Psoriaza - zmiernovanie priznakov, liecba

katja6

A este jedna otazka, ako ste vysvetlovali svojim priatelom a znamym, co to mate? Ja tuto chorobu poznam od destva, kedze ju mame v rodine. A len teraz som si zacala uvedomovat, ze ju ludia velmi nepoznaju. Dakujem :) Piste mi na mail: babulka212@azet.sk

katja6

Ahojte:), mam 18 rokov a psorku som dostala len pred vyse mesiacom,cize to zatial prezivam dost tazko. Ma ju vela mojich pribuznych i mamina. Som tento rok casto choraa a taktiez sa stresujem, takze viem, ze si za to mozem vlastne sama. Doktorka mi predpisala krem daivonex a lieky neotigason- nema s nimi niekto skusenost? Lebo zatial mi vobec nezaberajuu, mam len mnozstvo neziaducich ucinkov a neviem, ci ich mam prestat uzivat alebo cakat. Zatial sa mi stav len zhorsuje, mam ju skutocne vsade. Rozmyslala som, ze zacnem s dietou, ako tu mnoho ludii radilo. Nema niekto nejaky jedalnicek, podla ktoreho by som sa mohla riadit? Lebo si neviem presne predstavit, co by som vlastne jedla. Mozu sa jest len ryby, nesmie sa ani kuracie maso? Zelenina sa ma jest len v surovom stave? Alebo i dusena? A v akom stave sa maju jest tie obilniny? Docitala som sa tu, ze sa nesmie pit mlieko, co mliecne vyrobky ako jogurty a syry? Ako je to s citrusmi a sladkym? Ma niekto s vas s takouto dietou dobru skusenost? Ako ste postupovali? Vopred vam dakujem za odpovede. Budem rada aj ked mi napisete na mail a ten jedaalnicek by ma skutocne potesil :)Este raz dakujem, ahojte :)

johnyd

Chcel by som doporucit ja mam psoriazu uz 25-rokov pred 10 rokmi som to mal v takom stadiu ze som bol s toho zufalí mavam to po celom tele bol som niekolko krat v nemocnici vyskusal som vsetko mozne,az kym som si kupil Herbalife bukovu vyzivu v tedy to stalo 4000sk uzival som to 3-mesiace a az po 3-mesiacoch nastali zmeny k lepsiemu dovtedy som si myslel ze je to len znovu nieco ako z vas vytiahnut peniaze, kombinoval som to s horskym slnkom a psoriaza mi az na par malich fliackov zmizla na celych 10 rokov az do nedavna ked som dostal silnu anginu a znovu som sa cely vysipal bol som zúfalý hned som zacal zhanat herbalife lenze dnes uz to stoji skoro 10000sk bolo to pre mna moc finacne narocne ale kupil som si to znovu po uzivani po 3 mesiacoch prisla zmena k lepsiemu dnes mozem znovu normalne zit sice neviem do kedy to vydrzi ale je to super pocit mat cistu pokozku! pouzil som tuto kombinaciu
Aloe
Thermo caj 50g
Guarana
vlaknina
canola
koktejl
Rose Ox
Nezaručujem sa že to každému pomôže ale bol by som veľmi rad keby pomohlo lebo viem CO to je s tým Zít !!!

miska2008

Najlepším liekom na psoriazu je vyhnať ju z tela.Každí doktor vám na ňu dá maste a môžte ju mastiť aj do nemoty ako volakedy aj ja a zbatočne.Psoriaza je autoumunitné ochorenie tela takže zrad,ktorá vybieha na povrch tela v podobe lupín,čiže psoriázy je zrada v tele a najprv je potrebné zbaviť sa jej z vnútra a až potom mastiť postihnuté miesta,aby zmazala stopy.pracuájem s tymito vyrobkami a mám ich otestované.ak máte záujem o bližšie info tak píšte na mail.pá

tanca

no o moci som uz pocula, ale neskusala...len to chili mi nejak nesedi...ved to je stiplave a teraz v zime to neuveritelne stipe...a ked si predstavim ze sa to tam ma prilozit....a co jedlo?...treba vypustit napr:citrusove plody, orechy..jablka..paradajky,papriku..kapustu...?? teda to som pocula...ale ako potom telo ziska tie vitaminy?..dopovat sa vitaminmi?...

damian

prikladajte si na postihnute miesta moc. Ak nechcete, tak je mnoho veci. NEEM olej je velmi silny a priserne horky (protiplesnovy, antiparazitny a pod), odporuca sa vitamin C praskovy husto namiesany s destilovanou vodou, dalej chilli prasok alebo samotne cilli, posekane, vyluhovane vo vode, dalej kurkuma (nevyhoda je, ze koza bude dlho silno zlta), dalej drevene uhlie ako detoxikator. Samozrejme, treba to liecit aj vnutorne a vlastne mnohe spomenute sa ma aj uzivat vnutorne, ak chce mat clovek dlhodobo pokoj. Tym znici nielen psoriazu, ale aj ine zdravotne problemy - mnoho od mnoheho totiz zalezi.

tanca

zdravim...je pravda ze sa psorka zhorsi na zimu?? eda ak takto budem vyzerat aj v lete tak ma asi trafi slak...cakaju ma maturity...same stresy ktore len skodia...uz teraz som na dne z toho...a nic nezabera!!

RNG

tak to sa velmi mylis, lebo v USA odsuhlasili cisty lecitin ako doplnok s davkou 1 lyzica denne a poznam plno ludi, co ho pouzivaju uz vyse 20 rokov.
Ja sam ho popuzivam niekolko lyzic tyzdenne(zena ho dava do roznych jedal)uz niekolko rokov.
Keby mal lecitin v tychto davkach skodlive ucinky, nas velky strazny pes FDA by zakazal predaj lecitinu alebo odporucane davky.
Inac lecitinu mas plno v roznych jedlach,v cokolade az problem je, ze je vzdy viazany na tuky a teda nemoze cistit z ciev dalsie tuky.Denne ho dostanes niekolko gramov tak ci tak.
Jedine spravy okolo problemu s lecitinom boli z roku 1941, (Kunze) ked sa im podarilo necistym lecitinom privodit porazku. Kedze sa to nepodarilo nikdy zopakovat, museli to pripisat necistotam alebo mozno alergickej reakcii na ne(soja, vajecne bielko...)
www.inchem.org
Takze skodlive vlastnosti lecitinu su cista naschval rozsirovana legenda.
Ak si mal problem so sojovym lecitinom, mas alergiu na sojove produkty, nie na lecitin

RNG

radca, nie je to cisty pristup k rieseniu, lebo davky z niektorych su tam prinizke a "bububu" z predavkovania velmi preexponovane.Presne tak, ako by to pisal lekar, ktory nechce, aby to malo naozajstny ucinok.(lecitin 10 mg na den?!?, ja odporucam minimum 1 lyzicu=10 gramov za tyzden!!!, vitamin C 3x100 mg denne, ja z mojich Lekarskych zdrojov odporucam 2-5 gramov denne, atd)
Ale su tam spomenute prakticky vsetky ucinne latky, aj ked v nedostatocnych davkach.
Pridal by som len zvonku hamamelis a zvnutra sarsaparillu.