Škôlka - stále nachladnutie

Soplikovic

že zelené sople. a aké chceš aby ich mala :D oranžové? Dávaj jej do jedla farbivo. Prepáč ale musel som to napísať.

sweater*

nemam vlastne deti, ale vidim to v rodine, zla strava a malo pohybu. nezabudajte ze co tomu dietatu date a naucite ho ked je este taky spunt bude vam vdacne/nevdacne tisic nasobne ked bude starsie... to plati o imunite aj fyzicke

misulienka22

ahojte no moj syn tak isto ak mi nastupil do skolky a ja do prace kazdy mesiac mi je chory uz mi to leze na nervy...ked som bola este na materskej tak kolko krat cely rok mi nebol chory ani len nezakaslal.tiez to mam v robote tak ze mam sotva predlzenu zmluvu a povedali mi ze aby som do toho zapojila manzela lenze manzel je tiez pracujuci a zaraba viacej nez ja tak on hadam neostane doma nerozmyslaju niekedy.no vratim sa kte skoklke a viem kde je problem..ako som citala mozno ta hybiena nema capicu a podobne veci lenze tam je problem ten ze oni nevetraju furt maju zabednene okna decka furt dychaju ten a ten jednaky vzduch.cize ked mate dieta po chorobe vyzdravene tak ste spokojny ze uz je dobre no o tyzden to ma zase...dnes som normalne rozmyslala ze preco nevyvetraju ved ked pridem pre maleho tak musim si usta zavret a dychat nosom...mozu vetrat aj ked deti spia aspon na pol hodku otvorit vsetky okna dvere na chodbe a verim tomu ze neboli by take choree.a kuria do nevyvetranej miestnosti a potom to nemaju ako vykurit lebo je tam nevyvetrane.no som zvedava ze co bude...

- mira

Tvorba hlienov a zápaly sú spôsobené prijímaním mlieka, mliečnych výrobkov cukru, ovocia, stužených a živočíšnych tukov a bielej múky. Malý potrebuje prečistiť dýchací a tráviaci systém . od hlienov ho prečistí strava s vlákninou a zeleninou, ktorá tiež odstráni prekyselenie. Najdôležitejšie je vynechať všetko s mliekom a cukrom.
Var mu celozrnné kaše a zeleninové polievky, prívarky, kvasenú zeleninu, šaláty. Tým posilníš aj imunitu.
Prečistenie potrvá nejakú dobu, dočasne mu môžu odtekať staré hlieny, po vyčistení to ustane.

mirka33

Všetkých Vás tu pekne pozdravujem. Mám 5 ročného chlapca. Kojila som ho viac ako rok a verila som tomu, že potom nebude taký chorý. 2-ročný nastúpil do kolektívu do jaslí (dovtedy chorý nebol) a potom sa to začalo. Každý mesiac mi ochorel - soplíky, kašeľ a stále dookola. 2 a 1/2 ročný išiel do škôlky. 3-ročnému mu vyberali nosné mandle a zároveň sme začali chodiť na alergo-imunologickú amb. Alergiu mu nezistili iba zníženú imunitu. Viac ako rok bral Bronchovaxon na zlepšenie imunity (samozrejme s prestávkami). 2x som ho na odporúčanie lekárky nechala 2 mesiace mimo kolektívu. Chodili sme do soľnej jaskyne, vlani sme boli pri mori, bral Aloe, homeopatiká. 4-ročnému mu potvrdili Reflux, ten sa mu asi za 2 mesiace vyliečil. Teraz pôjdeme znovu na vybranie mandlí nosných + zrezať krčné. Za tieto 3 roky bol v škôlke najdlhšie 8 týždňov jeden jediný raz, inak keď je v škôlke 3 týždne, už ho začínam sledovať, kedy začne sopliť. Na imunológii mu zmenili Bronchovaxon na Imunar (vtedy bol dobrý 8 týždňov). Musí mať prestávku do septembra - odvtedy bol už 3krát chorý. Som zvedavá, čo sa zmení po vybratí mandlí. V septembri pôjde do prípravky. Už som vyskúšala všetko a vždy som dala na radu lekárov, ale niekedy mám pocit, že už aj tých doktorov je naozaj DOSŤ!!! Veď keď bol v škôlke tých rekordných 8 týždňov, ochorel potom ako sa bol očkovať na 5 rokov a zrejme niečo chytil v čakárni. Teraz je 3. týždeň, ale zajtra s ním musím ísť k lekárke, lebo je celý vysypaný - kiahne to nie sú, tak som zvedavá. A pravdepodobne tam nachytá aj nejaký kašeľ. Držme si palce.

titi...

Je to veru imunita.Ja som bola na materskej dosť dlho.Staršia mi začala navštevovať skôlku len posledný rok,lebo bola som s malou doma.Viac sme boli u lekára ako v škôlke.Malá to dostala od nej.Stále horučka,zápal mandlí,hrdla,no kašel moc nie ani nádcha.Pamätam sa na ten skolský rok,114 krát brali antibiotiká.Nenormálne.Tak som sa chytila a išla na imunologiu.Doktorka mi vysvetlia alergiu nemaju na nič len pracuje organizmus na plnu obrátku.Do tých 6-7 rokov nevie zvíťazit nad každym bacilom aj virusom.Dala nám IMUNOR.Super.Odvtedy to máme na jar a na jesen.4ampulky vypiju a máme po probléme.Nehovorím že vôbec nie su choré ale menej.Vlanajší školský rok mali len raz antibiotikum.V tomto školskom roku malá /druháčka/raz,piatačka vôbec.Už tak rýchlo ani v škole nechytia nič.Verte mi že aj vyrastu z toho.Ked boli so mnou doma ťahali sme ich všade so sebou lebo nemal kto ich postrážiť ked sme išli na nákupy...Som z dediny tak v triede je málo žiakov,no v škôlke ich bolo asi 25.Možno že kuchárky tam nemaju taku čistotu ako doma spravíme,ale aj lekár hovorí dieťa nemôže byť v klietke tým je to horšie.Musí sa stretávať vírusmi aj bacilmi.Teraz mi chodia aj do družiny,samozrejme aj na obed.Nebolo to lepšie ked som ich strážila.Prihodilo sa mi aj takéto.Malá mi dostala hnačku,ešte mala plienky.Mala som termin vybavený ku gynekologičke.Do auta si nasadla celá rodinka.Pokiaľ ma vyšetrila,čakali vonku.Malá sa pokakala.Staršia chcela prejsť aj do Ostrihomu.Ked sme v Sturove vždy skočíme.Doktorka mi pozrela detičky a dcérka pred nou-Ideme mami tam?Hovorím nie,malá zase má v plienke.No horučku a nemalo ani nevracala.Ona mi na to_to je taký problém?Chodte plienky vymeníte,dáte jej napiť a hotovo.Postupne prestane a bude všetko v poriadku.Takže netreba sa od všetkého báť,problémi treba riešiť.Odstupom času ani ja už neberiem všetko tak katastrofálne.Nebojte sa mladé mamičky detičky z toho vyrastu.

mci

ahoj. mojej dcerke celkom zabralo podavanie koncentrovaneho Aloe Vera 2xdenne. Od decembra az do maja sa velmi dobre drzala, hoci chodi do mensieho kolektivu (10 deti) , ale predsa.......