nespravodlivost a velmi velká túzba...

Príspevok v téme: nespravodlivost a velmi velká túzba...
Domi20

strasne moc závidím mamickám, ktoré majú deticky a tesia z nich.... je to velmi krásne, mat taký malý poklad doma a pozerat sa ako rastie....velmi túzim po bábätku...a s priatelom sa on snazíme uz nejakých 8 mesiacov... a stále nic..stále príde tá zlá neocakávaná menstruácia...nechápem, preco zeny, ktoré deticky nechcú ich majú...a tie co po nich velmi túzia ich nemôzu mat...je to nespravodlivé.... a je mi to velmi lúto...uz som sa snazila stále nato nemysliet a uzívat si milovanie...ale stále nic....nechápem preco to nejde, som si myslela ze je to také jednoduché ale NIE JE...Som mladá a zdravá a stále to nechce príst...teraz ideme s priatelom na dovolenku pri more...a dúfam, ze tam sa to podarí....a ked nie.... tak budem z toho zase hotová ako vzdy...uz som zúfalá... neviete niekto ako ,,zarucene" otehotniet???? to asi ani neexistuje....dakujem za odpovede...

sarah parker

no, presta, nie je ani zarucene, ze jej priatel rovnako tuzi po babatku ako domi :-)
mam pocit, ze oficialna hranica "dospelosti", ktora je u nas 18 rokov je prehnane nizko. je to stale este len obdobie dospievania. ta dospelost, alebo dusevna vyspelost prichadza az trochu neskor, a podla mojich skusenosti, nie je to ani dvadsiatka. aj ked clovek sa uci neustale...

presta

sarah parker, tak sa mi zda, ze ani Domin partner za vela nestoji. Keby to bol uvedomely chlap, tak to dievcatko posle do skoly a pocka, nech vyrastie, trochu by ju viedol, urcite by deti posunul a nechcel, aby tak mlada dievcina ostala sediet doma s dietatom. Ked je to jej rovesnik s rovnakym zmyslanim, tak zbohom.

sarah parker

domi, cim viac sa zaoberas tym, ze "nemozes" otehotniet, tym mensia sanca, ze sa vam to podari. zabudni na to na urcity cas a ono to pride znenazdajky.
si naozaj velmi mlada, neponahlaj sa. naozaj, deti mozes mat aj o pat rokov, aj o desat. je tolko cinnosti, ktorymi mozes vyplnit svoj uzasny vek. ja som v dvadsiatke, okrem studia, vela cestovala, sportovala, robila si dalsie kurzy - kvalifikacne aj jazykove, skusala nove veci ako potapanie, parasailing, vodne lyzovanie..... teraz, ked mam deti, som velmi stastna, ale uz mam aj zodpovednost voci detom, rodine a sebe, neodvazim sa robit niektore z veci, ktore som predtym robila a vsetok volny cas venujem detom.
som vsak rada, ze som tolko toho stihla este pred zalozenim rodiny.
viem, ze ked deti trochu odrastu, zas bude priestor na to, aby sme sa venovali inym cinnostiam, ale uz to bude o trochu ine.
dobre ti radim, zi, uzivaj sa, neskracuj si zivot uplne zbytocnym trapenim.

technéciumTc

vieš presta s tým nič nenarobíš, ale nemá to ľahké-tipujem ju na síce krajšiu, ale závislú od manžela a teda sa ho drží ako kliešť, bez vlastného názoru....toto je najhoršie a ak si to aj uvedomí...

nemajú to ľahké tieto baby

sarah parker

ivanka, toto co si napisala o zvyskoch HAK vo vode je poriadny blud. ale ako vtip fakt dobre.
u nas na slovensku este nie sme na tom tak zle s vodnymi zdrojmi, aby sme precistenu odpadovu vodu z cistiarne OV hned uzivali ako zdroj pitnej alebo uzitkovej vody.
splaskova odpadova voda sa cisti v COV biologickym sposobom a precistena sa vypusta do recipientu. vies si predstavit to riedenie a ten kolobeh vody?
prepac, ale ani pravopis nemas v poriadku, ako by si mohla mat este taketo odborne informacie.... nabuduce ak prides s takouto informaciou, uved aj zdroj, odkial si cerpala a aky vedecky tim sa touto problematikou zaoberal.

presta

technecium, z takychto sprostosti sa rozum zastavuje, vsak? ivankina gramatika je na zaplakanie...Predpokladam, ze to nedotiahla ani na upratovacku.
Domi20 tak ty si v 20tke "az" tri roky s priatelom? Hm, keby si drela lavice studium, asi by si nad detmi este nerozmyslala, ale tipujem, ze si velmi skusena, svetaznala, mate nasetrenych kopec penazi, dom postaveny, kariera v plnom prude, tak z nudy uz neostava ine, ako robit deti...Potom v 30tke tu budes pisat, ze ta chlap podvadza, ze si stale unavena a deti ti lezu na nervy. Ved ty vytriezvies...

technéciumTc

a ja pracujem v luxusne vybavenom chem. labáku, kde mám skoro všetky prístroje, tak mi nehovor ani o tomto

bože, bože

darika

Ivanka,niekedy to ale nie je zenou,moze to byt aj chlapom.Staci ked ma lenive spermie,co mal moj bratranec.Stacilo vysetrenie,tabletky a uz maju 2 deti.A pochybujem,ze na chlapa posobia zvysky HAK z vody,ktoru pije.Je to velmi diskutabilna zalezitost,tak toto by som moc neriesila.