Svrbenie a krvácanie na pyskoch

Príspevok v téme: Svrbenie a krvácanie na pyskoch

Dobrý deň mám takýto problém. V podlednom čase sa mi na vonkajšej strane pyskov začali tvoriť ranky ako aj vyrážky a dosť to svrbí a bolí. Neviete mi niekto poradiť či to je alergia na kondomy? Alebo začínajúca cukrovka. Okrem toho ma svrbí celé telo. Už som bola aj u gynekologičky ale nejedná sa o kvasinkovú infekciu. Ak mi viete niekto poradiť, vopred Ďakujem.

fifinka32

aj mam problem so svrbenim uz dobre 4r presla som uz aj k druhej gyn.pretoe ta ma napchavala iba s antibiotikami a vaginalnimi tabletami a mastami nic nepomaha uz som odolna a alergicka voci liekom druha gyn.iba pokrutila s hlavou ked videla moju kartu a povedala ze moj organizmus musi sa s tym vysporiadat sam dalsia vec je ze som alergicka na gumu takze na kondomy vie mi niekto poradit ako sa moje telo ma vysporiadat s mykozou a kvasinkami dik za radu

fifinka32

ja mam tiez takyto problem s tym svrbenim vonkajsich pyskov a mocovych ciest som alergicka na kondomy a ako mam mat potom chraneny styk moja gynekologicka ma uz odmieta liecit pretoze uz na mne vyskusala vsetky lieky vagynalne aj peroalne tak ako vyliecit kvasinky a to nekonecne svrbenie kto mi konecne pomoze

jatyon

liekmi
.
.
Diagnóza vaginálnej kandidózy je založená na anamnestických údajoch získaných od pacientky, gynekologickom vyšetrení v zrkadlách a mikrobiologických výsledkoch analýzy výtoku z vagíny (jeho mirkoskopické a kultivačné vyšetrenie)

Uistite sa, či ide o vaginálnu kvasinkovú infekciu. Symptómy vaginálnej kvasinkovej infekcie - ako je svrbenie, pálenie a zvýšené množstvo výtoku - môžete, alebo nemusíte poznať. V skutočnosti sa v jednej vedeckej štúdii uvádza, že ženy, ktoré si diagnostikujú vaginálnu kvasinkovú infekciu samy, sa často mýlia. Je dôležité pamätať si, že symptómy tohto ochorenia môžu byť podobné symptómom iných vaginálnych infekcií - ako je napríklad bakteriálna vaginóza a trichomoniáza. Kvôli zabráneniu ďalším komplikáciám je potrebné infekcie liečiť tak rýchlo, ako je to len možné - s využitím iného typu liečiv, aké by sme nasadili pri kvasinkovej infekcii. Ak sa teda chceme dopracovať k stanoveniu správnej diagnózy - je nevyhnutná konzultácia s lekárom alebo iným profesionálom v oblasti medicíny.

Vaginálna kandidóza nie je chorobou prenosnou pri pohlavnom styku. No práve tak ako narúšajú citlivú bakteriálnu rovnováhu prostredia vagíny antibiotiká, sprchové šampóny a peny do kúpeľa, ju narúša aj pohlavný styk.

Podobne aj partner môže postrehnúť isté sčervenanie, vyrážku či svrbenie - už niekoľko minút alebo aj hodín po pohlavnom akte - no takéto symptómy zvyčajne pominú veľmi rýchlo a nevyžadujú žiadnu špeciálnu liečbu. Navyše, partnerove symptómy nebudú mať žiaden vplyv na znovuobjavenie sa infekcie u partnerky.

Kvasinková infekcia je chorobou spojenou s rozmnožovacími orgánmi ženy a rozmnožovaním, preto sa len ojedinele vyskytuje u predpubertálnych dievčat alebo u žien v menopauze (pokiaľ nie sú diabetičkami - u nich je totiž zvýšené riziko uvedeného ochorenia). Prepuknutie kvasinkovej infekcie podporujú hormóny, pretože kvasinky potrebujú pre svoj rast práve cukor - a hladina cukru vo vaginálnych výlučkoch je závislá od celkového hormonálneho stavu ženy.

Už keď sú kvasinkové infekcie raz diagnostikované, treba okamžite začať s ich likvidáciou s použitím správnej liečby. Akú liečebnú metódu by sme mali využiť? Máme na výber - možno ich liečiť lokálne prostredníctvom topikálneho antifungálneho krému - alebo orálnym užívaním antifungálnych liečiv - teda vo forme tabliet. Druhá metóda je pre pacienku príjemnejšia a dokonca 9 z 10 žien uprednostňuje systémovú orálnu liečbu pred lokálnou. Pravidelné aplikovanie krému do vagíny počas troch dni je oveľa náročnejšie než užitie jednej tabletky.

Vždy je dôležité, aby sme sa držali naordinovanej liečby počas celého odporučeného obdobia - len tak bude infekcia odstránená úplne. Ak liečbu nedotiahneme do úplného konca, je pravdepodobné, že sa ochorenie objaví znova. Ak symptómy počas prvých 3 - 5 dní liečby nezmiznú, resp. vôbec sa nezmenia, žena by mala kontaktovať lekára.

charlotte

Erika, nepouzivas nahodou denne intimky? Na jednej strane chceme chranit pradlo pred pripadnym uspinenim a na druhej strane nam tieto vlozky na kazdodenne pouzitie odoberaju prirodzenu vlhkost rodidiel. Pokozka je sucha a lahko zranitelna. A to svrbenie tela, skus obmedzit skladkosti..za pokus to stoji.

husivargova

svrbi ma lavy prsnik,najme bradavka. Mam 35 rokov a nemam menzes,som anorekticka,tak preto. Zmeny na bradavke nebadam ale zda sa mi sucha koza. Lekar ma posiela na usg prsnikov,ukazalo by taketo vysetrenie rakovinu. Mam strach. Citala som ze svrbenim sa prejavuje rakov.mliekovodu Pagetovo ochor.bradavky.

Kuki

Zuzka,... mna vzdy na tycho otazkach zaraza ako mozete odist od doktora nabaleny liekmi a nevedie diagnozu a co ide. Vsak mi nie sme nejake experimenty... mame pravo na informacie.
Pricin moze byt priserne vela. :) ale ked ti doktorka dala nato askorutin a dalsie vitaminy, tak z tohto pohladu to nie je nic vazne.

zuzka

dobry!
uz takmer rok ma v case 14.dni od zaciatku menstruacie boli brucho a mam krvavy vytok,niekedy to trva aj tyzden.gynekologicka mi na to dala ascorutin/vitaminovy prostriedok/
neviete nahodou cim je tento moj problem sposobeny?

Kuki

A gynekologicka nic nepovedala?
Ked ta svrbi cele telo... tak by som kludne zbehol aj za alergologom. Minimalne na potlacenie svrbenia. Moze to byt vsak aj nejaky infekt. Nie som na cukrovku vobec expert, ale to sa mi zda na nu dost dramaticke. Daj vediet ako si dopadla.