Od kolkých rokov make-up?

Príspevok v téme: Od kolkých rokov make-up?
lusily

Od kolkých rokov je vhodné využívať make-up? jasné že ak by som ho nepoužívala vôbec bolo by to fajn ale moja pleť ma mnoho nedokonalosti ktoré by aspoň make-up občas pomohol prekryť. dôkladne sa o pleť staram. Ale aj tak chcem vedieť že do kolykch rokov by mohol make-up viac uškodiť ako pomôcť.

Sisi :p

Ja mám 12 a pravidelne pouzivam makeup preto ze mam poriadne nedokonalu plet mam kruhy pod ocami, trosku akné drobné jazvicky, cervene zilky..... a myslim si ze makeup pleti neskodi pokial je kvalitny dnes sa uz vyrabaju makeupy co neupchavaju pory, hydratuju, kryju, maju rozne ochranne faktory takze si myslim ze je to mozno naopak dobra vec a nie zla a navyse si predstavte chodite po vonku vzduch je plny vyfukovych plynov dymu z cigariet... a to vsetko si sada na vasu tvar a vlieza do porov a to tu plet POSKODZUJE!!! a ked mate makeup tie necistoty si sadnu nan, cize zostanu len na povrchu a nevstrebaju sa vam a potom ked sa vecer pekne odlicite tak je vsetko ok.. :) a myslim si ze s makeupom to rozhodne netreba prehanat menej je viac.. a ked si to tak vezmeme komu sa pacia baby ktore maju makeup ako omietku na stenu ci titanovy stit? .. :);)

lienka48

ahoj,podla mna o tom,kedy zacnes pouzivat make,up rozhoduje hlavne to,ako sa ty citis.hlavne si vyber spravny odtien a make up si vyberaj podla typu pleti,nikdy nie iny,aby si si este viac neuskodila.Alebo pouzi len nejaku kryciu tycinku-lokálne.Pre dlhsiu trvacnost make-upu pouzi aj nejaky puder.A hlavne,tmavsim pudrom aspon o 2 odtiene od farby tvojej pleti si mozes krasne skorigovat nedokonalosti a svetlejsim zvyraznit to,čo sa ti paci.Držím palce

severanka

sade8: ak sa o svoju pleť dobre staráš, tak sa ti odmení tým, že bude krásna, čistá a svieža... zrejme niekde robíš chybu v starostlivosti...

ale inak, súhlasím s tým, že používanie make upu má svoje pozitíva:)

sade8

no baby ked tak citam tak viacere nepouzivate make-up, no urcite ste take co mate krasne tvaricky, no ale ja si to dovolit nemozem, ved by som sa hanbila vyjst na ulicu, ludia by si mysleli ze sa o plet vobec nestaram, ale to je prave uplne naopak, tak pre mna je make-up dost dolezity, aspon trochu sa citim sebavedomejsie ako bez neho.....je to kazdeho vec, ale ja vyjdem bez neho az ked budem mat krasnu plet, tak nemusi byt uplne dokonala, ale....
aj ked sa staram kazde rano a vecer o tvar, tak vyzera to uplne opacne.

aeshly

Ale, prečo uškodiť? Máš už aj kvalitné make - upy, kt. neškodia, ale práve naopak, pleť chránia (či už pred slneč. žuar. alebo mrazom) tak sa oplatí investovať. Ja som mala wonder finish od maybelinne a bol ok, teraz mám od max factor a je ešte lepší. Aj l´oréal majú dobré make - upy, proste ponuka je široká, len si vyber tan najvhodnejší pre tvoju pleť a nezabudni na prirodzený odtieň ku tvojej pleti.

A kedy používať? Ja osobne som make - up začala používať v 1. roč. na strednej. Skôr som nepociťovala potrebu, síce používali aj niektoré dievčatá na základke, ale výsledný efekt bol strašný. Jednak to s vrstvou make - upu prehnali a tiež si ho rozotreli zle, že mali fľaky. Tak ja som sa radšej držala hesla, že menej je viac. I teraz sa tým riadim a s make - upom to rozhodne nepreháňam.