Amniocentéza

Príspevok v téme: Amniocentéza
inana

Chcela by som sa informovať u žien, ktoré prekonali tento zákrok a tiež, ktoré majú negatívne skúsenosti. Ja týmto procesom mám ešte len prejsť a mám z toho patričný strach. Na jednej strane chcem vedieť, či dieťa sa vyvíja správne, ale na druhej strane mám strach z rizík, ktoré tento zákrok prináša. Bola by som rada, keby sa zapojili aj ženy, ktoré po tomto zákroku potratili, pretože sa tejto možnosti bojím najviac. Som po 35-ke a v prvom trimestri som krvácala. Prosím, odpovedzte.

modrooká

Ináč pokiaľ som ležala v nemocnici pred pôrodom ako riziková,tak ženy ked boli po termíne furt chodili hore dole po schodoch.Nám zase zakázali tak chodiť, každu chvíľu sledovali či ideme do výťahu,alebo pešo.Ked ma doktorka zbadala lebo ona často lietala po schodoch zo 4-ky na 3-ku aj na 2-ku,hned mi vynadala.Mala som veľmi pomali chodiť držala som brucho a slubovaľa viackrát sa to nestane,nechcem predčasný p.len nemám trpezlivoť pol dna čakať povedzme z 3-ky na 4-ku na výťah.Však to je len jedno poschodie.Určite potom niečo na tom je pohyb pomáha.

modrooká

Bezáková by určite dokázala aj u primára cisársky.Ona voľakedy robila primárku v Zeliezovciach ked tam chodil aj Stanko.Od nás ženy tam chodili rodiť,hovorili budu rodiť u Stanka,pritom on každý den ani nebol tam ordinoval aj v Zámkoch.Zeny potom rodili u tejto doktorky.Hovoria o nej je dobrá odborníčka,tak ja neviem.Dokonca aj moja doktorka hovorila o nej,že počula o tom fakt je dobrá.Ja prímárovi neverím,boli tam ženy ktoré mu verili a nedopadlo to tak ako malo.Vlastné skusenosti s ným nemám myslim pôrod no aj tá mladá môže byť šikovná,len či by zvládla aj nejaké problémi alebo cisarák.Každopádne skus sa ešte poinformovať.Stým umývaním okien len opatrne,nechcem ťa postrašiť,môžeš chodiť aj po schodoch ked chceš veľmi ten pôrod vyvolať.Osprchovať bruško s teplou vodou aby ti stvrdlo.Ja som tak pochodila s prvým dieťatom.Síce ono bolo veľmi nízko už,tlačilo na ten pesár aj som to tam mala slabé,no išla som sa osprchovať tak chvíľku mi stvrdlo brucho ale parádne.Potom som išla ľahnuť,za takých 10 minut akurát som pozerala horor,z ničoho nič prasklo to a plodová voda mi tiekla rovno do postela.Vyskočila som ako vládala ,utekala som na wc.Muž sa zobudil,išiel pre auto,zo mna len tak tiekla tá voda.Bolo to o polnoci,pokiaľ som sa obliekala aj sme išli do nemocnice do NZ aj boli skoro 2 hodiny.Do tretej ma dali do poriadku,príjem vyšetrenia atd.o 5-ej už dcérka bola na svete.Nepočkala ani do pol jednej ked sa skončil film.Manžeľ do dneska tvrdí ked nepozerám horor,malá počká.Nemá pravdu,spravila som blbosť dobre som sa cítila pod sprchou,tak som len pušťala tu teplu vodu.To bolo v nedeľu a v pondelok som sa mala hlásiť u doktorky že mi odstráni pesar ale nech sa chystám tak,že asi tam ostanem aj rodiť.No ja som to predbehla nechtiac,tak som rodila u Holopa.Ten už tam tiež nie je.Bola som v 40-om týždni,tak na začiatku.No druhýkrát som si na to dávala pozor ,aby som nemala také brucho ako kamen,kým som nechcela rodiť.Veľa šťastia,ale na rebríku pozor a hlavne moc sa nenaťahuj,nieže sa ti niečo stane.Pápá Stela!!!

Stela 789

No ja som sa jej pýtala aj dnes, na koho sa mám obrátiť v NZ, hovorím jej , že baby chvália Renčkovú, nepovedala nič, len že Bezáková by si dokázala presadiť u primára aj cisársky. Ja som sa už tešila, že dieťa je malé, nebude treba cisársky, no uvidím.Musím zistiť nejaké babské recepty na vyvolanie pôrodu, popýtam sa zajtra báb, ak niečo aj naozaj funguje, no pochybujem. Ked mi meria fundus-spona, mám to 37 cm, čo nie je veľmi nad normu - 1 cm, lenže ja mám tenké ruky, nohy, mne trčí iba brucho.Pribrala som 14 kg, ale čo mám robiť, mám pocit , že priberaám aj z vody.Zajtra idem okná umývať, aby som mala dosť pohybu.Dúfam, že na prietokoch bude zase tá sestrička čo minule, bola veľmi zlatá.Keby boli také aj na sále, hned by to bolo ľahšie.
Dakujem za povzbudenie.Majte sa.

modrooká

Michaela prvýkrát aj ja som mala brucho ako sud,pritom v živote som štíhla nebola.Raz som mala návštevu a jedna pacientka pri dverách sa pýtala od druhej že ma nepozná koho má zavolať na chodbu.No tá druhá jej kričala,no vieš tu ktorá čaká dvojíčky.Tri ženy tam boli ktoré čakali,ja nie.Ja som mala návštevu.Večer ked som išla vyprevadiť muža cez centrálku,uvidela som sa v okne,skoro som odpadla.Však čo mali v sprche zrkadlo tam som nevidela celé telo,a nakoľko som tam ležala 11 týždnov nevedela som aká som guľa.Ked som došla domov na priepustku,večer som išla do vane abože však sa tam ani nezmestím!Druhýkrát naopak vytrčajuce brucho,žiadná guľa,pritom dieťa len o 55 dekov ľahšie ako 1x.Dobre sa ru pobavíme že?Aj to patrí k životu.

modrooká

Vieš čo Stela to detsko nad priemer alebo pod priemer mi stále išlo na nervy ked som ležala v nemocnici pred pôrodom.Vtedy v roku 98 na prietoky každu ešte nevolali,na ultrazvuk tiež nie tak často.Raz som sa pýtala sestričky prečo ma toľko nevolaju jak niektoré ženy.Ona mi pozrela do kartotéky a hovorila načo by vás toľko trápili ked to máte dobre.Potom som išla domov,1x som ešte bola na poradni u Ikr.a potom som išla rodiť.Nikdy mi nehovorili bude to malé a vtedy na poslednu chvíľu ona ,že nebude to také veľké.Mne len to vrtalo v hlave,ja som mala 2,40/predčasne som sa narodila/dufam moje bude mať aspon 3 kg.O týžden som rodila,malá mala 3,95.2x som pribrala len ubohých 6 kil,stále všetko bolo v norme,nikdy nič nehovorila myslím zle.Rodila som 40-om týždni a dcéra mala 3,40.Ja už tým strojom aj verím aj neverím.Pritom doktorka bola šikovná,raz mi spravil ultrazvuk Havlas aj ten.Jediný krát Stanko,no ten mi vytočil.Išli sme viaceré naraz donutra,ako pásova robota.Voľali nás všetkych ako sme tam ležali.Ležím tam čumí na obrazovku a pýta sa sestričku,v ktorom týždni je tá pacientka?Ako su tam tie parametre/mali vyvesené tam pri stole.Sestrička prečítala.No tak to sedí.Ked tam bola Ikrényiová alebo Havlas,dokonca raz som mala tam mladého Danysa ani jeden sa nevypytoval,u doktorky tam vtedy ani sestrička nebola.Takže malé či veľké bude to len také aké je,zbytočne sa strachovať,iné to nebude myslím na veľkosť.Ešte jedna vec.Ležala so mnou jedna baba.Dva týždne ju ťahali hore dole.Malé nepriberá,dokonca schudne.Bude vyvolaný pôrod atd.Toľko plakala.No potom z ničoho nič povedali asi zle je vypočítaný termín,nechali ju tak,bábo začne priberať,dokonca rodila pár dní po mne.Takže veľa šťastia,držím ti palce,a prajem ti ozaj to najlepšie.Z jednej strany sa teším,vtedy ešte nebolo toľko vyšetrení ako teraz,prietoky stále ..z druhej strany je vám dobre môžte sa cítiť mladé však do rodiny ešte pribudne bábäko.Ked som bola tehotná moje bývalé spolužiačky mi hovorili ako neskoro/35-37/no ja som sa necítila stará na to.Stále ma strašili nebudem mať trpezlivosť na dieťa,atd.Fakt tých lekárov už neviem,vybrať či nechať tak?U každého aj najlepšieho sa stane aj zlé ked to má byť,treba na to myslieť že bude to v poriadku.Od Langovej si sa nepýtala konkretne,viem nedoporučila NZ,ale ked jej povieš budeš tu rodiť potom koho by vybrala ona?Ja neviem aká je či sa dá s nou tak porozprávať,asi 2x som sa zhovárala s nou v nemocnici,ja poznám tu moju,čo chce to povie,no čo nie to márne sa snažím.Pritom dosť ma pozná,ale na nikoho nehovorí nič zle aj napriek tomu ked už je v inde,nie v Zámkoch.Skus,či ti neporadí tu jednu alebo druhu doktorku čo som pýsala.Ked som ti písala o tej kamarátke,jedna z personálu mi hovorila pokazili to lekári,suseda zase len toľko,ked je dobre,tak každý je dobrý,ked niečo sa stane tak každý je zlý.Aj do novín sa dostanu len zle správy pochvaľa nie.Takže drž sa!!!!

Michaela 33

Mne vždy pri sone aj 20 tt aj v 30 tt hovorili, ze je dieta valke nakoniec to bolo len v tom, ze moja doktoroka mi tam vzdy pisala, ze som o 2 tyzdne menej tehotna ale bola som normalne a tak podla mojej doktorky som mala este 2 tyznde do terminu ked som prisla rodit a podla lekarov v nemocinici som uz bola 4 dni po termine. Ja som mala nepravidelnu menstruaciu. Ale podla toho prveho sona v 7 tyzdni som bola presne v 7 tyzni, tak som rodila vlastne naozaj po termine. A maly mal 3,3 kg takze ziadne nadrozmerne dieta sa nekonalo. Aj v sprave bolo napisane, ze sa narodil po termine. Svagrina zase musela lezat v nemocinci, lebo ma vraj male dieta a museli jej davat infuzie a jej maly mal 3,7 g. ked sa narodil. Tak ja neviem, co tam vlastne vidia. Ale podla velkosti brucha sa podla mna neda odhadnut velkost ditata. Ja som mala brucho ako keby som cakala dvojicky a maly mal 3,3 kg a 50 cm. Stale sa mi smiali, ze ci cakam dvojicky. A ked som sa isla sprchovat v nemocnici, jedna baba mala take brucho ako ja,tak som si myslela, ved aj ona ma velke brucho a potom som ju stretla na novorodeneckom a mala dvojicky, hihi.Ale asi je to tym, ze inak som stihla a tak to brucho vytrcalo. Ja by som lezala tiez radsej doma. Drzim palce. Ahoj

Stela 789

Ahoj modrooká. Ozvem sa určite.Dnes som bola u Langovej a jemne ma vytočila. Najskor bola moja malá stále pod normu, vždy jej chýbalo 70-80gramov do tabuľky , no a dnes skonštatovala, že to je veľké dieťa, mám ísť na predoperačné vyšetrenia a chce ma popslať ležať do nemocnice, aby som čakala na pôrod tam, ale či na cisársky alebo normálny, to neviem. No ,me sa veru nechce ísť ležať a čakať, ved čakať môžem aj doma. No asi začnem zháňať nejakého doktora , ale neviem ani koho.
Bola som na prietokoch, rozprávala som sa so sestričkou a vravela, aby som to nechala na náhodu. Asi potrebujem nejakú krištálovú guľu, nech mi povie, čo mám robiť.

Inana, chcem sa spýtať, Tebe robila Langová ultrazvuk v 36.týždni? Mne nie, ani to vôbec nespomenula, len skonštatovala, že mám veľké brucho a bude to veľké dieťa.

modrooká

Ahoj Stela!Včera som sa trošku rozprávala so svojou susedkou.Dávno som spomenula,že robí na gyn.odd.Tá Renčková je mladá ceľkom šikovná,no podľa nej vtedy ked všetko ide pri pôrode ako po masle.Tá je terajšia kamarátka dr.Stanka.To som počula od inej ale tiež od nemocničného personálu.Ináč veľmi chvália doktorku Brezákovu,tá je predošlá toho doktora.No tuto doktorku veľmi chvália,tak ja už fakt neviem.Jednoducho treba mať trošku šťastia,to ti aj prajem.Dufam,že aj po pôrode nezabudneš na nás aspon toľko sa dozvieme u koho si rodila atd.Maj sa krásne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Michaela 33

Ďakujem za povzbudenie.
Jedna známa mi tiež hovorila, že mi hneď spravia cisársky. Ale ďalšia, čo rodila pred 3 mesiacmi povedala, že ju nechali čakať celý deň, či náhodou nezačne rodiť (v NZ)a bola 3 roky po cisárskom. Potom že jej mama išla za lekárom, aby s ňou už niečo robili, tak jej večer spravili cisársky. Tak asi záleží, na akého doktora narazím.
Ja som už úlne rozhodnutá, že na tú amnio nepôjdem a som rada, že som si tu prečítala Vaše príspevky, fakt ma to povzbudilo.
Tak nech Ti to dobre dopadne Inana, držím palčeky

inana

Michaela, ak si prvé rodila cisárskym, pri druhom o prirodzenom pôrode ani uvažovať nebudú. Ja som tak mala susedu, tiež chcela prirodzený, ale jej povedali, že je tam určité riziko roztrhania jazvy a tak rodila aj druhé cisárskym, ale načínali jej tú istú jazvu. A čo sa týka amnia, ja som sa ešte predtým, ako som mala termín na genetike, pýtala Langovej, aký má na to názor a ona sama mi povedala, že ona osobne by ani jednu ženu na amnio neposielala. Ja som jej hovorila o svojich obavách- v prvom trimestri som krvácala a tam je vyšší predpoklad potratu po zákroku- a vtedy mi ona odporučila pána dr. Čunderlíka. Vraj to nie je náhrada za genetiku, ale je špičkový odborník, čo sa týka ultrazvuku. A čo som čítala postrehy na neho, to bola samá chvála. A je to všetko pravda. Dokonca som na tom jeho ultrazvuku zistila, že malá má zase črty úplne po otcovi. A nevynechá jediný detail na tom malom telíčku. A u Langovej sa tiež dlho nečaká, lebo objednáva, a väčšinou, keď jej nič do toho nepríde, v tom čase aj berie, plus maximálne do pol hodiny. Ja som s ňou spokojná. A čo sa týka výberu nemocnice, predsa pôjdem len do Zámkov, lebo aj rodný list sa vydáva v mieste rodiska a aj čo sa týka mojich blízkych, to majú bližšie do Zámkov ako do Nitry. Lekára nechávam na náhodu, už som tak rodila dvakrát a zatiaľ bez problémov, len sestry boli protivné na sále, ale na oddelení už boli milé.Už sa mi to kráti a ja len dúfam, že tento pôrod bude tiež bezproblémový, ako tie dva predtým.