cukrovka a pohyb

Príspevok v téme: cukrovka a pohyb
diazuzka

ahojte, kto mi poradi, ako si zladit inzulin, jedlo, pohyb, aby som nemala stale hypo, hyper? Som uz starsia. Mam cukrovku 1. typu vyse 20 rokov, mam nadvahu, chcem schudnut. Zacala som sa venovat rychlej chodzi do kopca s palicami (nordic walking). Len mam stale hypa striedajuce sa s hyper. Za ten svet sa neviem nastavit, aj ked teoriu ovladam. Kvoli tym hypam mam strach robit NW. Inzulin si aj znizujem, potom mi vyskoci ako hyper, neznizim, mam hypa, najem sa pred pohybom, mam hypa. Strieda sa mi hypo, hyper. Ako si pri sporte, pohybe riadite inzulin, jedlo? Vdaka

eng

Pre FERIM1:

Ferim,

ty, ako pises si zatial na liekoch a diete => mas DM typu 2 a s reakciami organizmu do ktoreho sa u DM1 zvonku dodava inzulin nemas ziadne skusenosti... :-(

Aloe Vera je sice dobry prostriedok na zvysenie imunity, pri DM2 moze zlepsovat citlivost buniek na inzulin ktory si organizmus u "dvojkarov" este stale vyraba, ale do organizmu "jednotkarov", ktorym pankreas neprodukuje inzulin, inyulin nijakym sposobom nedokaze dodat...

Tam je zatial stale potreba jeho dodania zvonku injekciami, perom, pumpou a pod...

Filipina222

Baby aviril zatial sa držim strach trochu opada a g su do 9 takže hadam už bude len lepšie. Levemiru si picham večer 8 j tak neviem že či je to vela ,alebo malo. Držim ti palce a zaroven aj sebe aby naše hodnot boli uspokojive ak nie super.

baby aviril

musim napisat,ze levemir je trochu agresivnejsi (silnejsi) ako lantus,aj ked su oba velmi podobne,levemir je podla mna pre vetsich jedlikov,ktory toho viacej pojedia,alebo proste sa im nedari znizit glykemie,lantus je jemnejsi a drzi velmi dobre nocnu glykemiu,pametam sa ked som pred 10-timi rokmi uzival este iba 12 hodinove inzuliny neanalogy a to bol des,same nocne hypa a hyper,ale prezil som to (ako inak :-) ),levemir mi doktor nukal,dava sa vtedy ak ma clovek glykovany vyssi od zelaneho aby to zrazil (kedze je mocnejsi oproti lantusu,neviem to odborne vysvetlit)ale je tam podla mna aj vetsie riziko nocnych hypo,ja som levemir odmietol ale z dovodu ze nie je doporucovany pre ludi z problemovou stitnou zlazov,mal som ju operovanu tak som to nechcel,inak mam teraz glykovany 6,5 takze ty by si mne skor mohla nieco poradit,kedze ty mas 6 :)

Filipina222

baby aviril: ďakujem,presne si ma pochopil. Dnes sa zatial držim do 8 uvidime ako bude do večera cez den si picham novorapid a na noc mam levemir . S tým detským džusom si ma potešil.Potrebovala som to počuť takým normal. spôsobom. A maš pravdu aj v tom že teras ked mam 5-6 g tak sa citim tak nejak divoko,ale hadam to zvladnem a dam všetko do starých kolají.Ešte ras ďakujem.

baby aviril

filipinka presne tak,sme v tom vsetci jednotkari namoceny rovnako a je na kazdom z nas ako si kto z tym poradi...strach je opodstatneny ale nesmie zvytazit,ja som mal najmenej v noci 1,3 mmol,vtedy je tazko zastavit jedenie a vysledok je ze rano je cukor vysoky tomu sa hovori mezvladnutie problemu xixi pocuj ak mas glukomer tak mas z polovice vyhrane druha polovica je na sposobe ako a kedy ho pouzit.Teraz uz take hypa nemavam a dost vyrazne my v tom pomohol prechod na lantus,ten drzi nocnu glykemiu pekne.Aj ked si mala negativny zazitok (zvracanie)(mi chlapy to mavame aj po nadmernom obracani poharikov,takze to niektori pozname) chod do toho a drz si glykemijku stale do 8 mmol aj ked cim clovek chce udrziavat nizsiu,tym je vetsie riziko hypa,to vsetci pozname tu rovnicu....ale aj tak sa to oplati,lebo ak mava clovek dlksiu dobu napr nad 12,tak potom ak si znizi napr na 6 mmol tak uz sa citi akoby mal hypo,proste musi si zase zvykat,kym sa pocity a pochody v tele upravia do normy.A este k tomu hypu,najlepsi nanho v noci je dvojdecovy detsky dzusik,dvihne glykemiu asi tak o 3 mm/mloly co je tak akurat pri hypu,ze nejde to zbytocne potom vysoko...no zalezi pravda od denneho pohybu,mnozstva zbodnuteho jedla atd atd

Filipina222

kIKINA.... som rada že si ma pochopila, ale musim sa dať do kopy a spamatat sa .Aky mavaš najvyšši cukor?

Filipina222

karioll2 ja viem že nema byť 15 ale ja sa tak bojim hypa že som večer kludnejšia ked mam 15 vtedy idem spat.Zle sme sa pochopili .Glykovaný bol naposledy 6

karioll2

pozdravuj svojho diabetologa.
cokolada je plna tuku a preto ma nizky glykemicky index,cize nie je vhodna proti hypoglykemii

kikina..

cokolada nepomoze pri hypo? mozem sa opytat kde si na to prisiel,ked to tak praktizujem uz dva roky?
ale filipina 15 pred spanim je vela, to je pravda, proste si musis merat a zistovat co na teba ako posobi, cele je to alchymia, takto si rychlo znicis organy...