Pleseň na koži

delphia

straka444, kozny prejav plesni sa da zvladnut aplikaciou candiminu na postihnute miesta. ide o koncentrovany vytazok z oregana. je to olej a je vhodne ho trochu zriedit napr. s kokosovym olejom a tak si ho aplikovat na kozu. urcite to zaberie, ale treba plesne vyhubit aj vo vnutri organizmu protiplesnovou dietou. candimin dostat v bio obchodoch a aj na nete.

straka444

ahoj mentolka123, mám taký istý problem, mám biele fľaky hlavne na chrbte a neviem sa ich zbaviť, doktorka mi už predpísala kadejaké lieky ale nič. môžeš mi prosím pomôcť ako na to?
prosím na mail: straka444@yahoo.com
ďakujem

zuzik 12

Ahojte..môzte mi prosim poradit? uz pred par tyzdnami sa mi na chrbte vytvorila biela skvrna. spociatku nebolo nic vidiet ale bolo to suche miesto a obcas to svrbelo a potom sa to zacalo supat.teraz je tam biely flak asi vo velkosti mince a uz sa dalej nerozsiruje je len jedna a na inych miestach ich nemam( chvalabohu :)podla vasich prispevkov si myslim ze je to biela plesen,lebo vznika aj pri poruche mikroflory a ja som mala dlho aj traviace tazkosti.. ale nie som si ista.zacala som pouzivat propolisovu mast lebo vraj pomaha a tiez aj sirove mydlo(obsah síry)a uzivam aj probiotika robim dobre? alebo mam pouzivat nieco ine?myslite si ze je mozne aby sa to natrvalo stratilo? a tiez ma zaujima opalovanie.. na inych forach som citala ze pri plesniach ostavaju biele skvrny aj po opaleni,ze sa nedaju opalit a je to nepekny pohlad ..ale vy tu pisete ze slnko pomaha a pri opaleni sa skvrny stratia.ja si to tiez myslim pretoze biele skvrny od plesne predsa nie su pigmentove skvrny..preto prosim o radu .dakujem

delphia

s urcitostou sa o pliesen nejedna. bud je to pigment. flak, alebo ak je od malicka, tak zrejme nejake materinske znamienko

kikus123

poradte prosim. mam na kozi uplne od malicka taky hnedy flak. vyzera to ako pehy vedla seba. neviem ci to je pigmentove,alebo to moze byt nejaka plesen? ako to zistim? vobec nemam cas ist na kozne. mam to uz "sto rokov" take iste, vobec sa to nemeni.

lucus

Ahoj mentolka 123 nemohla by si mi poslat tu protiplesnovu dietu. Plesen na chrbte ma uz trapi dlho. Opalenim vacsinou zmizne, ale vzdy sa vrati.