Hemoroidy

Súvisiaci obsah

Kasperko

skusal som aj ja to macanie v dubovej kore ale nezabralo nejlepsie mi pomohol fine 6 po dvoch tyzdnoch som mal hned ulavu na xty krat som trafil konecne nejaky ucinok ktory zabera.

mariapot46

Na hemoroidy mne najlepšie zaberal hemostop gél/tobolky a k tomu sedavé kúpele. TReba však byť len trpezlivý a vydržať minimálne dva mesiace na radikálne zlepšnie. Gél pomáha hneď, ten upokojuje a sťahuje ale kým sa človek úplne vylieči to trvá aj 3-4 mesiace.

Viktor55555

Ahojte, chcel by som sa spytat ci niekomu aj tiekla krv mimo toho ako bol na toalete. Mne totiz ano a H mam asi tyzden( 2 stadium) a 4 dni beriem Detraltex a pouzivam mast Faktu. Dakujem za odpovede.

bigo01

AKO LIEČIŤ HEMOROIDY DOMA

Zapálene a opuchnuté žily v konečníku a jeho okolí sa nazývajú hemoroidy. Vznikajú tlakom na spodnú časť konečníka napr. tehotenstvo, dlhé sedenie, obezita, análny styk. Ochorenie na hemoroidy je bežné u ľudí nad 40 rokov. Príznaky ochorenia na hemoroidy sú bolesť, svrbenie.

Niekoľko tipov na pomoc proti hemoroidom.

Tip1
Udržujte análnu oblasť maximálne čistú. Horúce kúpele zlepšujú stav a znižujú podráždenie hemoroidov. Nepoužívajte mydlo. Snažte sa udržať hemoroidy počas dňa v suchosti.

Tip2
Používajte studené obklady, alebo vrecúška s ľadom k úľave od svrbenia a bolesti.

Tip3
Zmäkčite stolicu, tým znížite podráždenie hemoroidov. Tvrdá stolica, spôsobuje bolesť a zvyšuje námahu. Pite veľa vody, jedzte potraviny s vysokým obsahom vlákniny na podporu mäkkej stolice.

Zaraďte do svojho jedálnička čerstvú zeleninu a ovocie.

FEROZ

Príčiny vzniku Hemoroidov

Ako vznikajú hemoroidy? Čo spôsobuje hemoroidy?

Poznáme mnoho príbehov o tom ako môžu vzniknúť hemoroidy. V mladosti jeden môj učiteľ nás okrikoval, ak sme sedeli na studenom betóne a hovorieval , že budeme mať zlatú žilu (hemoroidy). Náš učiteľ sa však mýlil, chlad hemoroidy nespôsobuje.

Týmto spôsobom Vám chcem ukázať, že veľa vecí ktoré sa dozviete o hemoroidoch nemusia byť celkom pravdivé.

Medzi najčastejšie príčiny vzniku hemoroidov patrí

Asi najzaujímavejšou príčinou vzniku hemoroidov sú nesprávne toalety a držanie tela na záchode.
Sedenie na toalete môže spôsobovať hemoroidy, pretože odstavuje panvové svaly a núti rektálne svaly k väčšej námahe.

Od praveku ľudia riešili vyprázdnenie stolice tak, že si kľakli a vyprázdnili sa.

Sedenie na toalete a vyprázdňovanie je pre nás náročnejšie, takže sa viac namáhame a to spôsobuje hemoroidy.

Ideálne záchody sú drepové, vyskytujú sa vo Francúzsku, Taliansku, Rusku, a najčastejšie v Indii ku ktorým si kľaknete prirodzene a spravíte potrebu.

Sedenie na klasickom záchode okráda panvové svaly o svoju prácu, tento nedostatok podpory je jeden z častých príčin vzniku hemoroidov.

Ale aj tento problém spolu vyriešime a to tak že si pod nohy dáme malú stoličku, tiež sa môžete nakláňať dopredu. Tento spôsob používame na to, aby sme získali aspoň nejakú podporu panvového svalstva.

Zápcha je ďalšou príčinou vzniku hemoroidov

Zápcha môže spôsobyť vznik hemoroidov, ako tomu predísť?

Ak máte pocit, že príroda volá, urobte si čas a nechajte prírodu pracovať.

Ak máte problém s tlačením, vyskúšajte jemné a hlboké dýchanie, pomôže dostať Vaše tráviace ústrojenstvo do pohybu.

Bohužiaľ veľa ľudí zadržiava dych pri tlačení a to spôsobuje hemoroidy. Keď zadržiavate dych zvyšujete krvný tlak, tým pádom vzniká ešte väčší tlak na miesto postihnuté hemoroidmi.

Neseďte na toalete dlhšie ako 5 minút, ak to trvá dlhšie skončite a počkajte na pocit nutkania a choďte znova. Ak všetko ostatné zlyhá, vložte si čapík do análneho otvoru ktorí spôsobí pohyb čriev. Do piatich minút zápcha skončí. Používajte len v nevyhnutných prípadoch.

Zápcha a hnačka je známa veľkou námahou análneho otvoru, črevné pohyby a kolísanie krvného tlaku. Všetky tieto aspekty, dráždia hemoroidy.

Zápchu spôsobuje veľa vecí, vrátane nízkej konzumácii vlákniny, nedostatku vody, nedostatok vitamínu E, nedostatok pohybu a vedľajšie účinky niektorých liekov.

Vzhľadom k tomu, že zápcha je hlavnou príčinou vzniku hemoroidov, mali by ste vždy poslúchnuť volanie prírody.

Ak poznáte svoje telo a viete ze ste náchylný k zápche, mali by ste mať vždy po ruke čapíky, samozrejme ak všetko ostatné zlyhá. Hnačka je často spôsobená príliš korenenými jedlami, takže sa im treba vyhýbať.

Príliš tvrdý toaletný papier môže byť príčina vzniku Hemoroidov
Dokonca aj tvrdý toaletný papier môže spôsobovať hemoroidy, poškriabaním tvrdým papierom naše telo reaguje tak, že zvyšuje prietok krvi v snahe zmeniť to.

Nadmerné škrabanie vonkajších hemoroidov spôsobuje bolesť, krvácanie a v poslednom rade aj ich zväčšovanie.

Naučte sa jemne utierať, používajte jemný toaletný papier, tým znížite vznik hemoroidov.

Ak už máte hemoroidy, vždy používajte niečo vlhké, napríklad detské obrúsky, alebo navlhčený toaletný papier.

Šport môže byť príčinou vzniku hemoroidoví
Akákoľvek činnosť, ktorá vytvára tlak môže spôsobiť hemoroidy, alebo ich zhoršovať.

Napríklad aj horský bicykel, jazdenie na koni, vzpieranie, fitness odhadzovanie snehu, všetko pričom sa zvyšuje tlak v oblasti konečníka.

Ak je váš obľúbený šport jedným z hlavných príčin vzniku hemoroidov, mali by ste si od neho trochu oddýchnuť aspoň dovtedy, kým sa vaše hemoroidy nedajú do poriadku. Niekedy , ale túto možnosť nemáme ak sa jedná o napríklad o zamestnanie.

Vek môže byť pričinou vzniku hemoroidy
Čím je telo staršie, tkanivá sa stávajú krehké, svaly ubúdajú. Análne svaly netlačia tak efektívne, to vedie k zápche a k riziku vzniku hemoroidov. Vek býva jednou z hlavných príčin hemoroidov, to vysvetľuje väčší záujem o prijem vlákniny s pribúdajúcimi rokmi. Zdravá strava, vhodné cvičenie takto jednoducho predídeme vzniku hemoroidov.

Chronicky kašeľ môže byť príčinou hemoroidov
Kašeľ, kýchanie, prehnaný smiech spôsobujú fyzickú námahu v análnej časti. Ľudia, ktorý sú fajčiari a často kašľu, môžu ochorieť na hemoroidy.

Vysoký krvný tlak môže spôsobiť hemoroidy
Zvýšenie krvného tlaku je jednou z hlavných príčin hemoroidov, spoznajte všetko čo spôsobuje vysoký krvný tlak a zbavte sa toho:

vysoký prijem kofeinu
vysoký prijem soli
lieky
A v poslednom rade životný štýl.

Príliš dlhé sedenie, tiež spôsobuje hemoroidy
Ak sedíte spôsobujete veľký tlak na hemoroidálnu oblasť, práve to spôsobuje hemoroidy.

Ak máte prácu v ktorej sa veľa sedí, nezabudnite sa postaviť každých 30 min. A každých pár hodín sa prejdite, aby ste udržali cirkuláciu v análnej časti.

Ako vidíte je veľa možností vzniku hemoroidov, táto stránka Vám pomôže identifikovať problém a pomôže ho vyriešiť. Prvý krok máte za sebou.

marek.l

ja som sa hemoroidu zbavil priblizne po 7 tyzdnoch vdaka hemostopu gelu a tobolkam, fine6 som neskusal, ked sa mi hemoroid vyhodil som o nom nepocul jedine co som poznal bol tento hemostop a ten mi pomohol ... je pravda ze po par dnoch vysledok hladat je zbytocne, treba byt trpezlivy

FEROZ

Fine6 perfektná vec odporúčam mňa po 40 dňovom používaní zbavil hemoroidu vonkajšieho, pred časom som kupoval v rakúsku teraz kolegovi zo slovenska a žiaden problém chváli si. Nerozumiem ako niekto po 5 dňovom používaní tu bude robiť závery to je nenormálne. To musíš liečiť aspoň mesiac dva, to nejde zo dňa na den

dzowo

FINE6 - po 5 dňoch vyzerá že to je k ničomu - ak tu niekto písal, že "do rána sa mi hemoroid stiahol úplne dnu", tak to bol asi samotný predajca. Na moje dotazy za 5 dní neodpovedal ani slovenský predajca z Kežmarku /neváhajte sa pýtať.../, ani z Rakúska.

dzowo

Takže skúšam FINE6 a trápim sa s dávkovaním. Aj som včera napísal dodávateľovi FINE6 na Slovensku aj v Rakúsku, že ako sa to má vlastne dávkovať. Žiadna odpoveď - asi ďalší obchodníci z radu "predať a zbohom rodina". Pošlú to síce hneď ale potom sú už "mrtvi chrobáci". Účinok po jednom dni - zatiaľ neviem ale vyzerá že by to nemuselo byť celkom márne.