cukrovka a pohyb

Príspevok v téme: cukrovka a pohyb
diazuzka

ahojte, kto mi poradi, ako si zladit inzulin, jedlo, pohyb, aby som nemala stale hypo, hyper? Som uz starsia. Mam cukrovku 1. typu vyse 20 rokov, mam nadvahu, chcem schudnut. Zacala som sa venovat rychlej chodzi do kopca s palicami (nordic walking). Len mam stale hypa striedajuce sa s hyper. Za ten svet sa neviem nastavit, aj ked teoriu ovladam. Kvoli tym hypam mam strach robit NW. Inzulin si aj znizujem, potom mi vyskoci ako hyper, neznizim, mam hypa, najem sa pred pohybom, mam hypa. Strieda sa mi hypo, hyper. Ako si pri sporte, pohybe riadite inzulin, jedlo? Vdaka

LotusRG

Ano to by fungovalo dobre s pomalym cukrom , ale toto je sport mne proste moze pri zatazi spadnut glykemia velmi nizko a preto pouzit priamo cukor je pre mna bezpecnejsie! Podotykam , ze po skonceni cvicenia a hodinu potom si kontrolujem hladinu a ta je vzdy do 5! Zostrotujem pritom pocas cvicenia vzdy 2 sacky trstinoveho cukru balenie ku kavicke...

- mira

Skús na zvýšenie glykémie použiť jemnejší prostriedok ako cukor. Metoda cukor - mäso spôsobuje skákanie glykémie medzi hypo a hyper.
Glykémiu si zvyšuj cestovinou, obilninou, sušeným ovocím, kompótom.
Cukor je príliš rýchly a agresívny. Uteká hneď do očí a rozkladá sietnicu.

LotusRG

Pravidelne cvicim K2 Hiking - pomerne fyzicky narocne cvicenie , vo vrecku mam cukor ktory aplikujem v polovici cvicenia , pripadne ak zacnem pocitovat priznaky hypo. Som DM1 ,dlhodoby cukor 5,7

LotusRG

Ja bezne cvicim K2Hiking (jedna sa o pomerne fyzicky narocne cvicenie) Vo vrecku mam cukor a pri prvych priznakoch hypo ho hned pochrumem. Mam to odskusane funguje to vyborne.Treba prestat cvicit tak na 1 az 2 minuty. Som DM1 4xdenne inzulin.Dietujem cukor mam medzi 4,5 az 5.5 dlhodoby 5.7

LotusRG

Ja bezne cvicim K2Hiking (jedna sa o pomerne fyzicky narocne cvicenie) Vo vrecku mam cukor a pri prvych priznakoch hypo ho hned pochrumem. Mam to odskusane funguje to vyborne.Treba prestat cvicit tak na 1 az 2 minuty. Som DM1 4xdenne inzulin.Dietujem cukor mam medzi 4,5 az 5.5 dlhodoby 5.7

baby aviril

filipinka,aspon u mna sa potreba inzulinu meni,jedno obdobie ho treba viac,niekedy ovela viac a ine zase menej alebo dokonca iba minimum (4j bazalu + rychly na jedlo) oproti normalu (bezna denna davka) cize ak clevek casto meni intenzitu denneho pohybu a nepocita ani velmi SJ na den a na jedlo,tak to ma ovela tazsie ako ten co ma priblizne rovnaky pohyb a dodrziava predpisane SJ,kto sa obetuje a dba na pravidelnost potom aj vysledok ma naozaj lepsi to je jedna vec,ina vec je zase,ze obcas z nevysvetlitelnych pricin jednotkar padne do hypa alebo vyleti do hyper,napreiek tomu ze dodrzal trojuholnik dieta,pohyb,inzulin...a v tom je to neprijemne to ochorenie