Škôlka - stále nachladnutie

ibalgina

Moja dcera bola od septembra (odkedy chodila do škôlky) stále chorá, každý mesiac aspoň 3 týždne. Futrovala som ju tiež vitamínmi aj Imunoglukanom, aj Preventanom. Nič nepomáhalo. Do marca vybrala asi 7 druhov antibiotík. Potom som sa naštvala a ostala som doma na predĺženej rodičovskej dovolenke. Odvtedy, už 4 mesiace je zdravá, ani len nezakýchne, začala priberať, prosperovať. Proste z toho mi vychádza, že na vine nie je imunita našich detí, ale škôlka. A úroveň hygieny v škôlke, čo my ako rodičia nevidíme. Nevidíme, či si kuchárka umýva ruky pred podávaním desiaty, nevidíme, či sú starostlivo umyté poháre, atď.Ja som videla len to, že moju malú nechali hodinu vonku behať v decembri bez čiapky a šálika. To mi stačilo.

jajka001_

u nas v skolke pani riaditelka pekne vsetkych rodicov na porade upozornila nech nevodia chore deti do skolky. a ze ked budu vidiet ze dieta je chore, proste ho nevezmu.
nas maly je tiez kazdu chvilku chory, sice len sopliky ale nemozem ho nechat predsa v skolke. imunoglukan pomaha, na zlepsenie imunity. a tiez urcite pravidelny denny pohyb na vzduchu a prirodzene vitaminy v zelenine a ovoci.

florea

moja mala nastupila do skolky v januari a je to naozajstna katastrofa, najdlhsie tam vydrzala 5 dni v kuse, potom vzdy ochorie. Momentalne sme tiez na OCR, v praci mi uz jemne naznacili, aby som si napisala vypoved, ani sa im necudujem za mesiac maj som odpracovala 5 dni. Neviem uz co mozem viac urobit, malu dopujem vitaminmi a preparatmi na podporu imunity, uyivala Imunoglukan snad 5 mesiacov, nepretrzite probiotika, teraz uziva Imunal, figu to pomaha. Predtym nebyvala takmer vobec chora, teraz ide z choroby do choroby. Do skolky nastupovala ako 3-rocna, lekarka mi radi stiahnut ju zo skolky aspon na pol roka, ale nemam ju kde dat, z mojej strany babku nemame, z manzelovej nie je ochotna, a opatrovatelku si dovolit nemozeme, takze oyaj neviem, co dalej. Dufala som, ze s oteplenim sa to zlepsi, ale zatial je to stale rovnake.

hamko

ja mam 5-rocne dvojicky a tiez boli stale chore, jedna to chytila od druhej, stale som chybala v praci co hrozilo vyhadzovom. potom sme absolvovali niekolkomesacnu specialnu liecbu na zvysenie imunity u dr. albertovej a teraz mam klud. nedostanu sople ani ked je pol skolky chorej. chvala bohu, lebo to bolo na nervy.

house

Toto som prezil s mojimi lenze za sociku Vam robotu nevzali pockala na Vas a Vy ste mali paragraf.Dali ste dieta do skolky a o dva tyzdne zase choroba .
Tu pomoze uz len RNG a jeho produkty.Cesnak decku davat nemozeme...

dasada

a ešte k tomu riešeniu v škôlke, prajem veľa šťastia. Ozvala som sa a môj malý si to pekne odniesol, pani učiteľka mu to spočítala, a naozaj už som nmohla urobiť nič.

dasada

presne tak, nepomôže. Malý sa musí naučiť bojovať s týmito pliagami. Môj malý nastúpil do škôlky ako 4 ročný a bola to katastrofa, týždeň v škôlke, týždeň doma. Teraz už je predškolák a bol doma 1 týždeň od septembra. Bude väčší bude odolnejší, len treba vydržať.

kika32

Treba to riesit hlavne v skolke.Pri prilezitosti ked su tam vsetci rodicia treba povedat,ze ked je dieta chore, nech ho ani nevodia do skolky. Potom to je uz ako retazova reakcia, staci,ze jedno je nachladene a za 3 dni je polovica skolky chora. Mala by na to dohladnut ucitelka. V sukromnych skolkach taketo deticky rovno poslu s mamickou domov. Dostat v lekarnach sirupceky na podporu imunity hlavne v zimnych mesiacoch je to dvolezite,ale aj tak to nepomoze.