Tupozrakosť,čo s tým...

Príspevok v téme: Tupozrakosť,čo s tým...
modrooká

Všade je veľká reklama na operaciu /korekciu/ oka.Dá sa operovať aj tupozrakosť ,alebo nejak korigovať?Môj očný lekár tvrdí že s tým sa nedá nič robiť.Zbadali mi to až v dospelosti.Do dialky ešte okuliare nepotrebujem.Možno že taká malá odchýlka sa už ukazuje,0,25 dioptrii.Očný mi nechce vypísať okuliare,šošovky duplovane mi neradí.No,že s tým zlým okom mi to sklo nič neporobí.Aj cez to budem vidieť rozmaznane.Aj tak človek používa naraz obe oči.To zlé mi nemôže prekážať.Na čítanie mi dal okuliare,ale rovnaké sklá.No na to horšie oko nevidím vôbec písmenká.Vyskušal viac dioptrii,ale na niektorom som videla čistejší obraz,no písmenká som nevedela prečítať ničím.To už takto bude?Nedá sa nejak pomôcť?Nemôže sa zhoršiť aj to druhé oko anebudem vidieť čítať,fungovať normálne?Ci to neprejde aj na to druhé oko?Normálne ma chytila panika.Som si myslela že dioptrie všetko vyriešia.Iná otázka:môže mať niekto také /slabé/ oči ze:nosí okuliare,má aj vodičák a pritom ked sa stretneme 10 metrovej vzdialenosti nespozná ma.Co ja viem,v obchode ked ju oslovím tak reaguje,ale ináč nie.Tvrdí,ze má slabé oči a nerozozná tváre.Tak ako je to s vodičákom?Tam na ceste si všimne všetko čo treba?

delinkA

aj ja mam problem s lavym okom a tiez mi to zistili v detstve obavam sa o to zdrave oko bo aj to je dost namahane kedze vlastne pozeram sa hlavne nim ...a tak viete ci sa s tym da nieco robit ?.. cenim si hrozne svoj zrak a keby bola nejaka moznost

tiez modrook

Ty dievca, mas presne to iste co ja.. Lave oko tupozrake ale oficialne +3 a prave oko -1 myslim medzicasom aj viac :)
Mne to zistili este v detstve asi okolo 5. az 6. roka zivota.. ale uz to bolo vcelku prd platne na to oko vidim vazne malo. Viac ma trapi to druhe ocko lebo je moc namahane. Bolo by fajn nechat si to operovat.. Co je pravda na tom ze laserove korekcie oka sa uz v zahranici pomaly prestavaju robit??

dany1995

tupozrakost sa da liecit iba v 6-9. roku zivota zakryvanim jedneho oka. Cize je to neliecitelne.Ak sa ti nechce nosit okuliare kup si sosovky

karioll2

skleroza,zabudol som dodat,ze astigmatizmus operacia nevyriesi,dalekozrakost ano
je to iba moj osobny nazor,najlepsie by ti vedeli poradit
admin a rng,su to najvacsi odbornici na tomto fore

karioll2

liana
na tupozrakost ti nepomoze nic,ale mala by si o tom informovat kazdeho lekara,lebo mas znizenu akomodaciu sosovky a to si napriklad neurolog moze vysvetlit ako problem s mozgom

Liana_

Ja mam tiež jedno oko tupozrake a mam aj vrodene zakaly na oboch očiach, mierny astigmatizmus a ešte aj dalekozrakosť, takže mne už žiadna operacia nepomôže? Mam sa s tým zmieriť a dať si radšaej umele šošovky do očí? aspon tal si pomôže, k lepšiemu videniu bez okuliarov.
lekarka mi povedala, že mi žiadnu operáciu neodporuča pretože by mi nepomohla. A o mam iba 24 rokov a už taketo problemy :-(

sarah parker

oci, ide len o to, ze v lexume zoperuju aj tupozrake oko. vysledok je ale taky, ako som uz napisala. videnie 5/5 z toho vsak nebude. to ti povedia aj na klinike. nech ti to vsak vysvetlia v lexume. ja som to tu uz vysvetlila.