schizofrenia

cokoladka898

oki, v pohode...
a ako sa teraz citis?ja velmi dobre, nemam si na co stazovat. bodaj by mi to vydrzalo dlhsie.

Laura777

Moja mama je lekárka,ale nie psychiatrička.Ona bola včera za psychiatričkou.Moja má dovolenku.U tej som bola asi pred mesiacom.

Laura777

Cítim zhoršenie stavu už tri dni.Lekárka mi zvýšila Solian a beriem ešte Lexaurin.Akineton je ináč na potlačenie vedľajších účinkov liekov.Súčasne je proti sociálnej fóbii,aspoň si myslím.Ja mám skor manickú formu schizoafektívnej psychózy.

cokoladka898

ja beriem zeldox na tu schizu, velaxin je tusim adcko, frontin na uzkost myslim, gerodorm na spanie a akineton na neviem co uz ani...a to je myslim vsetko.
ale pomalicky sa toho zbavujem, co ma na jednej strane tesi ze uz nemusim tolko liekov brat ale tym padom musim ja sama na sebe viac popracovat. niekedy sa to da lahsie, inokedy tazsie...dufam ze uz budu len lahke dni kedy sa to bude prekonavat hravo...

Laura777

Čokoládka aj ja mám občas úzkosť, aj keď beriem lieky.Niekedy treba zvýšiť dávku,prípadne niečo pridať.No treba s tou úzkosťou aj bojovať,nevyhýbať sa prekážkam,snažiť sa ich zvládať.Pomáha aj autogénny tréning,ak vieš čo to je.Lieky priamo na úzkosť mávajú časté vedľajšie účinky.Napr.Diazepan je návykový.Čo berieš?Ja Solian.

cokoladka898

ahoj laura, zistili to na zaklade klinickeho stavu. inak myslim ze sa to zistit ani neda. mam taku brozurku kde su vypisane tie negativne priznaky pre ktore je typicky ten nedostatok dopaminu a to je: znizena motivacia, socialne utiahnutie sa, nedostatocna koncentracia, chudobna rec, nedostatok myslienok...a ku kazdemu je nieco napisane.
preco ked uzivam lieky sa mi vracia strasna uzkost, neviete mi niekto nieco poradit?uz som z toho zufala...najlepsie mi je hadam len vtedy ked spim aj ked dnes je to uz neporovnatelne lepsie ako pocas celeho tyzdna...

Laura777

Čokládka,napísala som Ti tu o sebe viac,len sa mi to zmazalo,blbne mi počítač.Nechce sa mi to teraz znova písať,tak neskor.Len som sa chcela teba spýtať: ako Ti zistili,že máš nedostatok dopamínu?