Tupozrakosť,čo s tým...

Príspevok v téme: Tupozrakosť,čo s tým...
modrooká

Všade je veľká reklama na operaciu /korekciu/ oka.Dá sa operovať aj tupozrakosť ,alebo nejak korigovať?Môj očný lekár tvrdí že s tým sa nedá nič robiť.Zbadali mi to až v dospelosti.Do dialky ešte okuliare nepotrebujem.Možno že taká malá odchýlka sa už ukazuje,0,25 dioptrii.Očný mi nechce vypísať okuliare,šošovky duplovane mi neradí.No,že s tým zlým okom mi to sklo nič neporobí.Aj cez to budem vidieť rozmaznane.Aj tak človek používa naraz obe oči.To zlé mi nemôže prekážať.Na čítanie mi dal okuliare,ale rovnaké sklá.No na to horšie oko nevidím vôbec písmenká.Vyskušal viac dioptrii,ale na niektorom som videla čistejší obraz,no písmenká som nevedela prečítať ničím.To už takto bude?Nedá sa nejak pomôcť?Nemôže sa zhoršiť aj to druhé oko anebudem vidieť čítať,fungovať normálne?Ci to neprejde aj na to druhé oko?Normálne ma chytila panika.Som si myslela že dioptrie všetko vyriešia.Iná otázka:môže mať niekto také /slabé/ oči ze:nosí okuliare,má aj vodičák a pritom ked sa stretneme 10 metrovej vzdialenosti nespozná ma.Co ja viem,v obchode ked ju oslovím tak reaguje,ale ináč nie.Tvrdí,ze má slabé oči a nerozozná tváre.Tak ako je to s vodičákom?Tam na ceste si všimne všetko čo treba?

Jana Estera

Mama 35 a tupozrakost.Som ta vynimka z vynimky ze ju mam na oboch ociach.Zistila som to az v autoskole ked som si robila vodicak a nevedela som ci je auto za mnou ,alebo vedla mna v pruhu.Dost pruser.vtedy som si este myslela ze ako babe mi to ide horsie.ale teraz uz viem ze je to sposobene obojstrannou tupozrakostou.Mozem povedat ze som napriek tomu dobry sofer a naucila som sa ako to za volantom zvladat,teda nacvicila som si to.nemala som ziadnu nehodu.Taktiez mam problemy pri cuvani,na to aky som dobry sofer tak zle cuvam a neviem odhadnut vzdialenosti.koli tomu radsej parkujem tak aby som sebe alebo inym neposkodila.inac vsetko ostatne zvladam dobre a doma okuliare nenosim,len ked potrebujem citat,som na pc ci za volantom.sportujem a lyzujem bez nich.

Niko9080

Ale áno dá sa ! Mám 17 rokov a na pravé oko som od detstva skoro vôbec nevidel... Ale keď som mal 14 začal som to pravé oko na ktoré som nevidel, cvičiť, a to tak, že som si zdravé zakryl a pozeral len tým chorým, a teraz, síce nevidím nanho dokonalo, ale vidím všetko okrem menších písmen, a predtým som nevidel vôbec nič (fakt nič, bolelo to ked som sa cez neho dlhšie pozeral...). Aj teraz trenujem, a veľmi pomaličky na neho začinam pozerať, teda už vidim i periférne... Skúste to, neublíži to určite...

porter

Ja mám 16 rokov a mám tiež tupozrakost na lavom oku. Ja ked si zakrijem oko tak vídim tvare ale male písmena vubec nevídim. Moj otec ma už 41 rokov a ma tiež tupozrakost a ma aj vodičak dufam že ho budem mat a ja. A stara babka my radila jest vela mrkvy tak teraz jem a zda sa my že to troch pomáha. a RADšEJ čITAM KNIžKY AKO POZERAT DO PC.

zelenoocko

kusbabo,
ak maju tvoje deti vek do 5 rokov, rychlo s nimi chod ocnej, ta zisti ci maju tupozrakost a do tych 5 rokov sa to da uspesne operovat!!
chyba je v zrakovom nerve, ktory sa vyvija do 5 rokov, potom sa zapuzdri a nikto s nim ani nehne..
preto laserove operacie na rohovke nic nepomozu...lebo chyba je v zle vyvinutom zrakovom nerve..

kusbabo

ahoj , aj ja mam od malicka lave oko tupozrake..stale pri kazdej kontrole mi len zvysovali dioptrie ale ja ci kukam na svet s okuliarmi alebo bez rozdiel nevidim..dokonca sa mi zda ze mi vadia koli druhemu oku a bez nich vidim lepsie,, vonku si to vobec neuvedomujem,v podstate som zvyknuta naucena na vsetko kukat zdravym okom ani neviem ake by to bolo takto vidiet oboma, vodicky mam, soferujem bez okuliarov jedine co mi vadi ze tupozrakym okom nemam sancu nic precitat, mam to od malicka, nosila som prelepene oko, okuliare dlhu dobu ale od puberty uz okolar nenosim vobec, da sa s tym zit len si na to treba zvyknut...su aj horsie choroby na svete..Mam dve deticky a jedine coho sa bojim ze to po mne podedili kedze je to dedicne

anon

ddana, teba mozno tupozrakost netrapi, ale pre niektorych ludi je to nieco strasne ...
v auguste som mal ist do francuzkych legii, ale zistil som, ze mam prave oko tupozrake a teraz si mozem tak maximalne brnkat doma...

ddana

Čo si robíte problém z tupozrakosťou. Mám ľavé oko tupozraké +6,5 dioptrií a pravé "normálne" +4 a nerobím si z toho ťažkú hlavu. Mám kopec iných problémov, než tupozraké oko...

jajajka

Ahojte.Ja mam tupozrakost na lavom oku,k tomu kratkozrakost a astigmatizmus,no parada.V detstve som si toho dost vytrpela,tym ze mi t oko ubieha..Pri sporte mi to vsak nikdy nevadilo,chodila som na niekolko sportov,mam vodicak,najradsej citam bez okuliarov ale poslednu dobu som zistila,ze mi prekaza ze z lavej strany nezaregistrujem ludi..velmi ma to trapi,na okuliare som si zvykla a mam aj kontaktne,takze poho ale odmietam jazdit na aute za tmy a aj celkovo sa toho stranim,pre istotu..Neviem ci to vekom ale som na to nejak haklivejsia.Dufam,ze v medicine na nieco pridu:)

merynka 612

ahojte prosim vas vie mi niekto poradit ako sa sprava tupozrake oko? mne ocna povedala ze mam lave oko tupozrake ale teraz som bola u inej mudr.a ta mi povedala ze to je blbost lebo ja ked si zakrijem prave oko tak na lave vidim normalne akurat mam problem s citanim malych pismenok a ked si dam bryle na citanie tak som bez problemu.