no ved to, že aj mne býva hrozne zle....sa mi často točí hlava a je mi na odpadnutie....to už nezvládam v robote....či psychicky alebo fyzicky....tak neviem či mám ešte chodiť alebo nie...lebo ja mám takú ,,skvelú" sestričku, čo ma určite vypíše na pn :-(

bublik

neboj isto to bude v poriadku... ja som mala pred porodom hemoglobin 9 ci tak dako no skratka brutus malo zevraj doktorka ma uz na hematologiu neposielala, lebo ten gyndos kde som chodila predtym to odflakol a k novej som sa dostala az tesne pred porodom, a ta mi hned predpisala zelezo po dve tabletky denne a v pohode... este po porode ked som tam bola sa mi smiala ze som bleda jak hruskove ho.no :-) no je pravda ze po porode som mala problem na zachod dojst a neodpadnut, neboj to bude v pohode... moja mamka mala hemoglobinu este menej jak ja a aha aka som vydarena :-)

Denz

Potravina Fe mg/kg
Riasy 530,0
Pivné kvasnice 176,0
Pel 90,0
orechy, semená Fe mg/kg
Sezamové semienka 100,0
Pistácie 73,0
Slnečnicové semienka 70,0
Piniové jadrá 52,0
Mandle 41,0
Orechy 21,0
obiloviny Fe mg/kg
Sójová múka 120,0
Ryža lúpaná 28,0
Pšenice 43,0
Ovsené vločky 36,0
Ovos 45,0
Múka ražná vysoko mletá 48,0
Múka pšeničná hr. 21,0
Kukuričné zrno 24,0
strukoviny Fe mg/kg
Biele fazule 76,0
Šošovica 70,0
Fazule 60,0
Hrach 50,0
Bôby 48,0
Zelený hrášok 19,0
Zelené fazulky 13,0
zelenina Fe mg/kg
Špenát 50,0
Pór 28,0
Zemiaky 13,0
Špargľa 11,0
Kel 10,0
Huby (žampiony) 9,5
Mrkva 7,5
Kapusta 7,0
Rajčiaky 5,0
Cibuľa 4,0
ovocie Fe mg/kg
Maliny 10,0
Broskyne 9,5
Jahody 9,0
Figy 7,0
Čučoriedky 7,0
Avokádo 6,0
Marhule 6,0
Hrozno 5,0
Pomaranče 5,0
Slivky 4,0
Jablka 3,0
mäso, vajcia Fe mg/kg
Hovädzia pečeň 90,0
Hovädzie mäso 27,5
Jahňačie mäso 20,0
Bravčové mäso 17,5
Vajce 17,0
Tuniak v oleji 12,0
Kuracie mäso 10,0
mlieko, syry Fe mg/kg
Polotučný syr 10,0
Syr ementál 9,0
Kravské mlieko 2,0
Jogurt 1,0

aluska

diduska spenat obsahuje velmi malo zeleza...resp len malo zelesa sa z neho dokaze vsetrebat do tela...to niekomu, kto ma nedostaok zeleza, nepomoze..proste je to malo

lleilla

Diduska,to ja nemozem vediet,to ti jedine vysledky krvnych testov povedia-ale skus obmienat,nielen spenat,ale aj ine potraviny obsahuju zelezo-precitaj si teda tiez tu tabulku nizsie

Diduška11

lelila
a ked ja som chudokrvna ,(kvoli tomu ze som moc schudla)a jem kazdy den na veceru spenat ,je to uz asi mesiac,myslis ze mam zelezo v norme?

lleilla

Najbohatšími zdrojmi železa sú:

*
plody mora (sardinky, mušle, ustrice)
*
obohatený suchý chlieb a cereálie
*
celozrnné produkty
*
sušené ovocie (marhule, slivky, hrozienka)
*
vnútornosti (pečeň, drobky)
*
sójové bôby (zrelé, varené)
*
tekvica a semienka rastlín (opražené)
*
biela fazuľa
*
hroznová melasa
*
šošovica (varená)
*
zelená listová zelenina (špenát, brokolica, varené z čerstvých surovín)
*
hovädzie mäso
*
červený bôb
*
cícer
*
kačacie mäso
*
jahňacie plece
*
džúsy
*
orechy
*
paradajka varená so šupkou

Bolo zistené, že určité jedlá bránia absorbcii železa v gastrointestinálnom trakte. Týmto potravinám by sa ľudia mali vyhnúť, ak chcú mať dostatočný príjem železa v tele. Týmito potravinami sú: čaj, káva, pšeničné otruby, vaječné žĺtky, rebarbora, čokoláda, žuvačky, červené víno a mlieko.