Tupozrakosť,čo s tým...

Príspevok v téme: Tupozrakosť,čo s tým...
modrooká

Všade je veľká reklama na operaciu /korekciu/ oka.Dá sa operovať aj tupozrakosť ,alebo nejak korigovať?Môj očný lekár tvrdí že s tým sa nedá nič robiť.Zbadali mi to až v dospelosti.Do dialky ešte okuliare nepotrebujem.Možno že taká malá odchýlka sa už ukazuje,0,25 dioptrii.Očný mi nechce vypísať okuliare,šošovky duplovane mi neradí.No,že s tým zlým okom mi to sklo nič neporobí.Aj cez to budem vidieť rozmaznane.Aj tak človek používa naraz obe oči.To zlé mi nemôže prekážať.Na čítanie mi dal okuliare,ale rovnaké sklá.No na to horšie oko nevidím vôbec písmenká.Vyskušal viac dioptrii,ale na niektorom som videla čistejší obraz,no písmenká som nevedela prečítať ničím.To už takto bude?Nedá sa nejak pomôcť?Nemôže sa zhoršiť aj to druhé oko anebudem vidieť čítať,fungovať normálne?Ci to neprejde aj na to druhé oko?Normálne ma chytila panika.Som si myslela že dioptrie všetko vyriešia.Iná otázka:môže mať niekto také /slabé/ oči ze:nosí okuliare,má aj vodičák a pritom ked sa stretneme 10 metrovej vzdialenosti nespozná ma.Co ja viem,v obchode ked ju oslovím tak reaguje,ale ináč nie.Tvrdí,ze má slabé oči a nerozozná tváre.Tak ako je to s vodičákom?Tam na ceste si všimne všetko čo treba?

karin11

Ahojte
Chcem sa vás opýtať či ste aj vy mali hneď po operácii alebo aj niekoľko týždňov, mesiacov hrboľatý nos na dotyk a take jemne hrbolčeky aj na pohľad navrchu nosa. Asi 2 mm. A zmizlo vám to? Hlavne v strede nosa. Lebo ak to tam mam tak je vidno že mam nos robený je taký čudno hrboľatý. Spredu je mi vidno v strede navrchu priehlbinka a zboku hrbočeky.
A neviete ak by mi to do roka nezmizlo, koľko by ma to asi stalo u ineho chirurga? K tomu čo ma operoval už nemôžem isť :-(

maričika

Deti, prestaňte sa už tým trápiť, s tupozrakosťou sa už nedá nič robiť, berte to ako fakt. Ja mám už 57 rokov a tupozraké pravé oko a dodnes som s tým nemala žiadny problém. Celý život strašne veľa čítam a dúfam, že budem aj naďalej, mám vodičák, okuliare na diaľku 1,5, teraz už aj na čítanie 1,5 - dávajú mi rovnaké na obidve oči. Vôbec si neuvedomujem, že mám jedno oko tupé, fakt.

kanga

Ahojte, aj ja mám tupozrakosť na pravom oku. Mne ju zistili, keď som nastupovala do 1 ročníka na základnú školu, lepili mi zdravé oko, šošovku mi dávali na zdravé oko a 3 týždne som bola v nemocnici na očnom kde mi cvičili choré oko, ale nič nepomohlo.Je to choroba s ktorou sa musíme naučiť žiť a chrániť si zdravé oko. Ja nosím okuliare stále, to znamená, ráno si ich dám a večer skladám dole, pred dvoma rokmi som nadabila na dobrého lekára, ja mám v okuliaroch 2,5 mínus a plus mám pryzmi ale nepýtajte sa ma čo to znamená, len viem že odtedy vidím trochu lepšie aj ked som bola teraz u lekára a dioptrie sa mi zhoršili o 1dioptriu.

1mica1

Ahojte.Ja mam tiez tupozrake lave oko a prave je zase uplne v pohode.Ked zakryjem to zdrave s lavym absolutne nic nevidim,cisto iba obrysy...dost smutne...V tomto pripade to zdrave oko "taha" aj za to poskodene,cize si nan treba davat pozor,nedajboze sa nieco stane s pravym a som nahrana.A osobne si nemyslim,ze ak je jedno tupozrake,tak aj to druhe bude.A mne moja lekarka povedala,ze tupozrakost sa da vyliecit iba v pripade ak sa podchyti uz v rannom dectve,inak nie je sanca a ani operacia nepomoze,co je tiez dost smutne.Ja nosim okuliare na citanie,pri telke a soferovani.

Ivka23

Ja mam takéto príznaky je to vôbec tupozrakosť?? Ked si zakryjem to zdravé oko tak tým druhým neviem dobre zaostriť a robia sa mi tam hmly????Máte aj vy takéto prízaky???

delmpiero

ja mam tupozrakost na pravom oku uz 16 rokou tak fungujem, operaciu mi doktorka odmietla ze to nepomoze,a okuliare uz vobec nepomahaju.. da sa stym žit aj ked to troska obmedzuje život ..

ACUšA

Moja dcerka je tiež tupozraka na ľave očko zistili sme to v 6.r lepili sme pravé oko 1.r lebo len to može pomocť ano z 5.5 na 2.75 nosi okuliare mali sme šťastie a som vdačna aj zato neviem či sa to ešte zlepši operaciu nam neodporučaju ale bolieva ju hlava neviem išla by som kde koľvek len aby jej niekto pomohol v rodine to nemame .