Sklamala som mamku

Príspevok v téme: Sklamala som mamku
smutná1

velmi som sklamala moju maminku ktorú tak moc lúbim..... mám 19 rokov a zistila som, ze som tehotná....mám síce priatela uz 3 roky...ale aj tak...mozno si myslíte ze je to skoro a tak...a mozno aj je...ale bábo si chcem nechat....je to nový zivot a ja ho nechcem zmarit...len ma velmi mrzí, ze som tak moc sklamala maminu...a ocino to este nevie....hrozne sa bojím...reakcií.....je to také hrozné???? ved je to malinké bábätko...

FISKA

Je pravda, že si mladučká ešte, ale ja som vždy túžila byť mladou mamičkou :)
síce nemám o veľ viac - mám 24 a viem, že najbližšie 2-3 roky bábo nebude (teda aspon plánované nie) :) nakolko moj priatel je mladsí odomna a nechcem mu ukradnut mladost...

neboj, burka u vas prehrmi, vasi to strávia a ked pride to male stvorenie, budu sa nesmierne aj oni tesit :)

davam tomu tak 3-4 mesiace, kým to začnu uplne akceptovat a chvalit sa, ze budu dedkovci :)

velmi ti drzim palceky, nech ti vsetko dobre dopadne a nech sa ti narodi krasne, zdravučke babo :)

a uvidis, ked das najavo, ze ty sa z toho tešíš a dokážeš rodičom, že sa dokážeš o dieťa postarať, budu hrdí :)

dd

ja som citala, ze idealny kontakt dieta-zviera je vonku, na dvore..my doma sme mali len macku, ale aj to vonku, dovnutra nesmela..a svokrovci maju tiez psov, dvoch, jeden je kokrspaniel krizeny s niecim a druhy je taka poulicna zmeska..nevravim, staraju sa o nich, ale mne sa to nepaci, ked pes beha po dome, alebo byte..je s tym vela roboty a tie chlpy, co to vsade nechava..ked prideme k svokrovcom na chalupu(tam psy behaju po celom baraku), tak len sa dcerka ide hrat do obyvacky, sadne si na koberec a uz je cela od chlpov..lezie mi to na nervy..ked sme tam byvali este aj my, tak sme si do nasej izby psov nepustali..ked niekto chce psa v byte, dome, nech ma, podla mna sa to nehodi dohromady - tolko psov a dietatko..ved ked sa narodi a budu tolko stekat, ako sa potom to malicke vyspi?pri stekote psov??neviem, mne sa to nepaci a Tvoji svokrovci by si to tiez mohli troska pripustit a snad skusit s tym nieco spravit..u mojich svokrovcov ma to tiez stve, ked tam ideme a potom sme vsetci celi od chlpov ked prideme na byt(ten sme uz nastastie od chlpov celkom vycistili..), lenze keby to svokre poviem, tak sa zas urazi a zas by bolo peklo, tak mi je tazko sa rozhodnut, co spravit....
skus sa porozpravat s priatelom, ci by s tym neslo nieco spravit..mas pred sebou posledne mesiace tehotenstva a potom po porode budes mat s malickym prace az az a budes potrebovat pokoj aj Ty, aj malicky..

meggy10

smutna cooo??? pri babatku nema co pes hladat, ale normalne v dome su? aspon keby vonku, ale toto by mi straaasne vadilo, neviem nebolo by vam lepsie byvat u vasich? vies mama je mama.

smutná1

ach jaj..teraz neviem či ja som taká precitlivená fajnovka alebo je toho vážne už dosť... ako som už spomínala, bývam u priatela, teda jeho rodičov... ja mám velmi velmi rada psov, tiež mám jedného alebo čo je vela to je vela...oni ich majú 8...ale všetky v dome...je to niečo hrozné...už ani neviem čo je to ticho a klud....ani nepamatám kedy som sa vyspala a nebudil ma psí štekot.... včera som bola sama doma, a ani na 5 minút som si nesadla, lebo v kuse som ich musela utišovať, lebo štekali....nenormálne ma bolí chrbát, a ešte za nimi stále behať je namáhavé..tiež by som potrebovala svoj pokoj...som vážne taká precitlivená?????

smutná1

ale ved jasné, ja viem....poznám jednu čo fajčila celé tehotenstvo a mala zdravé dieťa...lenže my keby si len raz zapálime tak máme problémy že až až....takže tak.... niekedy to nie je fér...

smutná1

aluska, lenze ja som nič také nepovedala, a ani nerobím z toho vedu ako ty píšeš.... len som povedala, čo mi povedala mamina, že ma to vystrašilo, tak som chcela vedieť názor iných...lebo mne sa to nejako nezdalo...nič iné....

aluska

smutna uz to prehanas....robis z toho taku vedu, ako keby si padla zo schodov..sama pises ze as problemy so srdcom a takto sa ti to este zhorsi

smutná1

ja priatela vôbec nenútim aby bol pri pôrode, to niee...on tam chce byť dobrovolne...je to od neho pekné... no už by som to chcela mať za sebou, lebo niekedy sa to už nedá vydržať...hlavne ked idem spinkať tak si nemôžem nájsť polohu....ale to čakanie zato určite stojí :-)) aaa tá epidurálka je asi dobrá vec..nebolí to velmi???? aa dnes som bola na 4 minúty na masážnom kresle, chcela som to vyskúšať bo ma aj chrbát trošku už bolí...a potom mi mamina povedala, že to by tehotné nemali...ma vystrašila.... tak snád som neurobila blbosť že som tam išla....

meggy10

smutna neboj sa krv neuvidi on bude normalne stat pri tvojej hlave sice neviem ake u vas su postele na porod u nas je normalna nova velka postel a sama sa uz posklada potom. u nas epiduralka ma vysla na 4000sk plus otec pri porode 600sk dost drahy spas, ale oplati sa ako by som mala tak trpiet, ale mozu to iba pichnut ked si otvorena myslim iba na 3 cm, dobre ze som stihla, lebo to by bolo horsie ako ciganky:DD oni tak kricali ze pomoooooooc. ich bolo pocut az na sestonedelie. ale nieje to nic hrozne, len ti neprajem ako poniektore kodia az 20hodin, dufam ze to bude rychlovka ako u mna, ale ja som uz bola pootvorena od 7 mesiaca a posledne tyzdne pred porodom stale zo mna vytekala taka voda uz som sa bala chodit na wc-ko aj brucho mi uz kleslo ani po nociach som uz poriadne nespala. ale som rada ze to uz mam za sebou a mozme sa tesit z maleho si predstav ma 4 mesiace a na vianoce sme mu objavili dole zub:D a ani neplakal ani teplotu nemal. uz mate aj nieco pokupene pre male? ja som dostala od nasich penaize a striebornu retiazku od priatela prsten strieborny musel mi spravit nahradu, lebo zasnubny prsten som stratila:((( zehlicku na vlasy, taky korzet aj take satenove kratasove pyzamko, a malemu sme kupili novy kocik. ale ked budes tlacit zatvor oci aby si nemala take popukane cervene cievky na nich ja som mala cele lica take , ale nastastie to zmizlo.

datelinka. ten moj ked uz mu isli davat taky plast, tak este hnacku chytil a isiel na wc.ko tam kde chodia baby ked im davaju klystir:D