Tupozrakosť,čo s tým...

Príspevok v téme: Tupozrakosť,čo s tým...
modrooká

Všade je veľká reklama na operaciu /korekciu/ oka.Dá sa operovať aj tupozrakosť ,alebo nejak korigovať?Môj očný lekár tvrdí že s tým sa nedá nič robiť.Zbadali mi to až v dospelosti.Do dialky ešte okuliare nepotrebujem.Možno že taká malá odchýlka sa už ukazuje,0,25 dioptrii.Očný mi nechce vypísať okuliare,šošovky duplovane mi neradí.No,že s tým zlým okom mi to sklo nič neporobí.Aj cez to budem vidieť rozmaznane.Aj tak človek používa naraz obe oči.To zlé mi nemôže prekážať.Na čítanie mi dal okuliare,ale rovnaké sklá.No na to horšie oko nevidím vôbec písmenká.Vyskušal viac dioptrii,ale na niektorom som videla čistejší obraz,no písmenká som nevedela prečítať ničím.To už takto bude?Nedá sa nejak pomôcť?Nemôže sa zhoršiť aj to druhé oko anebudem vidieť čítať,fungovať normálne?Ci to neprejde aj na to druhé oko?Normálne ma chytila panika.Som si myslela že dioptrie všetko vyriešia.Iná otázka:môže mať niekto také /slabé/ oči ze:nosí okuliare,má aj vodičák a pritom ked sa stretneme 10 metrovej vzdialenosti nespozná ma.Co ja viem,v obchode ked ju oslovím tak reaguje,ale ináč nie.Tvrdí,ze má slabé oči a nerozozná tváre.Tak ako je to s vodičákom?Tam na ceste si všimne všetko čo treba?

oči

SARAH PARKER JA SOM O TOM číTALA KONKRéTNE PíSALI O LEXUM V PRAHE.Ani ja som to nechcela veriť,očná mi tiež povedala tým sa nedá nič robiť v dospelosti.

sarah parker

oci, bud je to klamliva reklama, alebo si to zle pochopila. tupozrakost nie je tak choroba oka, ako choroba vnimania obrazu mozgom. toto si treba uvedomit.
tupozrake oko sa da operovat, ale len do takej miery, ako vedia korigovat chybu okuliare. ak ma niekto v okuliaroch na tupozrakom oku vizus 5/25, tak bude mat taky aj po operacii. NIKDY to videnie nebude optimalne.

oči

všade sa píše že operácia na tupozrakosť nepomôže no v Prahe na klinike maju reklamu že laserom odstránia aj tupozraskosť.Co vy na to ??????????

sarah parker

adrika, dcerka je dalekozraka atato ocna vada sa zvykne zlepsit v obdobi ranej mladosti, postupom casu, ked sa prirodzene oslabuje akomodacna schopnost sosovky, sa daleozrakost vracia (cca od 35. roku zivota), takisto potom skor nastupuje aj presbyopia.
lekari nebudu operovat daleozrakost ako taku, ale zrejme dcerke zabieha tupozrake ocko, teda lekari chu vyrovnat postavenie oci. v utlom veku su tieto operacie najuspesnejsie, skracuju sa tym ocne svaly. ked bude dcerka starsia, urcite by ju trapilo, ak by jej zabiehalo ocko, ja by som svoje dieta operovat dala. operaciu plne hradi zdravotna poistovna. ma to vsak nielen kozmeticky efekt - obraz zo skuliace ocko mozog vylucuje, aby nedochadzalo k dvojitemu videniu. a to je aj pricinou tupozrakosti. a sa odstrani skulenie, mozog sa nauci prijimat obraz z oboch oci sucasne. ak chces, aby dcerka videla dobre oboma ocami, operacia je zrejme potrebna. treba pocuvnut lekarov. este raz opakujem, neoperuje sa dioptricka vada, ale postavenie oci. vela stastia.

adrika33

ahoj,mam dcerku ma 3 roky a od 1 roka jej zistili že je tupozraka.kvapkali sme antropin,nepomohlo. Lepime okluzor a nosi okuliare asi 3.5 dioptrie.okluzor sme najprv lepili na cely den a teraz už len na pol dna.doktorka tvrdi,že na operaciu pojde aj tak.ja neviem či ju mam dat operovat..chcem aby mala zdrave ocka,ale od operacie ma odhovaraju,že oči sa zlepšia.tak mi poradte.dik

skillina

ahoj, ja som tiez tupozraka a zistili mi to na ZS, ale uz bolo neskoro, ja som sa ale dozvedela, ze to je liecitelne do 6 rokov zivota, nie len do 3. Tak ktovie. Ja mam to druhe oko tiez ok, zevraj to je vrodena chyba a tak sa to uz zevraj nezhorsi. Ja som tak zvyknuta od detstva pozerat sa bez okuliarov, lebo ked som mala ako dieta okuliare, vadili mi a bolievala ma hlava. Tak som ich prestala nosit a je mi lepsie. V 22r som sla pre istotu k očnej,ci nemam nosit predsa len tie okuliare, dala mi sosovku do toho tupozrakeho, ale skor ma to mylilo a ona hovorila, ze ked je clovek dlho zvyknuty, je mu lepsie bez okuliarov, pretoze to sa aj tak nezhorsi. Vodicak som urobila aj s touto vadou v pohode, akurat takyto clovek nemoze robit sofera z povolania :) a sustredim sa aj vidim normalne. Tiez mam info, ze operacia nepomoze. papa

modrooká

soplana tak dvojité videnie nie,radšej už potom jedno oko zdravé a dávať si trošku väčsí pozor.Zatial s dvoma očami to je dobré,len aby to tak ostalo.

modrooká

adatko dakujem.Deti mám,staršia dcéra má 0,25 a 0,50dioptrii,pomali rok nosí okuliare.Tupozraká nie je.Mladšia asi pred mesiacom bola na vyšetrení u očnej lekárky.Vsetko má uplne v poriadku.Otca som tak mala že jedno oko slabšie ale tupozrakosť neviem o tom že by sa vyskitla v našej rodine.Prečo sa to u mna vyvijalo po skončeni základnej školy neviem.Dufam,že deti to nebudu mať v dospelosti.Určite ich budem sledovať a pravidelne chodiť na kontroly.

akinom007

ja mam tiez jedno tupozrake oko:(
tiez mi povedali ze sa s tym neda nic robit. uz len chranit si to dobre oko. okuliare sice mam ale kedze na pravej strane mam len obycajne sklo lebo an to oko vidim tak s tymi okuliarmi mi je horsie ako bez nich lebo ked sa tym dobrym okom pozrem cez dioptricke sklo neni to veru bohvieco..