ako dalej vo vztahu

Príspevok v téme: ako dalej vo vztahu
mino 25

prosim poradte mi ako mam dalej zvladat moj vztah s priatelkou.tohto roku sme sa uz rozisli 2 krat a vzdy sme sa dali zakazdym dokopi.Problem bol v tom ze ona chcela viac ako sme mali vo vztahu.Lakaju ju stale nove veci.Vzdy ked som sa podriadil bola na chvilu spokojna a potom znova prisla na nieco nove co jej vadi.Ked sme sa rozisli volala mi stale a tvrdila ze je jej smutno, ale ze si to zasluzi byt sama a ze nechce aby sme boli uz spolu, ale zakazdym sa nam podarilo pokracovat dalej, lebo som jej slubil ze to bude uz ine.Teraz to prislo znova na nu, lebo sa nic od toho casu nezmenilo ako som jej slubil, lenze na tom sa pracuje a trva to dlhsie(byt,auto...).Ja som pri nej stastny ala ona nie.Chce aby som sa teraz rozisiel ja, lebo ona by mala z toho zle a znova by vyzerala ako .... a chce byt so mnou preto nasilu aby nebolo na nu zle z nasho okolia.Sme spolu 5 rokov.Prosim poradte mi ako to mam vyriesit, bez toho rozchodu.Dik

chlapp

O tom pachu to mam z discovery alebo viasat explorer. Bolo v dokumente o partnerskom zivote, kde boli rozoberane sposoby vyberu partnerov. Jednym zo sposobov bol aj ten nizsie popisany o pachoch. Tiez bola rozoberana vec, ktoru som pisal v teme "Otazka pre zeny...." o uprednostnovani zenskejsieho alebo muzskejsieho tipu pri plodnych a neplodnych dnoch...

slusny_muz

Geny imunity, su dolezite ale nie pri urcovani "pachu" tela. Moj nazor. Su dolzeite pri obrane tela, pred exogennymi, resp. endogennymi antigenmi, ktore mozu narusit integritu imunitneho systemu. Ako som spominal produktom je vzdy protein, peptid...ci uz ako satvebne molekuly, resp. v imunite su to hlavne signalne molekuly....a specificke protilatky...ktore dokazu rozoznat antigen...
Kto chce pokecat o imunite, kludne, vysvetlim vsetko co budem vediet....

slusny_muz

NO rad by som sa obohoatil o nejake informacie ohladom expresie genov imunitneho systemu a vztah "pachu" tela. Pretoze pach tela je sposoebny prchavymi organickymi molekulami (kyselinami, aminmy,...)
Vysledkom expresie genov su vzdy le proteiny ,resp. peptidy....takze neviem kde si to zobral...ale trochu sa mi to tam straca...

chlapp

Zabudol som to najhlavnejsie. Ty sam zo svojim rozumom dobre vies, ze co je logicke a rozumne podla toho co pises, len si to nechces pripustit. Asi cakas, aby si ludia dali ruzove okuliare a podporili tvoju ruzovu, ale to sa najskor nestane, lebo podla mna tu pritomna vacsina nie je (az tak velmi) na droge zvanej laska...

chlapp

Myslilm, ze tu uz neni co riesit. Len ty, mino, (mozno) vies co chces a jedine ty si budes vo vztahu uzivat to dobre a aj to zle. Nezabudni, ze laska je z velkej casti spoluposobenie endorfinov (nieco ako vnutorna droga vylucovana telom, najme FEA feniletylamin) a adrenalinu. Toto priroda zariadila tak, ze ked su spolu 2 viacmenej kompatibilni* ludia, spusti sa produkcia tychto latok a su zamilovani. Preto ta bolest, ked nie sme s laskou, preto nas to nuti po svojej polovicke tuzit, a sme stastni ked sme pri nej. Tiez, ked myslime na partnera/ku, vyvolavame produkciu a preto su rozchody z milujucej strany bolestive a vsemozne sa tomu snazime zabranit. Je to zavislost na drogach a tak aj jedname. (* Kompatibilni po vyzorovej, spolocenskej, povahovej, zaujmovej a najme chemickej stranke. Napriklad kazdy clovek ma nejaku sadu genov urcujucu jeho imunitu. Tieto geny tiez sposobuju specificky pach tela kazdeho cloveka. Vyskumom bolo zistene, ze podvedome su nam sympaticke osoby s uplne opacnymi genmi imunitneho systemu ako mame my, aby nase potomstvo bolo co najodolnejsie a malo vysoku sancu prezit. Aj toto trochu ovplyvnuje vzajomnu kompatibilitu...)

iriska

ak vsetko nasvedcuje, ze o ten mesiac dva byt bude, tak potom neviem,co ona potrebuje riesit. laska k tebe jej predsa pomoze pockat este tak kratky cas.a nenavrhovala by ti,aby si sa s nou ty rozisiel!! to teda uz vobec nechapem.este sa chce na tebe aj zviest??aby si bol ty ten zly v ociach inych? zalezi jej vobec na tebe a ma ta rada?
tak to skus riesit nahlas, a uvidis,ci zmeni tvoj postoj.ja myslim,ze nie.

slusny_muz

mino25 vies co je to byt pod papucou??? Tak ty si toho jasny pripad, ona zaveli a ty spravis...hroza
Neviem co chces pocut? Vsetci Ti tu dali jasne najavo, ze je to o nicom vztah...len Ty si to cez ruzove okuliare nchces pripustit...