vztah so starsim muzom

Príspevok v téme: vztah so starsim muzom
kachita

Ahojte, chcela by som v ramci fora diskutovat na temu vztah so starsim muzom a vymienat si pocity. Sama takyto vztah mam. Obavam sa vsak, ze nerozlisim urcite signaly prave preto, ze som zaslepena citom. U obavy o nas vztah v preibehu rokov normalne? Alebo to znaci, ze ho nemam dostatocne rada? Dufam, ze toto forum navstivia zeny, ktore maju vztah s muzom o 20 rokov starsim alebo viac.

barbara43

Pozdravujem Vás tiež s podobnou skúsenosťou, len musím skonštatovať, že s pozitívnou. Rozdiel medzi mnou a mojím priateľom je 19 rokov a trvá už 15 rokov. Hoci sme nikdy nechceli byť manželmi, túžili sme po spoločnom dieťati. Zvíťazil rozum a nič podobné sa nekonalo. Zostalo to jednoznačne pri láske, ktorá zdá sa, že je nevyčerpateľná. Stále rovnako túžime po sebe, venujeme si voľné chvíle, pretelefonujeme spolu stovky hodín a stále je o čom. Prežili sme samozrejme aj určité krívozové chvíle, ale všetko sa behom dňa dalo do pôvodného stavu a vyriešili sa i také veci, ktoré keby nebolo tých kríz - tak možné nie je ani náš vzťah. Radi sa vidíme, počujeme a čo je dôležité stále ľúbime. Ak človek nechce viac než lásku - nie je dôvod ju nemať. Nemyslite si, že je to sebectvo, je to kus šťastia, ktoré netreba od seba odháňať. Nebojte sa vzťahu s ozajstným mužom, zrelej žene má čo povedať.

lilian

myslim ze vztah so staršim moze byt ale ak sa obaja dokazu prisposobit..ono je to vzdy o risku vacsom ,mensom ale je..

babika

Maximilian,sme ľudia a každý sme iný.Ten môj bývalí nebol taký ohľaduplný ako Ty. A keď som mu navrhla aby sme mali dieťa, tak nechcel, že mu je tak dobre a načo znova zase od znova.

maximilian

rad citam tuto stranku a zaujal ma clanok vztah so starsim muzom.Ja mam manzelku o 15 rokov mladsiu ona ma 45 a mame jedno nadherne dieta.Niektore myslienky,ktore su v clankoch hovoria z neznalosti veci.Vydavala sa v 35 ja v 50.Prislo dieta a zmenilo moj zivot.Ako?Nasiel som zmysel zivota.Viem preco zijem to dieta a ja sme na seba naviazany,prituli vas spolu s manzelkou k sebe a vy citite tu obrovsku radost zo zivota.V praci sa snazim o max.triezvost pri rozmyslani,nedovolim si nezmyselne riskovat.V jazde autom myslim na malicku a na domov kde ma cakaju.Zmenila mi styl zivota k dobremu a manzelka ma pochopila preco zijem.Ja si myslim ze vztah zeny so starsim muzom ma svoje caro.Je skusenejsi,ohladuplnejsi a naplni aj zmysel manzelstva.Nerobi mi problem ked jej hovoria ze si s dedkom?Ona povie je to moj oco a ma nas rad a co tvoj?A uz je problem na streche.Nie mladost je v zivote najdolezitejsia,ale pripravenost na zivot a schopnost ho prezit plne v sulade s tym co nam prinasa.Ja len doporucujem zenam pokial mate moznost si vybrat aj starsieho muza porozmyslajte a pokial sa mate radi a je v tom perspektiva dobreho vztahu nevahajte v zivote sa vam to len vrati v tom najlepsom svetle

babika

Aj ja som mala vzťah o 20r.starším mužom a myslela som si že je to navždy. Vtedy som mala už 31r. a vydržalo nám to 5rokov. Asi tak tri roky to bolo OK, ale potom som si uvedomovala ten veľký rozdiel a se.. , nie je všetko.Menil sa časom on a určite aj ja. Jeho cesty najčastejšie viedli do krčmy a aj raňajky robieval výborne - ale hneď mal pivo pri nich. Či bolo leto, či zima. A uznával len svoje dve deti a k mojej dcére sa správal nie moc najlepšie. On sa na mňa nahneval (pred 2rokmi), že som nechcela byť na sviatky s ním, ale že som dala prednos mojím rodičom, čo boli nakoniec moje posledné s ocinom, lebo ten na jar zomrel. Vtedy sa mi otvorili oči a uvedomujem si že láska so starším mužom nie je budúcnosť na celý život.Áno, uznávam boli aj pekné chvíle, ale už by som to neurobila.

petert

Ahojte... Ja mám 35 rokov som po rozvode, teda ukončil som manželstvo, pretože moja bývala sa vrátila teda potajmä zahýbala s jej bývalim, od ktorého buď dočasne odyšla, alebo len prerušila vzťah na tých predošlých 6 rokov kvoli jej už nebohej mame. Bol to jej vzťah z minulosti, keď spoznala o 20 rokov staršieho ako mladistvá a ako 14 ročná už mala s ním citový vzťah pretože s ním prišla o jej panenstvo...Ten jej druh má teraz už 47 rokov. Pre moje manželstvo to bola z jej strany klasicka nevera a zahýbanie. Má snim dieťa hoci aj so mnou dcérku. No nikdy by som nepomyslel,že budem dlhšie sám a zrazu spoznám dievča -15 ročné, ktoré sa mi otvorílo a vyžalovalo. Každodenné jej zdravotné problémy ktoré sú následkom niečoho z
jej rodiny, prežívanie strachu,mnoho stresov a bolestí ju nutilo sa na mňa obrátiť, pretože ma spoznala po jej bratovy a teraz ma má ako priateľa hoci o 20 dsať rokov staršieho, ale každým dňom som jej blizšie a blizšie. Taktiež si dávam mnoho otázok, prečo nenašla seberovného, prečo odmieta spolužiakov ale vyžaduje si aby som sňou komunikoval písal volal a potajme k voli rodine sa stretával. Ľubi ma a nepozerá na náš vek. Má len 16 stku na krku a planuje že v 18 stich ujde z domu pretože to už chcela spraviť pred rokom, ale ja som jej vysvetlil, nech vydrží a počká do jej 18 stich.Chcel som to ukončiť ale ona plakala a nechcela mi dovoliť len tak odýsť.Chcela si zo 2 krat vziať život,pretože stratila nádej.Po ťažkych zdrav. problémoch som ju našiel v nemocnici keď, jej zlihalo srdce, tlak a imunitný systém. Máva sny ako každá z Vás, a mne povedala vidím v tebe aniela.

nicol

Rada sa pridám k tejto diskusií,lebo sama mám priateľa staršieho o takmer 21 rokov.Sme spolu takmer 2 roky,ale za ten čas som prežila a stratila a našla jednu obrovskú skúsenosť.Dievky moje,chlap v takom veku po rozvode si na ženy vybuduje už nemenný názor,má svoje zvyky a ani tie už nezmeníte,čo na jednej strane je možno dobré na druhej strane príde čas,ked Vám to začne liesť na nervy a vy zistíte že to nie je ten mladý chalan,ktorého môžte "lámať a tvarovať na pána dokonalého".Starší páni majúv sebe niečo,čo ked nájdete,neviete sa od toho odpútať ale to niečo Vám začne pomaly dochádzať.Vy máte 24 on má 44.Vy raz ako asi každá žena chcete urobiť kariéru a on Vás podporuje,pretože mu inponuje žena,ktorá vie čo chce a patrí jemu,ale príde okamih,uvediem jeden z tých najbežnejších,kedy budete chcieť byť matkou.prirodzená reakcia v tomto veku ale nezabudnite že on toto obdobie už prežil-

vecne mlady

Myslim si,ze vek nie je az tak rozhodujuci,pokial si dvaja rozumeju a vedia sa vzajomne doplnat a pokial jeden z nich-muz neplni funkciu nahradneho otca/otcovsky komplex u niektorych zien/.A tiez je dolezite,ako sa vnutorne citi muz,ktory ma hoc aj tych 40 rokov.Ja osobne,hoc sa blizim k 40 sa stale vnitorne citim na tych 24 a myslim,ze sa viem aj tak spravat,nie som ani uhundrany ani nemam iste veci zaskatulkovane.Mam kamarata,ktory ma 40 rokov,ale svojim mladickym vzhladom vyzera na 20 a nikto tomu neveri,ze ma uz 40.Lenze aj jeho spravanie nie je take typicky 40-nicke,ale je plny elanu,optimizmu,paci sa mu moderna hudba.Myslim,ze to je dolezite,ze clovek aj v strednom veku si vie zachovat svoju mladicku spontannost/samozrejme nie vo vsetkom/.Ini,ktorych poznam v tomto veku ,vyzeraju zostarnuto a aj tak sa spravaju.