Nechuť do jedla

Príspevok v téme: Nechuť do jedla
snehulienka

Mám 7 ročnú dcéru a už asi 5 rokov má problém poriadne sa najesť.Je schopná dostať do seba naozaj len malé porcie a aj to len sladké jedlá.Bojím sa, že namá dostatočnú výživu aj keď nebýva často chorá.Skúšali sme už všetko možné od vytamínov a čajíkov všetkéhp druhu až po lieky.

komin

Dobry den prajem,

nechutenstvo u deti tohto veku nie je vynimočné.
Pri riešení nechutenstva je potrebné sa zamyslieť nad tým kedy vzniklo a čo ho asi spôsobilo.
Vaša dcéra je len sladké jedlá a málo.
Dôležité je vynechať všetky sladkosti, pridať B-komplex l tabletku denne, ten podporuje chuť do jedla, pohyb na čestvom vzduchu. Najlepšie aktívny pohyb. Pred jedlom nedávať piť sladené nápoje, podávať jedlo pravidelne. Ak odmieta jesť, potom skúsiť vynechať desiatu, alebo jej dať len minimálnu porciu. Nie je správne ponúkať dieťa každú chvíľu a dať najavo ako veľmi Vás to trápi, že neje. Ponúknuť ju jedlom 3x denne. Ak odmieta napr. k obedu mäso, dať jej len prílohu ale nerozprávať o tom. Po pár takýchto obedov ,,omylom" pridať na jej tanier minimálne množstvo mäsa a nehovoriť o tom. Vždy platí zásada, že o jedle sa nerozpráva, jedlo sa je.

Možno som Vám nepomohla, ale ak budete potrebovať poradiť viac, s radosťou Vám odpoviem na Vaše otázky.

MUDr. Monika Antošová
www.choredieta.sk

jme

Ja mam 2 ročne dievčatko a jedenie je u nás najväčši problem, caapem ťa. ale ja keď som bola mala, tiež do mňa rodičia nemohli nič dostať, no a teraz je zo mŇa veľky jedak. Nezmenilo sa iba to, že nemam problem s vahou. takže sa netrap, časom sa to upravi

Ivka 1

Pre male deticky su velmi dobre vitaminy na prirodnej baze,ktore neobsahuju ziadne farbiva a konzervacne latky. Daju sa rozpustit aj v cajiku.
K tomu traviace enzymy,taktiez sa daju
rozpustit v cajiku alebo rozdrvit na prasok a zamiesat do vyzivy dietatka. Zvysuju imunitu,odstranuju zapchy a koliky z vetrov ,zvysuju chut do jedla. Ak je dietatko este kojene,vitaminy su vhodne aj pre mamicky - zvysuje sa tvorba a kvalita materskeho mliecka.

zuzihumi

Ahojte baby, ja mam doma 9 emsacnu dcerku, ktora mi papa malo od narodenia da sa povedat. Teraz mala 9 mesiacov a nevazi este ani 7 kil a meria len 69 cm. Chcela som jej kupit nieco na podporu chuti do jedla, lenze vsetko je to uz pre starsie deticky ako sme my. Chodila uz aj na B12. Ale chcela som vyskusat aj nieco ine, co by samotnu tak netrapilo ako tie injekcie. A este ku tomu vsetkemu nam idu aj zubky!!!

iwwaa

Mam 14 rokov 166 cm a 48kg . Som chuda a ani jest mi nechuti, aj ked chcem jest. Vzdy ked sa rozprava o jedle tak mi pride uplne zle. Ale niesom anorekticka ani bulimicka , som normalne dievca. Neviete o neakom lieku ktory by mi vratil chut do jedla?

iwwaa

Mam 166 cm a 48kg . Som chuda a ani jest mi nechuti, aj ked chcem jest. Vzdy ked sa rozprava o jedle tak mi pride uplne zle. Ale niesom anorekticka ani bulimicka , som normalne dievca. Neviete o neakom lieku ktory by mi vratil chut do jedla?

maj

mam rocneho syna,ktory je chudokrvny.nemozem do neho dostat ani kusok jedla,chce len mlieko a to mi lekar zakazal davat.poradte mi co mu mam davat aby mi zacal papat?dokonca chodime uz na B12 a berieme sirup maltofern.

jesika

Ja mam 3ročnu dceru a tiež malo papa.Važi niečo malo cez 13kg a meria 92cm.Odkedy nastupila do školky je to ešte horšie čiže od septembra nemala v puse maso okrem parkov a šunky.Ma ubohy jedalniček.Napriklad jej den/ked je doma/vyzera asi takto:ran.jogurt/mlieko/.Obed:polievka vačšinou slepačia.Ked sa vyspi 1palacinka/halušky,zem.placka/Večera:chleba s maslom a nugetou alebo so so šunkou.Pred spanim mlieko.Medzitym počas dna:suchy chleba alebo rožok, kusok keksa, ceralne guličky,cca liter čaju.Semtam kusok jablka bananu.Inak z ovocia či zeleniny nič.To je neskutočny jedalniček no čo poviete?V školke zje ledva polievku a nejaky ten rožok či chleba ale iba s maslom.

java

moja mala ma 3 roky avazi 12kg skus maleho nedavat do stolicki alebo daj najest len ked si pita aked nechce tak mu jednoducho nedaj ale ziadne slsdkosti ani sladke napoje .ak to nepomoze uvar caj na dobre travenie . mozno mu nechuti co varis .aj ja mam ten problem s jedenim malej davam to co ma rada hlavne vela zeleniny. ak to nepomaha porad sa z odbornikmi na vyzivu slovenskimi