schizofrenia

cokoladka898

Ahoj sroti a chodis aj na psychoterapiu?ci uzivas len lieky a to je vsetko?
mne napr. psychoterapia velmi pomaha, tak skus aj ty ked este nechodis.

sroti

jamam 22 diagnoza f20 liecim sa 3 roki azatial ziadne lzlepsenie drziama nadviodov iba tabletki na ukludnenie .neviete niekto poradit nejaki liek alebo tak dik

cokoladka898

ja mam len 20 takze este menej ako ty. Musis si verit ze ti bude dlho dobre. aj ja to tak robim a funguje to. musis byt hlavne pozitivne naladeny a musis mat nejaku cinnost. mne to pomohlo, dostavam sa z toho. ide to sice pomaly ale ide to.

cokoladka898

Ahojcek, a kolko mas rokov...urcite sa na teba nebudu pozerat na blazna, toho by som sa nebala...uz mam coto preskakane z oblasti psychiatrie. dusevna choroba je choroba ako kazda ina a treba ju tiez liecit. mnoho ludi trpi nejakou psychickou chorobou a ani si to neprizna lebo sa boji prave toho co ty.

a inak ja sa mam dnes uzasne..trva uz nejaky cas bez vselijakych kriz takze si uzivam zivost naplno. ako sa len da. je mi dobre a tak aj vyzeram. lebo ked ti je zle, tiez vyzeras zle, je to na kazdom poznat, takze tolko odomna.

mimoza

Ahoj cokoladka dnes sa citim lepsie.Nemam take stavy stale ,ale ked mi to nieco spusti ako napr. včera hadka s mamou,tak je to velmi zle a od poobedia som do večera vobec nerozmyslal pozitivne ale mal som riadnu depku.Ked ja nechcem chodit po doktoroch,všade sa na mna budu pozerat ako na blazna,vieš si to predstavit.Myslim,ze vela by sa dalo zlepšiť,keby ma človek pracu a dobrych kamaratov,lenze ja sa aj kamaratom teraz vyhybam,neviem som velmi lenivy sa s nimi stretnut.

cokoladka898

Ahoj Mimoza, myslim ze by si mal navstvivit lekara. Jednoznacne. Dnes to uz hanba nie je tak sa nemas coho bat. On ti urcite pomoze. Lebo to, co si popisal sa moze jednat o schizu, ale nie som lekar tak ta ja nemozem diagnostikovat, ale sanca tu je a pomozu ti lieky a dobra psychoterapia.

Mimoza

Ahojte ako som prezil velmi stresujuce obdobie(uzivanie drog, prepustenie z prace,rozidenie s priatelkou, nedokoncena skola) sa u mna objavili psychicke problemy,ktore sa prejavuju poruchou pozornosti,bludnymi myšlienkami,nizkym sebavedomim. Som velmi vztahovačný a všetko sa ma dotkne,ani nemam o nič zaujem.Ked mi nieco vravi mama a mne sa to nepači reagujem velmi agresivne.Niekedy ked som v spoločnosti ludi mam pocit akokeby som bol z ineho sveta. Je to hrozne naročne dost často myslim na samovraždu, pomozte mi čo mam robit.Uz nevladzem!!!